Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Жінку не взяли на роботу через відсутність макіяжу

03.04.24 Новини 3 хв читання

Кандидатка успішно пройшла співбесіду, але не отримала роботу через те, що була без макіяжу. Експерти кажуть, це упередження є поширеним через несправедливі гендерні та суспільні очікування, пише Business Insider.


Американка Мелісса Вівер успішно пройшла співбесіду, та не отримала бажаної роботи. Розгублена, вона написала листа з проханням про відгук та причини відмови.

Рекрутерка відповіла, що її досвід був «саме тим, що вони шукали» й ідеально відповідав вимогам вакансії. Але вона була «стурбована», що Вівер не доклала достатньо зусиль до своєї зовнішності, «враховуючи рівень ролі», на яку претендувала.

«Я проходила співбесіду на посаду віцепрезидентки», — пояснила Вівер. «Зробила укладку волосся, вдягла гарний топ, піджак, кілька сережок. Але з макіяжу на мені була лише помада, тому що зазвичай я не ношу багато косметики».

Вівер поділилася своєю історією в TikTok, відео зібрало понад 600 тисяч переглядів. Вона пояснила, що, маючи досвід з підбору персоналу, вона знала, що ідеально підходить для роботи в технологічній компанії та може відповісти на всі запитання. Тому відмова стала несподіванкою.


Чому жінкам відмовляють частіше 


Експерти з кадрів кажуть, що упередження щодо краси та зовнішнього вигляду відіграють величезну роль у тому, як жінок сприймають і ставляться до них на робочому місці.

«Я бачила, як кандидатам відмовляли через одяг, який вони одягають на співбесіду, колір волосся, татуювання або фізичні якості», — каже Даніела Еррера, експертка із талантів і підбору персоналу. За її словами, це  трапляється часто, особливо з жінками.

Потім ці застарілі цінності окремих рекрутерів можуть просочитися до внутрішньої практики та політики самої компанії — включаючи рішення про те, кого наймати, просувати по службі та призначати вищу зарплату.

«Коли мікроагресія, упередження та стереотипи не розглядаються, не мінімізуються та не перевіряються на рівні системи, процесу та практики, вони стають частиною культури робочого місця», — каже Даніела Еррера.

Читайте також: Що потрібно знати про дискримінацію за зовнішністю на роботі: розповідає експертка


Однак Мішель Енджолі, коучка з розвитку кар’єри та спікерка, вважає, що, можливо, проблемою була не зовнішність кандидатки.

«У цьому конкретному випадку я б припустила, що рекрутер розглядав когось іншого на цю роль або мав свої преференції щодо певного зовнішнього вигляду, але не зумів дати чесну і тактовну відповідь кандидатці», — каже Енджолі.

Експертка додає, що відсутність макіяжу є «нерозумною причиною» для відмови у роботі, і це слід розглядати як «головний червоний прапорець». Вона рекомендує кандидатам перед співбесідою провести якомога більше досліджень, щоб дізнатися про культуру компанії та вирішити, чи вона ідеально підходить для них.

А Даніела Еррера вважає, що єдиний спосіб змінити культуру компанії — це підвищити обізнаність її менеджерів. І що варто регулярно змінювати процеси найму, оскільки це єдиний спосіб уникнути подібних ситуацій у майбутньому.

Потрібна робота?

У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.