Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

11 ознак, що ви займаєтесь не своєю справою

15.01.20 Кар'єра 4 хв читання

Робота віднімає половину, а то й більшу частину нашого вільного часу. І якщо ви займаєтесь не своєю справою, це, звісно, може вплинути на ваш настрій, здоров’я і навіть стосунки з близькими людьми. Як зрозуміти, що вам потрібно змінити сферу діяльності, розповідає кар’єрна коучка, консультантка і профорієнтаторка Кароліна Павловська. 

Як ви вважаєте — чи буде задоволена своїм життям людина, яка обрала не ту професію або за яку професію обрали інші? 

Як зі своєю дитиною ввечері спілкуватиметься мати, яку дратує її робота? Як поводитиметься у магазині продавчиня, яка мріяла стати співачкою? З яким настроєм вас везтиме таксист, який хотів відкрити свою майстерню, але так і не відкрив?  

Таких прикладів багато. Але хочеться, щоб їх стало менше і щоб кожний знайшов роботу «по любові». Перший крок до цього — усвідомити, чи ваше те, що ви робите зараз. Ось 11 ознак того, що ви займаєтесь не своєю справою.


1. Ви цікавитесь не тією сферою, у якій працюєте

У вільний час ви читаєте мало професійної літератури і рідко відвідуєте професійні курси чи івенти, тому що вам це не надто цікаво. Натомість цікавитесь темами, не пов’язаними з роботою. Наприклад, працюєте у рекламі, але у робочий та / або неробочий час проходите курси, переглядаєте відео на Youtube, читаєте книги, статті і Telegram-канали про підприємництво. 


2. Ви не хочете йти на роботу

Якщо після відпустки, свят чи вихідних ви все одно не хочете на роботу, вам важко прокидатися, ви чекаєте, коли робочий день нарешті закінчиться і знову настануть вихідні — варто замислитись, чому так відбувається. Чому робота не приваблює вас, навіть коли ви відпочили, сповнені енергії та сил? 

Звісно, і від улюбленої роботи потрібен відпочинок, але після нього зазвичай хочеться повернутися і планувати, за що ви візьметесь у першу чергу. Якщо ви не на своєму місці, такого не буде.  


3. Вас мотивує тільки зарплата

Приємно отримувати гідну винагороду за свою роботу — зрештою, фінанси відіграють важливу роль у нашому житті. Але коли зарплата — це єдине, що вас тримає, затриматись на одному місці довго не вийде. 


4. Вам не допомагає зміна місця роботи

Якщо ви вже кілька разів змінювали компанії, а відповідно і колектив, і умови роботи, але це не допомогло — можливо, вам варто змінити і сферу діяльності. 


5. Ви не бачите своє майбутнє на цій роботі

Спитайте себе: «Якщо за 2-5 років я буду займатися тим самим, що й зараз, чи буду я щасливий (-а)? Чи буде мені це подобатись, як і раніше?» Якщо ви не можете уявити, що займаєтесь своєю роботою тривалий час, ця справа не для вас. 


6. Ви відчуваєте, що вам чогось не вистачає

Якщо вам постійно здається, що ви можете робити щось більш значуще, якщо ви сподіваєтесь на зміни у майбутньому або хотіли б змінити щось у минулому — це не просто так. 


7. Ви не дотримуєтесь дедлайнів 

Якщо ніхто й ніщо не здатне вплинути на дотримання вами дедлайнів у роботі (ні HR, ні штраф чи загроза звільнення), якщо вам хочеться займатися будь-чим, тільки б не проєктом — це не прокрастинація й лінь, а небажання виконувати конкретні обов’язки. 

Так буває, якщо ви не бачите цінності у тому, що робите. Коли жодна важлива для вас цінність не реалізується у роботі, виходить ланцюжок: не реалізується цінність > не закривається потреба > немає мотивації > немає бажання працювати далі. 


8. Ви не використовуєте усі свої здібності

У кожної людини є певний набір талантів, навичок і цінностей. Якщо ми не реалізуємо цей свій потенціал повністю, то почуваємо себе нещасливими. 


9. Ви не любите говорити про роботу

Якщо ви неохоче розповідаєте, ким працюєте, не любите говорити про роботу або обговорюєте її лише з колегами, варто замислитись, чому так. Адже коли ви «горите» своєю роботою, вам хочеться обговорювати її з усіма і пояснювати, чому вона важлива для вас. Це як у школі, коли кожний вчитель вважає свій предмет найважливішим 🙂 


10. Ви не ініціюєте покращень у роботі

Ви не готові робити те, що виходить за межі ваших обов’язків, навіть якщо це суттєво покращить вашу роботу, або робите тільки, якщо для вас передбачається певна вигода. 


11. Вас не надихають професіонали вашої сфери

Лідери думок, блогери або просто друзі / знайомі, які надихають і на яких хочеться бути схожими, багато говорять про наші інтереси. Якщо ви не знаєте людей із нинішньої сфери, на яких вам би хотілося рівнятися, або хтось подобається вам лише тому, що добре заробляє, — ця сфера не ваша. 


У мене збіглися деякі пункти! Що робити? 


Якщо деякі або навіть більшість ознак про вас, не поспішайте перейматися. Цей чек-лист — перший крок для того, щоб усвідомити поточну ситуацію та зрозуміти, що для вас дійсно важливо. 

Ваші наступні кроки: 

  • проаналізуйте, що саме вас не влаштовує (обов’язки, графік, цінності компанії, колектив);
  • зрозумійте, чого ви хочете насправді — для цього можна пройти тести з профорієнтації або звернутися до фахівців (коучів, профорієнтаторів), які допоможуть вам визначити власні сильні сторони, таланти, цінності, щоб відповідно до них знайти сферу діяльності, що приноситиме радість і буде максимально «ваша». 

Пам’ятайте, що у житті багато можливостей. Щиро бажаю вам успіхів у самореалізації!

Хочете змінити професію, але не знаєте, яку обрати?

Наш онлайн-тест із профорієнтації допоможе визначитися!

Наш онлайн-тест із профорієнтації допоможе визначитися!

Читайте також

Як знайти «свою» професію: корисні поради й інструменти

6 міфів про покликання, які заважають вам знайти себе

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.