Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

15 книжкових новинок: про інстамозок, маму Ілона Маска й коли ми нарешті виспимося

05.03.21 Розвиток 11 хв читання

Раз у сезон ми робимо добірку нонфікшн-книжок, щоб допомогти вам поповнити список must read. Зима позаду — отже, час подивитися, що новенького за цей час вийшло в українських видавництв. 

«Бліцмасштабування»
— «Видавництво Старого Лева»   

Американський підприємець, венчурний капіталіст і співзасновник мережі LinkedIn Рейд Гоффман на прикладі знаменитих корпорацій зі сфери IT й не тільки детально розповідає, коли і як слід удатися до стратегії бліцмасштабування, яка забезпечить гіперзростання бізнесу і дозволить задавати темп прогресу в своїй галузі. Книжку адресовано всім, хто бажає очолити ці зміни — задля власного зиску та інтересів суспільства.

«Пришвидшений курс Python» 
— «Видавництво Старого Лева»

Якщо ви справді хочете зрозуміти програмування, то ця книга допоможе вам швидко почати кодити. Тут розглядаються фундаментальні поняття програмування — змінні, списки, класи, цикли та інші — й пропонуються вправи до кожної теми. Ви також дізнаєтеся, як зробити програми інтерактивними та як безпечно тестувати код. 

«Лідерство в буремні часи» 
— Vivat

Американська біографиня, історикиня та лауреатка Пулітцерівської премії Доріс Хелен Кернс Гудвін написала книгу, в якій досліджує біографії одних із найвизначніших президентів США — Авраама Лінкольна, Теодора Рузвельта, Франкліна Рузвельта й Ліндона Джонсона, — а також прикметні риси їхнього лідерства та стратегії досягнення успіху.  

Як стати лідером у колективі? Радить бізнес-тренер Олександр Сударкін

Читати

«Жінка, яка має план. Життя, сповнене пригод, краси й успіху» 
— Vivat

Матері Ілона Маска Мей Маск вже за сімдесят, але саме зараз вона на піку популярності як лекторка-дієтологиня і як… супермодель. У власній книзі авторка ділиться досвідом і мудрістю, набутими протягом нелегкого, сповненого пригод і випробувань життя. Це поради щодо здоров’я, краси, родини та кар’єри, які разом із бунтарським духом та завзятістю принесли жінці світову славу у віці, який сама Мей називає «розквітом свого життя».

«Знайди свій стиль. Як створити персональний бренд в Instagram» 
— Vivat

Чому одні фото в інстаграмі збирають сотні вподобань, а інші залишаються непоміченими? Відповідь знає Еймі Сонг, яка входить до трійки найвпливовіших fashion-блогерів у світі. У книзі Еймі ділиться порадами, як наповнити свою сторінку чудовими світлинами, збільшити аудиторію читачів, завжди залишатись у тренді й навіть буденні моменти перетворювати на популярний контент.

Інстасправа: українські блогери про роботу в Instagram

Читати

«Мистецтво мислити масштабно» 
— Vivat

Доктор філософії Девід Джозеф Шварца доводить: щоб досягти великого успіху чи відчути справжню втіху від життя, варто опанувати внутрішнью силу та навчитися мислити масштабно. Автор радить, як побороти руйнівну зневіру та налаштуватися на позитивне мислення, як навчитися здобувати більший результат у роботі й особистих стосунках та задіяти весь арсенал своїх творчих здібностей. 

«Коли я нарешті висплюся?»
— «Віхола» 

Чому не варто змушувати сов прокидатися о п’ятій та навіщо жайворонки «підриваються» з першим промінням сонця? Як побороти джетлаг, чому на ніч хочеться з’їсти тортик і навіщо вам у спальні суцільна темрява? Про все це розповідають біологині Ольга Маслова та Ніка Бєльська, які не лише розвіюють міфи, а й за допомогою практичних вправ показують, як зробити так, щоб усі ми нарешті виспалися.

