fbpx

6 книг, які варто прочитати до 25 років. А краще — навіть раніше

Настя Пасенко Пт., 21.02.20 Розвиток

Зібрали книги, які (на нашу скромну думку) варто прочитати тим, хто тільки починає свій кар’єрний шлях і хоче розібратися — як обрати професію, зібрати навколо себе однодумців, використати свій потенціал на повну й не змарнувати молодість.  

«Визначні роки. Від 20 до 30. Вмикай на повну та досягай максимуму»
— Меґ Джей

Практикуюча психологиня й викладачка клінічної психології Мeґ Джeй написала книгу, в якій довела, щo 80% усього найважливішого у життi людини відбувається до 35 рокiв. Тож авторка розмірковує про десятиліття, яке, на її думку, визначає усе ваше подальше життя, і наповнює книгу практичними порадами, як не змарнувати дорогоцінні роки. 

З одного боку, читання зменшує тривожність, притаманну всім, хто тільки починає свій шлях і запитує себе, як будувати кар’єру, стосунки та у чому взагалі сенс життя. У книзі можна знайти відповіді на ці питання, ще й з конкретними прикладами. З іншого боку, після прочитання може з’явитися бажання терміново щось робити, щоб не втратити цей найважливіший час. Якщо ви не розумієте, куди рухатись далі та за що хапатись у першу чергу — книга «Важливі роки» допоможе розставити пріоритети.

«Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі»
— Тіна Cіліґ

У 20 років світ здається сповненим надзвичайних можливостей для реалізації наших мрій. Ми здобуваємо навички, заводимо знайомства, шукаємо улюблену роботу і прагнемо досягти успіху. Але чи не хотіли б ви знати про цей світ трохи більше — щоб не змарнувати час і втілити всі свої задуми?

Щоб допомогти молоді прожити свої двадцять на максимум, викладачка Стенфордського університету Тіна Сіліґ написала книгу — насамперед для свого сина, — намагаючись застерегти від помилок, яких припустилася сама. 

Законспектували 5 порад із книги «Що варто знати у свої 20. Дозволь собі бути не таким, як усі».

Читати
«Як обрати професію майбутнього. Посібник із профорієнтації для молоді віком від 13 до 80»
— Тамара Сухенко

Коуч та психолог Тамара Сухенко на основі свого дocвiду кoнcультувaння тa тpeнiнгiв із пpoфopiєнтaцiї розробила практичний посібник для всіх, хто хоче визначитись із майбутньою професією. 

Тут є все, що потрібно, щоб зробити усвідомлений вибір:

  • інформація про сучасні професії та тенденції їхнього розвитку;
  • профорієнтаційні тестування з ключами;
  • навички, затребувані у ХХІ столітті;
  • уявлення про освіту й роботу майбутнього;
  • список рекомендованої літератури. 

Є навіть формула вибору професії! Одне слово, ця книга — покрокове керівництво із розуміння себе, своїх талантів і нахилів.

«Cупepcтудeнт. Як нaвчaтиcя лeгкo i з зaдoвoлeнням, пpocтo змiнивши пiдxiд» 
— Шеве Улаф

Якщо ви ще навчаєтесь і хочете взяти від навчання якомога більше — зверніть увагу на цю книгу. Хоча щоб зацікавити, достатньо просто сказати, що її автор із посереднього учня у школі перетворився на відмінника-студента, який із відзнакою закінчив Оксфорд та виграв Фулбрайтівську стипендію. 

Улаф Шеве описує свій підхід, який допоміг йому навчатися легко й ефективно. Він не винаходить велосипед, але обирає найдієвіші техніки. Структурно книга поділена на три частини:

  • «Навчайтеся ефективно» — з техніками управління часом, читання, конспектування й запам’ятовування;
  • «Дійте оптимально» — з порадами для підготовки до контрольних та іспитів;
  • «Мисліть правильно» — про мотивацію, постановку цілей і спосіб мислення «суперстудента».   
«7 звичок надзвичайно ефективних людей»
— Стівен Кові

Якби можна було б одразу запрограмувати себе на успіх, хто б від такого відмовився? Так от, ця книга Стівена Кові — якраз із тих, що можуть вплинути на усе ваше подальше життя. Звісно, якщо прочитати її свідомо й у майбутньому керуватися принципами, які висвітлює автор.      

Стівен Кові написав дуже багато книжок, але «7 звичок надзвичайно ефективних людей» — його найвідоміша. Книгу особливо корисно читати на початку свого кар’єрного шляху, щоб сформувати ті самі звички, які в майбутньому допоможуть досягати високих результатів. Читання допомагає подивитися на себе ніби з боку, оцінити свою поведінку і зрозуміти, що краще змінити, щоб підвищити власну ефективність.  

«Ваш надійний тил. Як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху»
— Кейт Феррацці

Кейт Феррацці — один із найвідоміших нетворкерів у світі, переконаний, що будь-яку масштабну мету неможливо реалізувати без допомоги інших людей і без підтримки однодумців. Але нетворкінг за методикою Кейта — це не впарювати іншим те, що їм не потрібно, і заводити беззмістовні бесіди, перш ніж обмінятися візитками. 

Автор навчає сприймати нові знайомства як соціальний капітал, розповідає про головні принципи, які дозволяють знайти свій надійний тил і будувати відкриті й чесні стосунки з людьми. У книзі багато практичних прикладів, які тільки й чекають, поки ви почнете їх застосовувати на практиці.

Читайте також

3 книги від Кирила Мазура про невичерпний оптимізм для тих, хто у процесі змін

5 книжок про кар’єру від видавництва «Наш формат»

16 книг для пошуку свого призначення та професійного розвитку

Шукаєте роботу?

А вона шукає вас! У нас є багато вакансій у крутих українських чи міжнародних компаніях.

Вакансії

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: