fbpx

5 правил сторітелінгу, які допоможуть писати сильні тексти

Редакція Пн., 04.05.20 Must Read

Без вміння гарно писати в сучасному світі ніяк. А під час карантину, коли всі перейшли на дистанційне спілкування, ця навичка стала ще більш актуальною. Центр літературної освіти Litosvita підготував 5 правил сторітелінгу, які допоможуть писати сильно.

Сторітелінг — це вміння подати інформацію, оформивши її в цікаву історію, яке в сучасному світі цінується в багатьох сферах. Навички сторітелінгу знадобляться, коли ви пишете пост у соцмережах і навіть коли ви складаєте резюме, адже це також історія про ваші вміння, знання та досвід. Підготували для вас 5 порад з письменницької майстерності:

  1. Показуйте, а не розказуйте. Основне завдання будь-якої історії — максимально залучити читача. У вашому тексті він має не просто побачити набір слів, а відчути і пережити усе те, що ви описуєте. Тому намагайтеся писати якомога емоційніше та конкретніше, без зайвих відступів та описів.
  2. Пишіть про те, що ви добре знаєте. Хороший текст можна створити, лише повністю заглибившись у власну історію. Якщо людина пише на теми, в яких розбирається поверхнево, — це одразу помітно.
  3. Знайте міру, як в довжині тексту, так і в стилістиці. Якщо речення, яке б воно не було красиве, не розкриває теми, не несе нічого нового і корисного, викиньте його. Це ж стосується і занадто пишних слів та зворотів.
  4. Ведіть нотатки. Завжди майте під рукою блокнот, куди будь-якої миті зможете записати цікаву ідею, підслуханий діалог або незвичне слово. Більшість з цих матеріалів вам ніколи не знадобляться, але у вас завжди буде робочий матеріал для нової історії.
  5. Забудьте про перфекціонізм у процесі написання, інакше завищені очікування не дозволять вам висловити те, що ви відчуваєте. Вмикайте його тоді, коли вже буде готова чернетка всього тексту.

А якщо ви хочете ґрунтовно прокачати свої навички сторітелінгу та художнього письма, радимо зареєструватися на онлайн-курс письменницької майстерності від LITOSVITA, який стартує 6 травня. Вкажіть промокод happymonday та отримайте знижку 10%.

Готові випробувати своє вміння писати?

Тоді оформлюйте резюме та супровідний лист і надсилайте їх на круті вакансії →

Вакансії

Читайте також

3 історії людей, які вирішили стати письменниками і їм вдалося

Як написати і видати власну книгу? Поради редакторки Богдани Романцової

Не тільки про коми: чим насправді займається редактор

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: