Навчатися чи працювати? Найкраще не робити вибір, а органічно поєднати професійний розвиток зі своєю роботою. На щастя, все більше компаній поділяють цей принцип та втілюють його у своїх командах. Про 5 правил професійного зростання у компанії розказуємо на прикладі Moneyveo.
Швидкоплинність світу змушує нас думати про постійне оновлення власних знань та навичок. Так, ми вже точно знаємо: того, що вивчили у виші, не вистачить на все професійне життя. Проте ще не завжди розуміємо, як же втілити ту славнозвісну концепцію life-long learning. Не вилазити з курсів? Читати по дві книжки на тиждень, а краще на день?..
Але річ у тому, що розвиток — це не лише курси, тренінги та майстер-класи. Він вимагає комплексного підходу і має бути органічно поєднаний з основною діяльністю. В іншому випадку ми метатимемось між навчанням, роботою та особистим життям. А там зовсім близько до вигорання, апатії і всіх супутніх «радощів».
То як організувати навчання та розвиток команди, щоб вони приносили співробітникам користь і задоволення? Розповідаємо на прикладі Moneyveo.
1. Для розвитку потрібні навчальні інструменти та план
Бігати між розрізненими вебінарами та курсами — це, звичайно, добре і розширює кругозір. Але для того, щоб досягти певної мети, потрібен план чи дорожня карта, яка до цієї мети веде. У Moneyveo за розробку PDP (personal development plan) відповідає відділ Learning & Asessment. Він же підбирає заходи, які допоможуть цей план виконати. Наприклад, зовнішні івенти, відвідування яких компенсує компанія. А незабаром буде допомагати ще й знайти ментора всередині колективу. Користь від такої програми отримають дві сторони: ментор систематизує свій досвід та прокачає лідерські якості, а його підопічний, менті, отримає більше можливостей для кар’єрного та особистого розвитку.
2. Для розвитку необхідно розуміти, навіщо він потрібен у роботі…
Давайте чесно: важко змусити себе вчити щось нове, якщо сприймаєш свої робочі завдання як щось стороннє, а себе — не причетним до спільної справи. Або ж коли відчуваєш себе виключно у ролі підлеглого: роблю що кажуть, а що не кажуть — не роблю. Щось змінювати, пропонувати — то прерогатива когось іншого…
У Moneyveo команда прагне розвитку, бо багатьом її членам притаманне ownership-мислення. Що це таке? Стан, за якого ми не просто виконуємо завдання зверху, а виступаємо власником та керівником свого пулу завдань, залучаємося до процесів і беремо за них відповідальність. І як власник прагнемо покращення свого дітища, а значить і себе.
До того ж в компанії кожен може ініціювати нові проєкти (які будуть відповідати професійним інтересам та балансувати з потребами бізнесу) через «Банк ідей», може розширювати свої компетенції завдяки кросфункціональній взаємодії.
3. …та в особистому житті
Якими б цікавими не були завдання та яким би залученим не був кожен з нас, наші амбіції та прагнення не обмежуються роботою. Але якщо їх досягненню сприятимуть успіхи у компанії, то мотивація працювати та розвиватися помножиться в рази.
Простий умовний приклад: на one-to-one зустрічі з керівником ви говорите, що хочете з сім’єю вирушити у подорож Південною Америкою. Щоб наблизитись до здійснення цієї мрії наступного року, вам потрібно поглибити професійні компетенції та розширити зони відповідальності, щоб претендувати на більш високу винагороду. І першим кроком ви разом із керівником та спеціалістом відділу Learning & Assessment створюєте індивідуальний план розвитку, завдяки якому можете поглибити свій професіоналізм, зайняти більш значущу роль та підвищити свою цінність. Звучить привабливо, чи не так?
