Без вміння гарно писати в сучасному світі ніяк. А під час карантину, коли всі перейшли на дистанційне спілкування, ця навичка стала ще більш актуальною. Центр літературної освіти Litosvita підготував 5 правил сторітелінгу, які допоможуть писати сильно.
Сторітелінг — це вміння подати інформацію, оформивши її в цікаву історію, яке в сучасному світі цінується в багатьох сферах. Навички сторітелінгу знадобляться, коли ви пишете пост у соцмережах і навіть коли ви складаєте резюме, адже це також історія про ваші вміння, знання та досвід. Підготували для вас 5 порад з письменницької майстерності:
- Показуйте, а не розказуйте. Основне завдання будь-якої історії — максимально залучити читача. У вашому тексті він має не просто побачити набір слів, а відчути і пережити усе те, що ви описуєте. Тому намагайтеся писати якомога емоційніше та конкретніше, без зайвих відступів та описів.
- Пишіть про те, що ви добре знаєте. Хороший текст можна створити, лише повністю заглибившись у власну історію. Якщо людина пише на теми, в яких розбирається поверхнево, — це одразу помітно.
- Знайте міру, як в довжині тексту, так і в стилістиці. Якщо речення, яке б воно не було красиве, не розкриває теми, не несе нічого нового і корисного, викиньте його. Це ж стосується і занадто пишних слів та зворотів.
- Ведіть нотатки. Завжди майте під рукою блокнот, куди будь-якої миті зможете записати цікаву ідею, підслуханий діалог або незвичне слово. Більшість з цих матеріалів вам ніколи не знадобляться, але у вас завжди буде робочий матеріал для нової історії.
- Забудьте про перфекціонізм у процесі написання, інакше завищені очікування не дозволять вам висловити те, що ви відчуваєте. Вмикайте його тоді, коли вже буде готова чернетка всього тексту.
А якщо ви хочете ґрунтовно прокачати свої навички сторітелінгу та художнього письма, радимо зареєструватися на онлайн-курс письменницької майстерності від LITOSVITA, який стартує 6 травня. Вкажіть промокод happymonday та отримайте знижку 10%.
Готові випробувати своє вміння писати?
Тоді оформлюйте резюме та супровідний лист і надсилайте їх на круті вакансії →
ВакансіїЧитайте також
3 історії людей, які вирішили стати письменниками і їм вдалося
Як написати і видати власну книгу? Поради редакторки Богдани Романцової
Не тільки про коми: чим насправді займається редактор
Дякуємо!
Тепер редактори знають.