Майкл Дулін працює у сфері HR понад 35 років, зокрема у таких компаніях як PwC, British Airways і DPD. Він стверджує, що є певні ознаки, за якими можна визначити, що співбесіда пройшла добре. Розповідаємо, що може вказувати на успішність джоб-інтерв’ю.
1. Ви отримали пропозицію роботи
Найкраща ознака того, що співбесіда пройшла успішно — це якщо вам пропонують роботу одразу після зустрічі. Але не хвилюйтеся, якщо ви не отримали пропозицію одразу. Це трапляється доволі рідко, зазвичай рекрутери беруть час подумати, та і вам варто ще раз все зважити після живої розмови.
2. Позитивна мова тіла
Іноді підказкою про те, чи сподобалися ви рекрутерові, може бути його мова тіла: жести, манера поведінки. Зазвичай під час успішної співбесіди інтерв’юери посміхаються, жартують, роблять компліменти й говорять з вами на теми, які не стосуються роботи. Проте мова тіла може бути оманливою. Люди можуть бути хорошими акторами, не варто сприймати все буквально.
3. Ви встановили контакт з інтерв’юером
З розмови завжди помітно, чи вдалося вам розкритися й почуватися вільно, чи стрес не дав вам змоги показати себе в найкращому світлі. Пам’ятайте, що вас оцінюють з того моменту, як ви заходите в будівлю. Охоронець, адміністратор, співробітники, які вас зустрічають. Вони спілкуються з людьми, які вас інтерв’юють, і якщо ви справите гарне враження, вони можуть це передати. Якщо це онлайн-співбесіда, ваш фон теж багато що говорить про вас, тому подбайте, щоб він був професійним.
Читайте також: Що говорити на співбесіді: відповіді на типові запитання
4. Співбесіда затягнулася
Якщо співбесіда триває довше, ніж очікувалося, це зазвичай хороший знак. Це може свідчити про справжню зацікавленість з боку компанії та бажання більше дізнатися про кандидата. Але насправді хороша співбесіда не повинна тривати понад 50 хвилин. Кандидат має говорити 80% часу, а інтерв’юер — 20%.
5. Ви поставили інтерв’юерам хороші запитання
Сильні кандидати зазвичай приходять на співбесіду не лише відповідати на запитання, а й ставити їх. Варто поставити два ключові питання. Перше: «Якщо мені пощастить отримати цю посаду, яку пораду ви б дали мені для успішного старту?». Відповідь рекрутера дасть вам краще розуміння майбутньої роботи. Друге: «Як мене оцінюватимуть на цій посаді?». Але важливо також підготувати відповіді на зустрічні запитання. Будьте готові навести приклади того, як би ви працювали на цій посаді та як ви хочете, щоб вас оцінювали на роботі.
Читайте також: Співбесіда для двох: 7 причин ставити питання рекрутеру
6. Вас запитали, коли ви зможете вийти на роботу
Якщо вас запитують про те, як швидко ви зможете взятися до роботи або чи матимете змогу найближчим часом прийти на ще одну співбесіду, це, як правило, вказує на те, що вам планують зробити офер. Однак хороший інтерв’юер повинен знати цю інформацію ще до розмови з вами.
7. Ваші інтерв’юери справили на вас гарне враження
Співбесіда — це розмова двох зацікавлених сторін. Ви не лише намагаєтеся «продати» себе як спеціаліста, а й з’ясовуєте, чи підходить вам ця компанія та позиція. Якщо ви відчуваєте себе комфортно з інтерв’юерами, ймовірно, що це взаємна симпатія. Ви можете поставити запитання, які допоможуть вам краще зрозуміти, чи хочете ви тут працювати. Наприклад: «Які три слова найкраще описують роботу в компанії і чому? Чому звільнився попередній співробітник, що обіймав цю посаду? Я помітив на LinkedIn, що ви працюєте тут вісім років — чому ви так довго залишаєтеся в компанії?».
Читайте також: Уявіть, що ви марсіанин: 10 дивних запитань на співбесідах та для чого їх ставлять
Однак ніколи не варто передчасно радіти чи засмучуватися. Дочекайтеся офіційної відповіді від компанії, щоб бути впевненим, що вас запросять на роботу. А якщо цього разу не вийшло — попросіть фідбек, врахуйте зауваження та до наступної співбесіди підготуйтеся ще краще.
Попереду співбесіда?
Наш онлайн-гайд допоможе всебічно підготуватися до інтерв’ю та отримати омріяний офер
До гайда
Дякуємо!
Тепер редактори знають.