Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Скільки заробляють українські SEO-спеціалісти у 2024 році — дослідження

01.08.24 Новини 5 хв читання

Агенція digital-маркетингу Inweb, що входить в Netpeak Group, дослідила ринок праці українських SEO-спеціалістів. Дізналися, скільки заробляють фахівці, як зарплата залежить від рівня англійської, освіти та від статі. Ділимося деталями в матеріалі.


У дослідженні взяли участь 214 SEO-спеціалістів, з яких більшість (64%) віком від 25 до 34 років. 37% опитаних — жінки, і 60% — чоловіки. Переважна частина респондентів (83%) живе в Україні, Половина (49,5%) має досвід роботи понад 5 років. 55% працюють інхаус та 32% — в агенціях. Більшість зареєстровані як ФОПи (53%) або працюють на основі особистих домовленостей (22%).


Зарплата українського SEO-спеціаліста


64% спеціалістів заробляють в іноземній валюті, переважно у доларах США. Аналіз показує плавне зростання зарплати залежно від грейду (рівня посади). За медіаною Intern заробляє $201–500, Junior — $501–1000, Middle — $1001–1500, Senior та Team Lead — $2001–3000.

Загальна медіана для чоловіків $1501–2000, а для жінок — $1001–1500, що менше приблизно у 1,5 раза. Проте серед жінок більше фахівців рівня Junior, а серед чоловіків — Senior.

Зарплата чоловіків та жінок у SEO у розрізі грейдів
Зарплати чоловіків та жінок у розрізі грейдів


Які інструменти використовують SEO-спеціалісти


Найбільше SEO-спеціалісти використовують у роботі Ahrefs — 92% та Screaming Frog — понад 80%. Далі — Serpstat, Similarweb — 49% і 39% відповідно. Також респонденти вказували Netpeak Spider і Netpeak Cheaker — 21% і 18% відповідно.

Дослідження показало, що знання великої кількості інструментів не впливає на дохід. Натомість найголовніше — розбиратися в базових: Ahrefs, Screaming Frog, Serpstat, Similarweb, Netpeak Spider, Netpeak Checker.

Читайте також: 25 професійних інструментів для роботи з текстами для райтерів, SEO-, SMM- і контент-фахівців

Штучний інтелект у роботі SEO-спеціаліста


93% опитаних фахівців використовують штучний інтелект у роботі. Респонденти найчастіше зазначили, що використовують ШІ для:

  • генерації текстів;
  • автоматизації рутинних завдань;
  • аналітичної роботи;
  • генерацій ідей та гіпотез.

Водночас 61% з них впевнені, що це не впливає на їхню заробітну плату.

7% респондентів, які поки що не використовують ШІ, або не працюють у своїй роботі з текстами, або більше довіряють собі та пошуковим системам, аніж штучному інтелекту. 

Також 98% респондентів зазначили, що працюють з ChatGPT. Набагато менше використовують Bing (Copilot), Claude, Jasper.


Як знання англійської впливає на зарплату


Більшість опитаних знають англійську на рівні Intermediate — 32% та Upper-intermediate — 28%. 

Медіана зарплати плавно зростає з рівнем знання англійської. Наприклад, спеціалісти, які знають англійську на рівні B1, в середньому заробляють $1001–1500, а B2 — $1500–3000.

Як знання англійської впливає на зарплату в SEO

У запитанні про використання різних мов у роботі спеціалісти здебільшого вказували українську та англійську. Також 46% відповіли, що й досі використовують російську.


Самоосвіта чи платні курси — вплив на зарплату


Медіана зарплат у спеціалістів рівня Intern, Junior та Middle однакові, незалежно від способу отримання освіти. Спеціалісти рівня Senior, які займалися самоосвітою, мають медіану вище на $1000, ніж ті, хто отримав знання на платних курсах. 

А от у Team Lead — навпаки: ті, хто ходив на платні курси, вже сьогодні отримує на $1000 більше. 

Читайте також: Як опанувати SEO з нуля? Корисні поради для початківців


Як впливає на зарплату наявність вищої освіти


85% респондентів мають одну або більше вищих освіт. При цьому 89% респондентів вважають, що це не впливає на їхній рівень доходу.

Рівень зарплати у SEO залежно від наявності вищої освіти



Рівень задоволеності зарплатою


52% опитаних не задоволені рівнем своєї фінансової винагороди.

Рівень задоволення зарплатами у SEO-cфері

В Україні своїм доходом задоволені 51% спеціалістів, за кордоном — лише 35%. Хоча в останніх дохід більше у 1,5 раза. Автори дослідження припускають, що справа найімовірніше у фінансовому навантаженні, адже за кордоном продукти, послуги, оренда житла здебільшого дорожчі, ніж в Україні.

Шукаєте роботу?

Маємо десятки пропозицій від топових компаній з різних сфер. Для зручного пошуку користуйтеся фільтрами

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.