«Усе, що ви знаєте про Ірландію, — правда, але…»
— «Віхола»

Мандрівник і письменник Максим Безпалов написав книжку про мандри Ірландією — подорожі її пабами, скелями та музеями, книжку розмов із найрізноманітнішими людьми — від члена ІРА до хранителя ірландської мови, книжку-провідник до місць і подій, які не завжди можна знайти на карті чи в книжці з історії. Книжку, після якої неможливо не закохатися в Ірландію.

«Чути українською»
— «Віхола»

Книжка кандидатки філологічних наук і фахової редакторки Ольги Дубчак не змушуватиме вас учити правила чи зубрити мовні закони. Завдання книжки — пояснити, за якими правилами й закономірностями працює звукова система, а ще — чому наша абетка майже досконала. І, звісно, переконати вас, що українська мова — це надзвичайно цікаво, легко і місцями навіть корисно.

«Американський мрійник. Моє життя у фешн-індустрії»
— «Наш формат» 

У цій книжці Томмі Гілфіґер розповідає про своє життя та історію створення власного бренду модного одягу. Ви поринете у світ мрійника, чия любов до спортивної форми та відчуття прекрасного стали поштовхом до створення унікального стилю. Історія про по-особливому талановитого хлопчика, який виріс у багатодітній родині, був не надто успішний у навчанні, але став легендою модного світу. 

«Культурна карта, Бар’єри міжкультурного спілкування в бізнесі»
— «Наш формат»

Як уникнути непорозумінь, якщо ви працюєте з іноземцями? Консультантка з міжнародної співпраці Ерін Меєр на реальних історіях демонструє, як взаємодіють представники різних культур, аналізує типові помилки, вчить дивитися на ситуацію очима підлеглих чи керівників, які зростали в іншій культурі. 

Як це — працювати у міжнародній команді в Україні та за її межами?

Читати

«Інстамозок. Як екранна залежність призводить до стресів і депресії»
— «Наш формат»

Як мозку зі старими звичками пристосуватися до сучасних умов? Як протистояти спокусам — фастфуду, безлімітному інтернету й бажанню по 5–7 годин просиджувати в соцмережах? Як уникати стресу й тривожності, якщо на них запрограмований? Про це для всіх, хто хоче покращити якість свого життя та подолати залежність від соціальних мереж, розповідає шведський психіатр та доктор медицини Андерс Гансен. 

«Простими словами. Як розібратися у своїх емоціях»
— «Наш формат»

Журналіст Марк Лівін і психотерапевт Ілля Полудьонний простими словами розповідають про емоції та почуття. Вони вчать розшифровувати повідомлення, що приходять у чат із самим собою: «Ти вже кілька днів сумуєш. Зверни на це увагу». Або: «Здається, ти заздриш другові, який знайшов нову роботу. Може, тобі теж час щось змінити?». Кожен розділ присвячується окремому почуттю чи емоції: злості, заздрості, образі, сорому, самотності тощо. 

Чому всі говорять про емоційний інтелект та як його у собі розвинути

Читати

«Наука щастя: коли лайки — це ще не все»
— #книголав

Щодня у наших френдстрічках ми читаємо безліч історій успіху, переглядаємо фото успішних людей і порівнюємо себе з іншими. Але чи дійсно всі такі щасливі, як виглядають у соцмережах? Викладач психології Тім Боно ділиться результатами своїх досліджень, історіями їх учасників і практичними та дієвими порадами, як стати щасливішим у сучасному цифровому світі.

«50 уроків англійської. Говоримо без помилок, ок?»  
— #книголав

Книжка перекладача та викладача англійської мови Сергія Святенка допоможе всім, хто хоче писати і спілкуватись англійською правильно. Автор максимально просто, зрозуміло та чітко пояснює не лише найпроблемніші й найскладніші моменти в англійській, а й саму логіку цієї мови та спосіб мислення людей, які нею говорять від самого народження.

Хочете вчити англійську ефективно?

Як щодо курсів англійської з вчителем на онлайн-платформі до рівня «Вище середнього» за 6 місяців? 3 уроки в подарунок!

Курси

Читайте також

Як прочитати 100 книг за рік

7 книг, які допоможуть навчитись нового

Як читати книги для саморозвитку з користю

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: