Розробники, QA та інші IT-спеціалісти опинилися в дуже незвичній для себе ситуації. Ще місяць-два тому вони отримували сотні запрошень у цікаві проєкти. А зараз багато айтішників залишилися без роботи, без пропозицій і, що найсумніше, — без навичок пошуку вакансій і працевлаштування. Ми запитали у tech рекрутерки компанії ITExpert Анни Резнікової, як бути технічним спеціалістам у такій ситуації. І ось її 6 порад.
ITExpert — рекрутингове агентство, яке вже понад 4 роки знаходить роботу для українських IT-спеціалістів.
1. Подружіться з Linkedin
Насамперед, зверніть увагу на старий добрий Linkedin, де концентрація вакансій, компаній і рекрутерів дуже висока.
Є кілька порад з оптимізації вашого профілю в цій соціальній мережі:
- Оновіть інформацію про останні місця роботи, актуалізуйте ваші проєкти й обов’язки. Сам Linkedin підкаже вам, куди й що потрібно додати.
- Додайте в профіль усі актуальні технології, з якими ви працювали. Так сторінка підніметься вище в пошуковій видачі.
- Попросіть у колег і керівників із попередніх місць роботи залишити рекомендації на вашій сторінці. Краще, якщо текст буде англійською мовою, щоб вас помітили великі іноземні замовники.
- Навіть якщо вам, здавалося б, нічого додати, періодично оновлюйте інформацію на сторінці. Алгоритми соціальної мережі будуть виводити вас у топ для рекрутерів.
- І не забудьте поставити статус «open for new opportunities», щоби рекрутери надсилали вам пропозиції.
2. Підключайте нетворкінг
Якщо раніше ви не відповідали рекрутерам (сподіваюся, випадково 🙂 ), то передивіться зараз усі вхідні повідомлення в LinkedIn, на Djinni і заявки в скайпі. Є невелика вірогідність, що деякі вакансії все ще актуальні.
Можливо, у ваших контактах є рекрутери, з якими у вас був позитивний досвід спілкування. Напишіть їм. Навіть якщо в них не буде для вас конкретної пропозиції, вони зможуть допомогти:
- рекомендацією вашої кандидатури HR-ам і рекрутерам в інших компаніях;
- публікацією вашого резюме або короткого опису профілю й технологій у чатах із вакансіями або в тому ж Linkedin;
- порадами щодо комунікації з компаніями, оновлення резюме, пошуку роботи тощо.
3. Робіть ставку на дружбу
Зверніть увагу на роботодавців, з якими раніше у вас був позитивний досвід спілкування або рекрутингу. Ви можете написати в компанію, де отримали відмову пару років назад або від пропозиції якої самі відмовилися. Якщо в команди залишилися хороші враження, ймовірно, вони захочуть знову розглянути вашу кандидатуру, а, може, і відразу запросити до себе в команду.
Зверніться до знайомих або у відомі community у вашій сфері. Можливо, хтось зараз якраз шукає фахівця з вашим профілем. Адаптуватися в компанії, де працюють ваші друзі, буде легше, плюс вони допоможуть вам рекомендацією при працевлаштуванні.
4. Проявіть ініціативу
Можливо, це незвично для вас, але прийшов час проявляти більшу ініціативу в наймі. Перегляньте профільні ресурси для пошуку роботи (наприклад, Data Science UA для Data Scientist) або загальні, для сфери IT. Відгукуючись на відкриту позицію, уважно оцінюйте роботодавця з точки зору проєкту, технологій, умов роботи. Найкраще, почитайте про компанію та її продукти на різних сайтах і форумах.
Компанії оцінять, якщо ви напишете їм самі. Вони схвалюють такий підхід, адже це допомагає їм скоротити витрати на найм, до того ж — вони зможуть одразу побачити вашу ініціативність і зацікавленість. Наприклад, якщо ви давно мрієте працювати в SoftServe або в іншій великій аутсорс-компанії — саме час написати їм. Не забудьте прикріпити до вашого резюме мотиваційний лист, де опишіть, чому хочете працювати там. Так вас точно помітять.
5. Займіться саморозвитком
Перегляньте свій підхід до вивчення технологій, орієнтуйтеся на більш популярні напрями. Звичайно, я не раджу вам різко переходити з Clojure на Java, швидше — пропоную розглянути більш широкі можливості. Наприклад:
- вивчення Spring для Java EE-розробників;
- перехід з AngularJs на Angular 2+ для JavaScript-фахівців;
- розгляд NoSQL-баз даних для тих, хто раніше працював тільки з реляційними базами.
Крім розвитку в технологіях, спробуйте по-новому оцінити ваші soft skills. Можливо, ви вже готові взяти на себе відповідальність і управляти командою або давно негласно менторите джуніорів. Усе це допоможе підвищити сініорніость і отримати рейз (надбавку. — Ред.) до заробітної плати в новій кар’єрній пропозиції.
6. Оптимізуйте своє резюме
Резюме — ваша головна візитка. І, звичайно, його потрібно періодично оновлювати, як ми це робили зі сторінкою в Linkedin. Якщо збираєтеся виставити CV в загальний доступ або розсилати його роботодавцям, то приділіть увагу оформленню. Коли інформація в резюме «розкладена по поличках», то в роботодавця обов’язково з’явиться бажання поспілкуватися з вами.
Важливо робити акцент на технологіях, якими ви володієте, і релевантному досвіді. Особливу увагу приділіть останньому місцю роботи, детально розпишіть, які у вас були обов’язки, розвиток у технологіях і досягнення. Також у цей пункт можна додати розмір команди і спрямованість проєкту. Звичайно, якщо проєкт не під NDA.
А ось чого не чекають компанії від розробників та інших IT-фахівців, так це:
- креативних підходів та складних дизайнерських рішень;
- довгого списку soft skills і хобі — їх, імовірніше, будуть уточнювати на співбесіді;
- інформації про вашу сім’ю, улюблену собаку, водійські права тощо.
Пам’ятайте, що пошук роботи — новий челендж, а не привід для зневіри. Пробуйте себе в нових завданнях, довіряйте компетентним рекрутерам — і вам обов’язково вдасться знайти компанію, де кожен понеділок буде щасливим 🙂
Читайте також
Як гуманітарію знайти роботу в IT?
Як потрапити на роботу в IT-компанію без досвіду в IT?
Хто такий лінкбілдер та що потрібно знати початківцям без досвіду?
Шукаєте роботу в IT-сфері?
Маємо багато вакансій в крутих українських і міжнародних ІТ-компаніях.
Вакансії
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що буде з ринком праці та які професії матимуть попит у майбутньому? Прогнози рекрутерів
Як написати мотиваційний лист на роботу чи навчання: правила та зразки