Українські компанії дедалі уважніше ставляться до ментального здоров’я працівників і намагаються надавати таку необхідну зараз підтримку. Вони включають у свої wellbeing-програми безплатні сеанси психотерапевта, організовують тренінги, де навчають триматися в умовах постійного стресу й зберігати продуктивність. Розповідаємо, як піклуються про свої команди роботодавці, чиї профілі є на Happy Monday.
Intellias
В одній з найбільших українських сервісних ІТ-компаній Intellias є кілька річних програм піклування про здоров’я працівників. Співробітники можуть вибрати зручний для себе пакет, щоб стежити за здоров’ям або займатися спортом.
Зокрема, це «Ментал Хелс» — програма надає можливість відвідувати сеанси психотерапевта й отримувати компенсацію витрат. Після початку повномасштабної війни компанія оновила цей пакет: збільшила кількість індивідуальних зустрічей з психотерапевтом, додала послугу групової терапії, а також регулярні онлайн-зустрічі з експертами у сфері ментального здоров’я.
EY
В компанії EY, що входить до четвірки найбільших у світі аудиторських та консалтингових компаній, діє програма Wellness для підтримки фізичного та морального здоров’я працівників. У межах цієї програми проходять спортивні заходи, зустрічі з психологом та різноманітні тренінги для працівників.
Читайте також: УКУ запрошує ейчарів та керівників на курс «Психічне здоров’я на робочому місці»
Mazars
Mazars — міжнародна аудиторська, податкова та консалтингова фірма. Турбуючись про ментальне здоров’я своїх працівників, Mazars надає можливість безоплатно користуватися послугами психологічної підтримки від Wellbeing Company працівникам та їхнім родичам.
«Усередині компанії ми систематично проводимо опитування, яке допомагає нам своєчасно визначити чинники, що викликають тривогу й занепокоєння у працівників. Разом з керівниками відділів намагаємось швидко відреагувати на запити та зробити все можливе, щоб покращити самопочуття наших співробітників», — каже HR-менеджерка Юлія Позніхіренко.
Jooble
Продуктова IT-компанія Jooble надає своїм працівникам безплатні консультації із психологами wellbeing-сервісу, з яким співпрацює, або компенсацію в розмірі 50% оплати послуг психолога, якого співробітник обирає сам, поза межами пропонованого сервісу. Також усередині компанії організовують регулярні вебінари від провідних спеціалістів на цікаві для співробітників теми, зокрема щодо підтримки ментального здоров’я.
Readdle
Продуктова IT-компанія Readdle розробляє додатки, які підвищують продуктивність і допомагають оптимізувати робочі процеси. З початку повномасштабної війни в компанії діє Mental Health Program, за якою працівникам покривають 50% витрат на психолога. Співробітники, які працюють з офісу, протягом дня можуть користуватися silent-rooms — це затишні кімнати без вікон із хорошою шумоізоляцією. Тут можна зачинитися для роботи в повній тиші або ж помедитувати.
Laba Group
Міжнародна EdTech-компанія Laba Group з перших днів повномасштабного вторгнення всіляко турбується про безпеку команди. А щоб допомогти працівникам відновлюватись емоційно, HR-команда організовує лекції з психологами про те, як переживати стрес, запобігати вигорянню, підтримувати war-life баланс тощо.
Читайте також: Як компанії підтримують своїх працівників та ЗСУ під час війни
Boosta
Міжнародна IT-компанія, що створює digital-бізнеси, Boosta організовує для працівників вебінари з експертами на важливі теми, як-от: work-life balance, емоційне вигоряння, міжособистісні стосунки та розв’язання конфліктів. Крім того, кожен спеціаліст може отримати компенсацію вартості трьох сеансів у психолога, а за потреби компанія навіть допомагає з вибором відповідного фахівця.
BetterMe
У цій добірці ми не можемо не згадати компанію BetterMe, адже вона дбає про фізичне й ментальне здоров’я не лише своєї команди, а й понад 150 мільйонів людей в усьому світі. Для цього компанія розробила два застосунки: BetterMe: Health Coaching та BetterMe: Mental Health.
BetterMe: Mental Health — застосунок для підтримки емоційного здоров’я та боротьби зі стресом, який пропонує користувачам щоденні персоналізовані плани з експертними порадами та вправами для самодопомоги. У ньому доступні дихальні вправи, медитації та курси, що допомагають краще пізнати себе або сфокусуватися на подоланні стресу чи шкідливих звичок. Для поліпшення сну в застосунку є заспокійливі мелодії та звуки, а також казки для дітей та дорослих.
З початку війни застосунок став безплатним для всіх українців. Якщо ви ще не користувались, радимо спробувати. Завантажити застосунок можна в AppStore та Google Play.
Хочете дізнатися більше про ці та інші компанії?
Читайте їхні профілі на Happy Monday
Компанії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.