Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

3 історії людей, які вирішили стати письменниками і їм вдалося

17.10.19 Історії 3 хв читання

Чи реально закінчити курси письменницької майстерності і видати власну книжку? Своїми історіями успіху діляться випускники Центру літературної освіти Litosvita.

Я зрозуміла, що письменники — це люди, а не божества. Отже, я можу стати однією з них

3 історії людей, які вирішили стати письменниками і їм вдалося 1
Дарія Лозовик

За освітою я економіст і філолог — закінчила Львівську політехніку за спеціальностями «Міжнародна економіка» та «Прикладна лінгвістика». Економістом так ніколи і не працювала, а перекладачем довелося, навіть досить багато. Виконувала здебільшого технічні переклади для міжнародних компаній, писала тематичні статті та перекладала їх англійською. Зараз я приватний підприємець. Ми з чоловіком займаємося продажем товарів для дому — допомагаємо людям створити затишок і комфорт у їхніх оселях або офісах.  Крім того я мама трьох дітей і однієї чорної вівчарки 🙂 

Любов до текстів у мене була завжди. Я тільки вважала, що не можу писати нічого, крім щоденника, бо я ж цього ніде не вчилася!)). Курси письменницької майстерності наче дали мені право по-новому подивитися на свої тексти — як на певний засіб комунікації зі світом.

Найперше на курсі я зрозуміла, що письменники — це люди, а не божества. Принаймні наполовину  А отже, якщо докладу зусиль, теж можу стати однією з них. Крім того я опанувала різні корисні «ремісницькі» штуки, як-от правильне вичитування і редагування власних творів, навчилась давати текстові спокій (тимчасово чи зовсім), якщо він не пишеться, а також давати героям свободу, а не примушувати діяти згідно з моєю концепцією твору.

25 жовтня відбудеться презентація моєї першої книгиКнига складається з двох психодраматичних повістей, одну з яких я написала до курсу у Litosvita, а другу — після. Звичайно, після курсу дуже хотілося правити той перший текст, використати нові знання для покращення твору. Але я цього не зробила – дослухалася до порад лекторів поставитися до готового тексту як до самодостатньої цілісної речі й не намагатися вдосконалювати його до нескінченності. 

Мені, як і більшості людей, подобається робити те, що гарно виходить. Це подібно на готування улюбленої їжі: я не дуже вправний кулінар, але є страви, які добре вдаються, смакують і мені, і моїм близьким, тому я охоче їх готую. Те саме з письменництвом — є певні форми прози, які у мене непогано виходять, тому я з задоволенням це практикую. А ще це хороший спосіб пережити певні речі, які навряд стануться у реальному житті (на щастя).

Безперечно, я збираюся і далі розвиватися як письменниця. Мені ще потрібно навчитися багатьом речам, і це чудово! Зараз я працюю паралельно над двома повістями, навчаюся у Любка Дереша на його онлайн-курсі та відвідую освітні події Litosvita.

Писати надихає бажання досліджувати власну думку і світ 

Олег Гердій

За професією я програміст. Закінчив відповідний факультет у Могилянці, потім аспірантуру з математики (хоч і не захищався). Працював у Києві, Львові, за кордоном. У вільний час маю купу зацікавлень — пишу, малюю, ліплю. Звісно, читаю. Улюблені письменники — Кафка й Бекет.

На курси письменницької майстерності пішов, щоб більше писати і бути в оточенні тих, кому це цікаво. А ще — щоб дізнатися про досвід писання інших і, можливо, корисні поради щодо процесу. Навчився багато чого, але конкретні поради важко згадати. Хіба пропозицію Тараса Прохаська писати історію себе і якогось предмету — скажімо «Я і літаки». З останнього запам’яталося практичне з Катериною Міхаліциною. Ми редагували власні тексти, і я відчув більшу увагу до кожного слова: що пасує, що не пасує, як варто скоротити.

Я проходив курс кілька разів, тож першу книгу писав і до, і під час, і після. Видання все ще в процесі — я вже домовився з видавництвом, якраз триває верстка. Довго підбирав обкладинку за своїми малюнками, опитував знайомих, яка версія краща. Ось яку обрав у результаті.  

3 історії людей, які вирішили стати письменниками і їм вдалося 2

Я пишу, бо це цікаво, іноді навіть весело. А ще мене надихає бажання досліджувати власну думку і світ.

Пишу, бо люблю писати і живу цим. Не вмію і не можу по-іншому

3 історії людей, які вирішили стати письменниками і їм вдалося 3
Ілона Ельтек

Я працюю викладачем композиції та завідувачкою навчальною практикою у Львівському музичному коледжі ім. С.П. Людкевича. Член Національної Спілки Композиторів України, піаністка, засновниця благодійного музичного проекту «Коляда за Життя», а відтепер ще й письменниця.

З дитинства захоплювалася літературою та музикою
, тому вдосконалювалася паралельно в обох сферах. Спочатку відвідувала літературну студію «Джерельце» під керівництвом Марії Людкевич, потім — заняття з української мови та літератури у Малій академії наук. Вибравши музику та композиторство як основну спеціальність, літературу продовжувала вивчати дистанційно. 

Дізнавшись про курс Litosvita, зрозуміла, що це саме те, що потрібно мені на даному етапі. Цікаве літературне середовище, особлива творча атмосфера, лекції провідних письменників, поетів, перекладачів, індивідуальні консультації, літературні вечори —  усе це забезпечує курс, за що я безмежно вдячна!

Поезія, яка увійшла до моєї першої збірки, частково писалася під час курсу від Центру літературної освіти. Проте левова частина збірки написана вже після занять. Щаслива і пишаюся, що редактором збірки є одна з найяскравіших постатей в українському літературному просторі — Галина Крук. Саме завдяки курсу Litosvita ми мали нагоду не лише познайомитися, але й співпрацювати. Як результат — видана моя збірка авторської поезії «Ніжність у чорно-білому», презентація якої відбулася у Великій залі Львівського музичного коледжу ім. С.П. Людкевича.

Поезія для мене — моє друге дихання. Пишу, бо люблю писати і живу цим. Не вмію і не можу по-іншому. Особливим задоволенням для мене є писати пісні, бо тут я поєдную обидві свої пристрасті — до музики та поезії. Втім, щоб стати Письменником з великої літери, потрібно багато над собою працювати, особливо, якщо немає професійної освіти. Завдяки курсу Litosvita та успішній презентації збірки я наблизилась до цієї сфери максимально близько і продовжую розвиватися у цьому напрямку. Мрію, що колись теж буду серед почесних лекторів курсу письменницької майстерності Центру літературної освіти!

Хочете й собі написати книгу, якою зачитуватиметься вся країна? 22 жовтня у Центрі літературної освіти LITOSVITA стартує Курс письменницької майстерності — одночасно у Києві та у Львові. Відомі письменники поділяться теорією і практичним інструментарієм письма. У програмі – 40 годин лекційних та практичних занять, художній аналіз текстів, консультації лекторів, неформальні зустрічі і літературні читання. Реєструйтеся і не забудьте сказати, що ви від Happy Monday 🙂

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: