Минулого року великі технологічні компанії, як-от Amazon, Meta, Twitter, Microsoft, почали масово звільняти людей. У 2023-му цей глобальний тренд набуває все більшого масштабу. Розповідаємо, скільки людей залишились без роботи протягом цієї весни та міркуємо про причини.
Темпи звільнень у технологічному секторі з початку 2023 року вже перевершили торішні показники. Так, у 2022 році 1024 технологічні компанії скоротили свої штати на трохи більш як 154 тис. працівників. А вже з початку 2023-го, за актуальними даними Layoffs.fyi, було звільнено 201 156 працівників у 731 компанії.
Основні причини звільнень
Однією з причин масових звільнень експерти називають надмірний найм працівників під час пандемії COVID-19. Адже на той час з’явився великий запит на створення нових продуктів, платформ та іншого для організації дистанційної роботи. Але процеси налагодились, запит відпав, а з ним і потреба в надлишку працівників.
Окрім того, внаслідок затяжної пандемії техногіганти зіткнулися зі зменшенням прибутків, високою інфляцією і зниженням вартості акцій. Це змусило їх скорочувати витрати, зокрема на персонал.
Читайте також: Як зміниться ринок праці в наступні 5 років: висновки Future of Jobs Report 2023
Про весняні скорочення
Наприкінці травня компанія LinkedIn оголосила, що планує скоротити 716 робочих місць, або близько 3,6% від загальної кількості працівників. Також стало відомо, що соціальна мережа припиняє роботу в Китаї.
Популярна e-commerce платформа Shopify на початку травня повідомила, що звільнить 20% штату — понад 2000 людей.
18 квітня Meta анонсувала скорочення 10 000 робочих місць у найближчі місяці. Це на додачу до 11 000 працівників, яких залишили без роботи в листопаді 2022 року.
31 березня Netflix повідомила про скорочення частини команди, зокрема двох керівників. Проте точна кількість працівників невідома.
Читайте також: Як штучний інтелект вплине на майбутнє професій? Колонка Дениса Суділковського
27 березня компанія Disney розіслала внутрішню записку працівникам, у якій оголосила про три раунди звільнень, перший розпочався вже за кілька днів. Загалом компанія скоротить близько 7000 працівників.
Amazon 20 березня також оголосив про черговий раунд масових звільнень у компанії, він торкнеться 9000 людей.
27 березня Microsoft звільнила 559 працівників своїх підрозділів, які займалися розробкою ШІ. Це скорочення відбулося в межах оголошеного раніше звільнення 10 000 робочих місць.
Серед інших відомих компаній, працівників яких зачепив глобальний негативний тренд: Alphabet Inc — материнська компанія Google, власне Google, Twitter, Zoom, Dell, PayPal, Spotify.
Шукаєте роботу?
Українські технологічні компанії відкриті для талантів. Переглядайте вакансії IT-галузі та надсилайте резюме. →
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.