fbpx

5 порад для пошуку себе з книги «Ніколи-небудь» Олени Рєзанової

Редакція Пт., 22/11 Практикум

Уже 30 листопада у Києві на конференції ProForum виступить кар’єрна стратегиня та авторка книги «Ніколи-небудь» Олена Рєзанова. Напередодні знайомства з Оленою ми прочитали її книгу і законспектували дієві поради, як знайти себе і почати рухатись до кар’єри своєї мрії.  

Хочете свідомо керувати своїм кар’єрним розвитком?

Тоді чекаємо вас на конференції ProForum!

Тоді чекаємо вас на конференції ProForum!

Квитки


1. Шукайте те, що вам цікаво

«Я серйозний професіонал, я не хобі обираю, а справу життя. Чому мені обов’язково має бути цікаво? Я не маю на меті себе розважити, у мене більш масштабна задача».  

Дуже Серйозний Професіонал


Що ж таке «цікаво» і чи насправді інтерес до роботи має велике значення? Олена у книзі називає цікавістю стан енергообміну зі своєю роботою — коли ви викладаєтесь на повну, а у відповідь ще й отримуєте заряд енергії. 

Головна причина, чому вам має бути цікаво, у тому, що інтерес, за словами Олени, — це професійний каталізатор. Якщо ви захоплені якоюсь темою, то готові «варитися» у ній безлімітно без збитків для своєї продуктивності, ще й із задоволенням. Ті ж 10 тисяч годин, які потрібні, щоб стати експертом у будь-чому, пролетять набагато швидше, якщо ви зацікавлені у роботі. Крім того, непідробний інтерес не дозволить вам кинути справу у кризовий період. 


2. Не поспішайте спалювати мости


Як кар’єрна стратегиня, Олена часто стикається із запитами на пошук покликання і відзначає, что люди зазвичай шукають себе якомога далі від того місця, де себе втратили. Це можна зрозуміти: якщо вам усе набридло, ви хочете опинитися подалі від того, що вам набридло. 

Але Олена переконана, що й там, де все, здавалося б, перегоріло, ще можна знайти щось, що викликає цікавість. Тому не варто кардинально відмовлятися від того, що ви робите зараз — краще спробуйте подивитися на свою роботу під іншим кутом.

Крок №1. Дослідіть звичну для вас тему так, ніби ви у ній новачок: що зараз відбувається у сфері — які події, тренди, хто в ній лідери думок тощо. Можливо, ви виявите для себе нову нішу, яку раніше просто не помічали.  

Крок №2. Спробуйте застосувати свої навички та знання сфери поза робочим контекстом та у новому форматі: проведіть тренінг, запустіть власний проєкт, допоможіть комусь. Може виявитись, що вам набридла не сама робота, а її рутинний формат.


3. Не плануйте надовго 


На думку Олени, класичний план — детальний, з переліком кроків від «знайти себе» до «стати суперпрофесіоналом у новій сфері» — це один із найімовірніших способів… не зробити у результаті взагалі нічого.

Такі дерев’яні, як називає їх Олена, плани ризикують не пройти перевірку реальністю — з перших же кроків ви почнете отримувати інформацію, якою не володіли у момент планування, тому все піде не так і вам захочеться здатися.  

Для першого етапу не підходять довгострокові цілі. Тут потрібно якомога скоріше почати діяти — пробувати, змінювати напрямок і знову пробувати. У випадку пошуку себе вам потрібен відкритий план — на найближчі 1-2 місяці максимум і при цьому достатньо гнучкий, щоб ви могли його коригувати за потреби. 


4. Зарядіть свою батарейку


У практиці Олени траплялося багато випадків, коли людина ніби й напрямок обрала правильно, і план має, і можливості під рукою — а діло не йде. Іноді у нас просто немає сил, щоб рухатись — хай і до чогось нового й прекрасного. Коли ви у режимі сівшої батарейки, вам може не вистачити ресурсу навіть на перший крок.

У книзі Олена пропонує простий спосіб визначити, чи дійсно ви виснажені, чи вам просто лінь. Зверніть увагу, як ви проводите вихідні. Якщо у цей період ви ніби «прокидаєтесь» і активно проводите час — отже, справа не у батарейці, вона заряджена.Але якщо ви і на вихідних не можете змусити себе зробити хоч щось — вам потрібно терміново відновити ресурси.  


4 безпрограшних варіанти підзарядки від Олени Рєзанової: 

  • подорожі у нові місця;
  • активність і рух у будь-якій формі;
  • паузи протягом дня;
  • інформаційний детокс (відключення від засобів зв’язку зі світом).


5. Де знайти гроші на пошук себе?


У ситуації зміни кар’єрної траєкторії питання грошей майже завжди стоїть дуже гостро. Під час перехідного періоду — коли ви залишили попередню роботу, але ще не закріпилися у новій сфері — ви навряд чи будете заробляти, як раніше. І до цього варто бути готовим. 

Але й тут є варіанти. Олена пропонує два шляхи фінансування для тих, хто змінює кар’єру і відправляється на пошуки себе. 

Злітна смуга. Це коли у вас є заощадження, на які ви й живете, поки не досягнете успіху у новій професії / посаді. Це варіант для тих, хто потурбувався про фінансову подушку безпеки і може дозволити собі одразу ж з головою зануритись у нову сферу. 

Недолік такого варіанту — злітна смуга рано чи пізно закінчується. Щоб «відірватись від землі», вам потрібно або почати достатньо заробляти на новій посаді, або тимчасово повернутися до старої — необов’язково буквально, можна просто запропонувати комусь свої послуги на фрилансі або для якогось проєкту, щоб підзаробити.    

Рекомендуємо івент

Варіант Ейнштейна, або Інкубатор. Впродовж 7 років, поки Ейнштейн публікував свої наукові роботи, що стали згодом революційними, він щодня ходив на звичайну 8-годинну офісну роботу у патентному бюро. Отже, виявляється, можна не кидати усе і при цьому працювати у новому для себе напрямку. 

Для цього вам потрібно влаштуватися на роботу «для грошей». Що це таке — це не робота вашої мрії, але за неї нормально платять і вона лишає вам достатньо часу та енергії для пошуків себе або перших кроків у новій професії. Цей варіант допоможе уникнути стресу — ви не будете постійно переживати, що ще не почали заробляти, а відкладені гроші вже закінчуються. Ну і раптом щось піде не так — це не вплине на вашу стабільність.       

Загалом книга Олени Рєзанової «Ніколи-небудь» — про те, як перестати відкладати своє життя і самореалізацію на потім та почати діяти прямо зараз. Тому що все насправді не так вже й важко, як здавалося на перший погляд. Головне — зробити перший крок. 

Познайомитись з Оленою Рєзановою та почути вживу, як вона розповідає про кар’єрні стратегії та переконує не боятися змін, можна вже 30 листопада на кар’єрній конференції  ProForum. Квитки тут: https://proforum.in.ua/

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Asset 1logo_Hm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: