Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Вчаться керувати дронами та пробують себе в IT: які курси проходять українці під час війни

09.06.23 Новини 3 хв читання

Попри повномасштабну війну наші люди не припинили вчитися, утім їхній освітній фокус змінився. Які онлайн-курси обирали українці, розповів виданню AIN співзасновник освітньої платформи Prometheus Іван Примаченко.


За словами співзасновника Prometheus, активність слухачів на платформі за цей період перевищила довоєнні показники. З 24 лютого 2022 року платформу відвідало майже 4 млн українців та українок, 1,8 млн людей зареєструвались на той чи інший курс, серед них майже 700 тис. нових слухачів. 


Курси на військову тематику


Цілком закономірно, що серед українців з’явився великий запит на курси воєнної тематики — про те, як вижити, допомогти собі й ближнім. Тому вже в перші місяці повномасштабного вторгнення Prometheus разом з партнерами запустив низку безплатних курсів на актуальні для всіх теми:

  • Базова психологічна допомога в умовах війни;
  • Перша домедична допомога в умовах війни;
  • Інформаційна гігієна під час війни.

Враховуючи великий запит на навчання із загальновійськової підготовки, Prometheus спільно із центром спецпідготовки ASKOLD розробили й запустили безплатний курс «База: сучасна військова підготовка». Він охоплює багато важливих тем —  від загальної інформації та побутових умов на фронті, до видів озброєння, тактичної підготовки та аеророзвідки.

Зараз на платформі також є закриті й відкриті курси для військовослужбовців ЗСУ. Є навіть безплатні курси про застосування дронів та інших технологій у бойових умовах, зв’язок на війні та загальновійськову підготовку. За даними Prometheus, на ці програми за весь час зареєструвалося понад 100 тис. слухачів.

Читайте також: Як отримати максимум від освітньо-професійних можливостей?


Базові курси про IT-професії


За словами Івана, ще до початку повномасштабного вторгнення запитом №1 на Prometheus були IT-курси. А з початком війни інтерес до цього напряму зріс на 40%. Люди, які працювали в різних сферах і втратили роботу через війну, почали розглядати можливість переходу в IT. У відповідь на цей запит на платформу додали безплатні базові курси, де можна дізнатися більше про різні професії в IT.

Основна мета — допомогти слухачам зрозуміти, чи справді їх цікавить робота в IT і чи мають вони внутрішню мотивацію для подальшого навчання та кар’єрного зростання в цій сфері.

Особливістю цих курсів є інтегрування в навчальні програми досвіду роботодавців — найбільших IT-компаній України. Це дає змогу студентам отримати саме ті навички та знання, які справді потрібні для роботи. Ба більше, з деякими IT-партнерами Prometheus домовляється про співбесіди для найуспішніших випускників, а за наявності відкритих вакансій — про стажування, інтернатуру чи працевлаштування. 

Читайте також: Які професії матимуть попит в Україні після нашої перемоги? Думки експертів


Стипендійні програми і гранти


Також засновник Prometheus відзначив інтерес до стипендійних програм, які фінансують міжнародні партнери для підтримки українців.

За підтримки таких партнерів, як Google.org, INCO, USAID, WNISEF, Nova Ukraine Prometheus запустив стипендійні програми вже для 4000 українців

Іван Примаченко, засновник Prometheus

Ці ініціативи дали змогу ветеранам та членам їхніх родин, людям, які постраждали від війни, біженцям безкоштовно навчатися на програмах для опанування цифрових навичок. Багато українців опановують цифровий маркетинг, front-end, тестування ПЗ, програмування тощо. Наразі платформа працює над збільшенням кількості таких програм.

Читайте також: Високооплачувані диджитал-професії, які можна опанувати за пів року

Готові до кар’єрних змін?

Шукайте цікаві можливості на нашому сайті в розділі «Навчання»! 

Переглянути
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.