Give a Job for UA — проєкт, який закликає роботодавців в усьому світі брати на роботу біженців з України. Його запустили у квітні 2022 року, щоб допомогти мільйонам українців, які через війну виїхали за кордон, працевлаштуватися та зберегти фінансову стабільність. Розповідаємо, як працює ініціатива та яких результатів вже досягла.
Організатори проєкту
Ініціативу Give a Job for UA започаткували чотири партнери: Глобальний договір ООН в Україні, платформи пошуку роботи Jooble й Happy Monday та бренд Parimatch. Вони усвідомлювали проблеми ринку праці, спричинені війною, тому об’єднались, аби знайти дієве рішення.
Компанія Jooble з перших тижнів війни працювала над створенням платформи, завдяки якій українці з-за кордону могли б швидко знаходити роботу в сумлінних роботодавців. Одночасно Happy Monday організовував кар’єрні консультації й серії вебінарів про специфіку працевлаштування в інших країнах та особливості пошуку роботи за кордоном, які переглянули понад 38 тисяч людей. Представництво Глобального договору ООН в Україні презентувало ініціативу міжнародним організаціям, а бренд Parimatch надав інституційну підтримку й долучався до розвитку ініціативи на різних етапах.
Як працює проєкт
Ключова відмінність платформи Give a Job for UA від подібних ініціатив полягає у тому, що організатори не просто збирають наявні вакансії від іноземних роботодавців, а в ході переговорів з партнерами створюють для українських громадян нові унікальні можливості.
Вакансії та можливості розміщуються на трьох майданчиках платформи:
- у спеціальному розділі на сайті-пошуковику вакансій Jooble;
- на сайті кар’єрного порталу Happy Monday з фільтром пошуку “Give a Job for UA”;
- в телеграм-каналі.
Крім того, на сайтах Jooble та Happy Monday доступні поради щодо оформлення резюме, проходження співбесід, укладання договору з роботодавцем тощо.
Яку роботу пропонують
Станом на кінець жовтня українці можуть вибирати з-поміж 46 000 кар’єрних можливостей в різних містах у 17 країнах. Найбільше можливостей для працевлаштування пропонують роботодавці з Польщі, Німеччини, Грузії, Іспанії та Італії.
Наразі більшість вакансій платформи передбачають тимчасову зайнятість або сезонну роботу. Також є пропозиції віддаленої роботи, ними можуть скористатись українці, які залишились вдома або стали внутрішньо переміщеними особами в межах країни.
Наших громадян готові брати на різні посади й напрями роботи. Все залежить від навичок і досвіду кандидата. Люди з мінімальним знанням іноземних мов легко можуть знайти достойно оплачувану роботу пакувальником, різноробом, домогосподаркою, збиральником ягід/фруктів/овочів, водієм чи офіціантом.
Кандидати з середнім і вище рівнем англійської можуть претендувати на позиції менеджерів з продажу. Спеціалісти, які мають сильні hard skills (перекладачі, технічні спеціалісти, маркетологи), матимуть широкий вибір віддаленої роботи.
Цифри відвідуваності платформи показують: попит на пошук українцями роботи за кордоном чималий навіть на восьмий місяць повномасштабного вторгнення. За останні три місяці розділ на сайті Jooble зібрав 50 000 відвідувань. Телеграм-каналом сьогодні користуються понад 27 600 біженців з України; усі публікації каналу за добу сумарно отримують більш ніж 50 000 переглядів.
Шукаєте роботу в Україні, за кордоном чи віддалено?
У нас є вакансії на будь-який запит.
переглянути