Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як зміниться ринок праці в наступні 5 років: висновки Future of Jobs Report 2023

01.06.23 Новини 3 хв читання

Днями представили свіжий звіт Future of Jobs Report 2023 («Майбутнє робочих місць 2023»), який щороку публікують у межах Всесвітнього економічного форуму (WEF). Читайте основні висновки щодо того, які професії й навички будуть затребувані та які зміни відбудуться на ринку праці в найближчому майбутньому.


Опитування Future of Jobs Report 2023 охоплює питання макро- і технологічних трендів, їх впливу на робочі місця, навички та стратегії трансформації робочої сили, які компанії планують використовувати у 2023-2027 роках.


ШІ відбиратиме робочі місця


Ключовим чинником трансформації ринку праці в наступні п’ять років буде розвиток технологій, зокрема штучного інтелекту та пов’язаної із цим автоматизації праці. 

Прогнозують, що протягом наступних п’яти років 83 млн робочих місць зникнуть, водночас з’явиться 69 млн. Тобто загалом кількість робочих місць у світі скоротиться на 14 млн (23%). Штучний інтелект відіграватиме все важливішу роль у різних галузях. Це вимагатиме від працівників адаптації та співпраці з інтелектуальними системами.


Як зміниться попит на професії


Серед тих професій, які будуть поступово витіснятись, — секретарські та канцелярські, як-от касири, зокрема банківські. Водночас зросте попит на фахівців з технологій, машинного навчання та кібербезпеки. 

Також очікується масштабне зростання кількості робочих місць в освіті, сільському господарстві, електронній комерції і торгівлі та цифровому маркетингу. Зокрема, кількість робочих місць в освітній галузі зросте приблизно на 10%. Це зумовить створення 3 млн додаткових робочих місць для викладачів професійно-технічної освіти, а також викладачів вишів.

Читайте також: Три види професій, в яких ШІ (поки що) не відбере роботу: думка футуролога


10 затребуваних навичок майбутнього


Майбутній ринок праці робитиме акцент на міждисциплінарних навичках та здатності швидко адаптуватися до змін. Щоб залишатися конкурентоспроможними, люди повинні бути готовими до підвищення кваліфікації та перекваліфікації. Також зростатиме попит на спеціалізовані навички.

Десятка затребуваних у найближчому майбутньому навичок має такий вигляд:

  • аналітичне мислення;
  • креативне мислення;
  • стійкість та гнучкість;
  • адаптивність до змін;
  • мотивація і самосвідомість;
  • цікавість та пожиттєве навчання;
  • надійність та увага до деталей;
  • активне слухання;
  • лідерство та соціальний вплив;
  • технологічна грамотність.


Про інші тенденції


Дистанційна робота та гнучкі формати праці стануть ще поширенішими. Це зумовлено онлайн-роботою під час пандемії COVID-19 та останніми технологічними досягненнями.

Рівність та інклюзія стануть критично важливими на ринку праці в майбутньому. Компанії будуть активно працювати над створенням інклюзивного середовища, де кожна людина має рівні можливості розвиватися та просуватися в кар’єрі.

Читайте також: Повернення до офісів стає для працівників проблемою: що пішло не так


Хто взяв участь в опитуванні


Опитування «Майбутнє робочих місць» об’єднує погляди 803 компаній, в яких працюють понад 11,3 млн працівників, що належать до 27 галузевих кластерів і 45 економік з усіх регіонів світу. 

Шукаєте роботу?

Тоді авторизуйтесь в особистому кабінеті Happy Monday, вкажіть свої кар’єрні вподобання, і наш розумний алгоритм підбере для вас найкращі варіанти.

Спробувати
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.