Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як довго шукають роботу та скільки заробляють джуни в ІТ: дослідження

08.09.23 Новини 4 хв читання

Mate academy, що навчає ІТ-професій безкоштовно до працевлаштування, підготувала аналітику про першу роботу джуніор-спеціалістів в ІТ, а також про процес її пошуку. Розповідаємо найцікавіші інсайти. 

Основою для дослідження стали дані від 1466 працевлаштованих випускників академії у напрямах Frontend, Fullstack, Java, Python, QA та UI/UX Design. Порівняли періоди у 12 місяців до і після повномасштабного вторгнення.


Зарплата на старті кар’єри


Від 24 лютого 2022 року перша зарплата в ІТ з невеликими коливаннями тримається на одному рівні — в середньому це $663 на місяць. 

Водночас чоловіки та жінки заробляють по-різному. У 2021 році середня зарплата жінок була дещо вищою, ніж у чоловіків. На початку 2022-го ці суми зрівнялися, а потім простежувалася динаміка чергування. Втім, перший квартал 2023-го відзначився різким зарплатним відривом на користь чоловіків — $588 у жінок проти $708 у чоловіків. Повністю оцінити цю тенденцію вдасться тільки по завершенню року, зауважують в Mate academy.

скільки  заробляють джуни

Читайте також: Половина українських біженців у Європі працевлаштовані: опитування


Як шукають роботу


Дещо збільшився час до виходу на роботу. Якщо в першому кварталі 2021 року шлях до першого робочого дня тривав 83 дні, то станом на початок 2023 року кандидати чекали майже на два тижні більше.

На своїй перші роботі джуніор-спеціалісти в середньому працюють близько 8 місяців — потім вирішують змінити роботодавця.

скільки часу джуни шукають роботу


Щоб отримати роботу мрії, тепер треба докласти більше зусиль. Пікова кількість відгуків на вакансії припала на третій квартал 2022 року — 387 надісланих резюме. Це в 5 разів більше, ніж у той самий період 2021. У першому кварталі 2023 року ситуація дещо покращилася, адже ринок поступово адаптується до нових реалій  — 235 відгуки на вакансії. 

З офером ситуація та сама: якщо у 2021 році його отримували від одного з трьох роботодавців, у 2022 — від одного з семи, то цьогоріч — від одного з шести.

ситуація з працевлаштуванням у джунів

Читайте також: Портрет українського айтівця у 2023 році: де живе і працює та скільки заробляє


Що зі знанням англійської


А IT без англiйської ніяк: найбільша кількість працевлаштованих айтівців знають англійську на рівні Intermediate (45%) та Pre-Intermediate (30%), далі — Upper-Intermediate (12%) та Elementary (10%). Найменше випускників мають рівень Advanced — 3%.

рівень англійської серед джунів

Шукаєте роботу?

Наша розумна система підбору вакансій з урахуванням ваших кар’єрних побажань допоможе в цьому

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: