fbpx

5 захопливих біографій та мемуарів, які надихнуть вас на що завгодно

Настя Пасенко Пт., 09.10.20 Розвиток

Як сказав Тіріон Ланістер в останній серії «Гри престолів», немає нічого сильнішого за хорошу історію. А в кого історія краща, ніж у Брана тих, кого знає весь світ? Я зібрала 5 книг про життя й роботу відомих персоналій, які мотивують, навчають і про яких, зрештою, просто цікаво читати.   

«Та ви жартуєте, містере Фейнман! Пригоди допитливого дивака»
— Річард Фейнман

Попри те, що це мемуари фізика, популяризатора науки і лауреата Нобелівської премії, я раджу прочитати їх навіть тим, хто зі шкільної програми пам’ятає хіба закон Ома. Сподобається навіть мамі (я перевіряла, моїй сподобалося). 

Фейнман виявився надзвичайно цікавою людиною — дотепною, допитливою і хвацькою. А його урок про те, як приймати рішення — чи не найкращий, який я отримала з усього прочитаного у житті нон-фікшну 🙂 

«Becoming. Становлення»
— Мішель Обама

Це мемуари колишньої Першої леді США, в яких вона розповідає про своє дитинство та юність, кар’єрний шлях і, звісно ж — про знайомство та стосунки із Бараком Обамою та їхній шлях до Білого дому. І я кажу «їхній», бо Мішель брала активну участь у політичній кампанії свого чоловіка, і взагалі цю жінку важко уявити на другорядних ролях будь-де. 

І якщо вам недостатньо, що цю книгу рекомендую я, то знайте, що її також рекомендує Опра (раптом це стане вирішальним фактором). 

«Про письменство. Мемуари про ремесло»
— Стівен Кінг

Ця книга — суміш автобіографії та практичних порад письменникам-початківцям. «Король жахів» відверто розповідає про перші й не завжди вдалі спроби писати, про балансування на межі бідності, про алкогольну та наркотичну залежність, а ще — про неймовірний потяг писати і про любов, здатну витягти з будь-якого пекла.

Ну і поради молодим письменникам від людини, яка продала 350 мільйонів примірників своїх книг, зайвими не будуть 🙂 Паперову книгу зараз важко знайти у наявності, втім електронку можна придбати у вільному доступі.

“Educated”
— Тара Вестовер

Це мемуари Тари Вестовер, яка виросла в родині мормонів (це ще нічого, якби не батько з недіагностованим біполярним розладом і манією переслідування). Тара не ходила до школи, не відвідувала лікарню і не мала жодних документів про своє існування. Але поклик до навчання і розвитку виявився сильнішим за обставини. У результаті Тара закінчила університет із відзнакою, отримала ступінь магістра у Кембриджі та працювала у Гарварді. А от стосунки із родиною, на жаль, припинилися. 

Знову вдамся до хитрих прийомчиків і скажу, що цю книгу раджу прочитати не лише я, а й Білл Гейтс (тільки, мабуть, у зворотному порядку). Читається за вечір-два, бо написано дуже легко, а історія дуже цікава. Українською ще не переклали, але можна прочитати англійською або російською.  

«Леонардо до Вінчі»
— Волтер Айзексон

Один із найвідоміших біографів сучасності написав біографію одного з найвідоміших геніїв минулого. Основана вона на записниках митця і спогадах його сучасників. Але ця книга — не про вроджену геніальність (зрештою, її й не було), а про допитливість такої надзвичайної сили, що здатна робити карколомні відкриття й рухати вперед не одну сферу науки чи культури. 

А оскільки Леонардо да Вінчі відомий своєю діяльністю у найрізноманітніших царинах життя, то книга вийшла чимала: майже 500 сторінок у форматі, більшому за стандартний. Читати, швидше за все, будете довго, зате не переставатимете дивуватися 🙂

Сподіваюся, книги сподобаються, а часу на читання не бракуватиме. А якщо бракуватиме, то ось кілька порад, як читати більше й знаходити час на улюблені заняття 👇

6 порад, як читати більше

10 порад для розвитку швидкочитання

Тайм-менеджмент: 5 порад для тих, хто нічого не встигає

А ще!

У нас є багато крутих вакансій у крутих компаніях. Якщо шукаєте роботу — зазирніть 👉

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: