Зібрали книги, які (на нашу скромну думку) варто прочитати тим, хто тільки починає свій кар’єрний шлях і хоче розібратися — як обрати професію, зібрати навколо себе однодумців, використати свій потенціал на повну й не змарнувати молодість.
Мабуть, хоч раз у житті ми всі ставили собі питання: «Як збудувати кар’єру?». Утім, готової відповіді на нього немає. У кожного свій шлях: хтось може працювати на одному місці все життя, а хтось — перебувати в постійному пошуку роботи мрії. Це зовсім не означає, що так правильно, а так — ні. Чи знаєте ви, приміром, що кар’єра може бути не лише вертикальною, а й горизонтальною, діагональною, зигзагоподібною і навіть через слеш або у формі різних літер? Може бути корпоративною або креативною, у проєктному і віддаленому форматі. Одне слово — будь-якою!
Саме про це книжка «Кар’єра без драм і травм», яка має для нас особливе значення, адже її написала засновниця Happy Monday Анна Мазур у співавторстві з редакторкою Happy Monday Настею Пасенко. У ній авторки розповідають про те, як розібратися в собі, наводять інструменти для кар’єрного розвитку, дають поради, які дозволять почуватися щасливішими в роботі, а ще діляться історіями людей, які своїм прикладом показують, що наша кар’єра — в наших руках. Те, що треба для початку кар’єрного шляху!
Практикуюча психологиня й викладачка клінічної психології Мeґ Джeй написала книгу, в якій довела, щo 80% усього найважливішого у життi людини відбувається до 35 рокiв. Тож авторка розмірковує про десятиліття, яке, на її думку, визначає усе ваше подальше життя, і наповнює книгу практичними порадами, як не змарнувати дорогоцінні роки.
З одного боку, читання зменшує тривожність, притаманну всім, хто тільки починає свій шлях і запитує себе, як будувати кар’єру, стосунки та у чому взагалі сенс життя. У книзі можна знайти відповіді на ці питання, ще й з конкретними прикладами. З іншого боку, після прочитання може з’явитися бажання терміново щось робити, щоб не втратити цей найважливіший час. Якщо ви не розумієте, куди рухатись далі та за що хапатись у першу чергу — книга «Важливі роки» допоможе розставити пріоритети.
У 20 років світ здається сповненим надзвичайних можливостей для реалізації наших мрій. Ми здобуваємо навички, заводимо знайомства, шукаємо улюблену роботу і прагнемо досягти успіху. Але чи не хотіли б ви знати про цей світ трохи більше — щоб не змарнувати час і втілити всі свої задуми?
Щоб допомогти молоді прожити свої двадцять на максимум, викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліґ написала книгу — насамперед для свого сина, — намагаючись застерегти від помилок, яких припустилася сама.
Законспектували 5 порад із книги «Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі».
ЧитатиКоуч та психолог Тамара Сухенко на основі свого дocвiду кoнcультувaння тa тpeнiнгiв із пpoфopiєнтaцiї розробила практичний посібник для всіх, хто хоче визначитись із майбутньою професією.
Тут є все, що потрібно, щоб зробити усвідомлений вибір:
- інформація про сучасні професії та тенденції їхнього розвитку;
- профорієнтаційні тестування з ключами;
- навички, затребувані у ХХІ столітті;
- уявлення про освіту й роботу майбутнього;
- список рекомендованої літератури.
Є навіть формула вибору професії! Одне слово, ця книга — покрокове керівництво із розуміння себе, своїх талантів і нахилів.
До речі, в нас є тест із профорієнтації, який можна пройти онлайн, проконсультуватися з експертом і отримати перелік своїх сильних сторін, компетенцій та підходящих професій.
ТестЯкщо ви ще навчаєтесь і хочете взяти від навчання якомога більше — зверніть увагу на цю книгу. Хоча щоб зацікавити, достатньо просто сказати, що її автор із посереднього учня у школі перетворився на відмінника-студента, який із відзнакою закінчив Оксфорд та виграв Фулбрайтівську стипендію.
Улаф Шеве описує свій підхід, який допоміг йому навчатися легко й ефективно. Він не винаходить велосипед, але обирає найдієвіші техніки. Структурно книга поділена на три частини:
- «Навчайтеся ефективно» — з техніками управління часом, читання, конспектування й запам’ятовування;
- «Дійте оптимально» — з порадами для підготовки до контрольних та іспитів;
- «Мисліть правильно» — про мотивацію, постановку цілей і спосіб мислення «суперстудента».
Якби можна було б одразу запрограмувати себе на успіх, хто б від такого відмовився? Так от, ця книга Стівена Кові — якраз із тих, що можуть вплинути на усе ваше подальше життя. Звісно, якщо прочитати її свідомо й у майбутньому керуватися принципами, які висвітлює автор.
Стівен Кові написав дуже багато книжок, але «7 звичок надзвичайно ефективних людей» — його найвідоміша. Книгу особливо корисно читати на початку свого кар’єрного шляху, щоб сформувати ті самі звички, які в майбутньому допоможуть досягати високих результатів. Читання допомагає подивитися на себе ніби з боку, оцінити свою поведінку і зрозуміти, що краще змінити, щоб підвищити власну ефективність.
Кейт Феррацці, один із найвідоміших нетворкерів у світі, переконаний, що будь-яку масштабну мету неможливо реалізувати без допомоги інших людей і без підтримки однодумців. Але нетворкінг за методикою Кейта — це не впарювати іншим те, що їм не потрібно, і заводити беззмістовні бесіди, перш ніж обмінятися візитками.
Автор навчає сприймати нові знайомства як соціальний капітал, розповідає про головні принципи, які дозволяють знайти свій надійний тил і будувати відкриті й чесні стосунки з людьми. У книзі багато практичних прикладів, які тільки й чекають, поки ви почнете їх застосовувати на практиці.
Більше книг для прокачки
7 книг для самоосвіти та ефективного навчання від співзасновниці Litosvit
7 книг для саморозвитку від Тані Пилипчук із «Пошуршимо?»
Найкращі книги, які експерти та команда Happy Monday прочитали в 2020 році
Шукаєте роботу?
А вона шукає вас! У нас є багато вакансій у крутих українських чи міжнародних компаніях.
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.