4. Розвиток має винагороджуватись
Розвиток — це тривалий і серйозний процес. І будь-які успіхи на цьому шляху мають відзначатись. Наприклад, у Moneyveo в рамках Recognition program проводяться Employee Appreciation Week, Skills development day, марафони талантів. В компанії дякують один одному за допомогою спеціальних функцій у таск-менеджері та Teams. На загальних щомісячних онлайн-зустрічах CEO компанії відзначає департаменти, підрозділи та співробітників, які показали визначні результати. Також нагороджуються колеги, які подали цікаві ідеї у DisruptIDEA committee або в рамках щорічного Session Disrupt.
До речі, практикують у Moneyveo не тільки усну похвалу, але й приємні бонуси, що розвивають. Так, найкращі випускники одного з курсів компанії отримують сертифікат, який можуть використати на додаткове навчання, а решта учасників — корисні книги.
А ще в Moneyveo діє програма Unexpected gift from boss. У її рамках похвалу та приємний бонус від керівників у 2021 році отримала третина всієї команди.
Цікавий факт: несподівані заохочення мотивують краще за регулярні, наприклад, щомісячні бонуси за якісну роботу. До таких швидко звикають і з часом починають вважати просто частиною зарплати.
Варто зазначити, що система винагороди та розвитку в компанії повністю прозора. Наприклад, для прийняття рішень про зміну винагороди або позиції в Moneyveo використовують калькулятор HR-Reward. Ця авторська платформа враховує багато факторів: зокрема, індивідуальну ефективність та результати роботи співробітника, виконання плану розвитку, проходження курсів, тренінгів, дотримання домовленостей із прямим керівником.
Оскільки система є гнучкою, компанія може змінювати фактори залежно від актуальних потреб бізнесу. І приймати зважені, засновані на data-driven підході та конкурентоспроможні рішення. А головне: кожен, хто працює в Moneyveo, знає, що його успіхи та досягнення будуть відзначені та враховані.
5. Розвиток починається із турботи про здоров’я
Уявіть, що ви погано почуваєтеся, часто хворієте, стресуєте і погано спите. Навряд чи в таких умовах у вас будуть бажання і сили розвивати якісь здібності чи навички. А якщо й будуть, навряд чи це буде результативним.
І в Moneyveo це чудово розуміють! Тому в компанії впровадили програму Caring 360°. В ній враховані усі найважливіші аспекти well-being людини: професійний, соціальний, фінансовий та фізичний добробут, а також добробут у середовищі проживання.
Так, співробітники компанії займаються з тренерами з бігу, йоги та фітнесу у власному спортзалі в офісі, беруть участь у спортивних змаганнях та турнірах (планка-челендж, Time to Sport марафони на 14 днів тощо). А в рамках програми Mental Health проходять корпоративні медитації та mindfulness-практики.
Крім того, для підтримки фізичного та ментального здоров’я і розвитку співробітників у Moneyveo створили «Кафетерій бенефітів». Це максимально індивідуалізована та гнучка система мотивації, яка дозволяє кожному отримувати лише потрібні бонуси. Комусь, щоб бути здоровим, треба ходити до спортзалу тричі на тиждень, комусь — ніжитися в СПА, а комусь — влітку поїхати на море. Все це колектив Moneyveo отримує у «Кафетерії».
Програма Caring 360° не тільки допомагає команді підтримувати відмінний стан. Вона ще й здобула високу оцінку у професійному середовищі та наприкінці 2021 року отримала перемогу у номінації «Добробут та Здоров’я» на щорічній премії HR Pro Awards.
Що ж у підсумку? Розвиток — це дійсно складний процес, який вимагає досить багато ресурсів. Ба більше, він має тривати все життя. Проте коли ви опиняєтеся у потрібному місці та в правильному оточенні, то настільки органічно вливаєтеся у цю хвилю постійного вдосконалення, що врешті вже не можете уявити свого життя без нього.
Читайте також
Не тільки вебінар: як організувати онлайн-навчання співробітників
Навіщо компанії створюють власні університети: досвід ELEKS
Як в ЕРАМ підтримують ментальне здоров’я команди і чому це має робити кожна компанія
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Робота в інтернеті: 50 найкращих способів заробітку онлайн
15 кар’єрних консультанток, на яких варто підписатися у соцмережах
Професія в об’єктиві: чим займається фотограф та як ним стати