Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Англійська по скайпу: чому це ефективніше, ніж офлайн-уроки

15.03.21 Розвиток 7 хв читання

В час карантину та пандемії все більше людей надають перевагу навчанню в онлайн-режимі. Це стосується й англійської мови. Як розповів нам професійний перекладач та викладач англійської Юрій Халаберда, більшість його уроків тепер проходять по скайпу. В чому переваги та недоліки цього методу опанування мови, кому він підходить та як обрати викладача — читайте у статті.


Чи можливо вивчити англійську по Skype


Так, можливо, як і в будь-який інший спосіб, якщо це вам справді потрібно. Бо скайп — це лише засіб, інструмент, який дозволяє вивчати мову дистанційно.

Ефективне опанування англійської в онлайні можливе, якщо дотримуватися таких умов:

  • мати чітку мету вивчити мову та готовність до неї йти, не очікуючи на швидкий результат;
  • вивчати англійську й поза заняттями, самостійно;
  • усвідомлювати, що прогрес можливий, якщо займатися 2-3 рази на тиждень, не рідше;
  • бути готовим рухатися відповідно до плану, розробленого викладачем, а не хаотично.


Англійська по скайпу: переваги


Більшість описаних нижче переваг стосуються не тільки скайпу, але й інших онлайн-застосунків, що допомагають людям спілкуватися на відстані. Наприклад, так само можливо проводити уроки по Zoom, Google Meet, Microsoft Teams, WizIQ, Messenger, на платформах для вебінарів.

Але якщо порівнювати заняття по скайпу та, наприклад, у зумі, то у скайпа є переваги. Наприклад, ним можна користуватися безплатно без обмежень по часу. А ще не треба постійно створювати нові конференції. Достатньо зайти у програму, відкрити потрібний чат та почати відео- чи аудіодзвінок.

Вивчення англійської по скайпу відкриває такі можливості перед студентом:

  1. Займатися з будь-якої локації. Це дозволяє максимально зручно інтегрувати вивчення англійської в свій графік. А ще не робити перерву у навчанні на час відрядження чи відпустки та не переживати за свою безпеку, доки у світі вирує пандемія.
  2. Працювати з носіями мови. Нейтів спікери здебільшого живуть за кордоном і зустрітися з ними офлайн для проведення занять неможливо. Скайп же дозволяє спілкуватися з викладачами з будь-яких країн без обмежень.
  3. Навчатися у кращих мовних школах, навіть якщо ви живете у маленькому місті чи селі, де немає подібних офлайн-закладів.
  4. Відвідувати більшу кількість освітніх подій, пов’язаних із вивченням мови, якщо такі організовує репетитор чи мовна школа. Наприклад, розмовні клуби.
  5. Одразу отримувати відповіді на свої питання. Бо якщо порівнювати вивчення мови по скайпу та через застосунки, то у другого формату такої можливості немає.
  6. Переглядати навчальні відео у форматі реального часу. Чудова функція, коли потрібно обговорити, наприклад, уривок з серіалу з викладачем прямо на занятті.
  7. Сприймати інформацію візуально. Якщо викладач вмикає демонстрацію екрану та використовує екран ПК як віртуальну дошку.
  8. Переглянути урок ще раз у записі. У скайпу є така функція. І репетитор може записати весь урок й потім надати доступ до ролику студентам, аби ті за потреби його переглянули. У скайпі запис зберігається 30 днів, але його також можна завантажити на свій гаджет.
  9. Не турбуватися про зовнішній вигляд. Бо заняття по скайпу необов’язково має проходити з увімкненою камерою.

Я ніколи не бачив деяких своїх студентів і вони не бачили мене. Як на мене, це лише відвертає увагу від заняття. Мої учні завжди бачать лише мій екран. На ньому я пояснюю граматику в режимі реального часу, демонструю відео.

Юрій Халаберда, викладач англійської мови


Недоліки уроків англійської по скайпу

  1. Можливі проблеми зі з’єднанням. Іноді через це викладачеві доводиться кілька разів повторювати одну й ту ж інформацію, неефективно використовуючи час заняття, або навіть скасовувати урок.
  2. Розфокусування уваги у студентів. Завжди є ті, хто не може на час заняття повністю відключитися від месенджерів та робочих чатів, а викладач, який інколи навіть не бачить студента, не має змоги це ані контролювати, ані заборонити. Відповідно, урок проходить не дуже ефективно.
  3. Потреба у додатковому обладнанні. Зокрема це стосується навушників, які дозволяють уникнути зайвих шумів під час занять.
  4. Труднощі у проведенні групових занять. У скайпі складніше керувати дискусією, в якій беруть участь більше аніж двоє людей. Сервіс нерідко починає підвисати чи фонити, що викликає дискомфорт в учасників групового уроку. А ще викладачеві постійно потрібно контролювати, щоб у студентів в потрібний момент був вимкнений мікрофон.
  5. Складність у демонстрації правил, схем. Є інформація, яку студенти простіше сприймають через роздруковані навчальні матеріали, які важко відтворити в онлайн-форматі. Проте цю проблему можна вирішити. Наприклад, підібравши онлайн-інструмент, який можна використовувати на занятті, ввімкнувши демонстрацію екрану або показуючи роздруківки через задню камеру (якщо технічно є така можливість).
англійська по скайпу
Екран під час англійської по скайпу. Фото: Юрій Халаберда


Кому підійде вивчення англійської по Skype


Насправді заняття по скайпу підходять не всім. Наприклад, у людей пенсійного віку, яким складно дається опанування нових технологій, це може викликати додатковий стрес і роздратування. А там де роздратування, там низькі концентрація та ефективність.

Також онлайн-уроки можуть бути проблемою для надто активних дітей. Їм не вистачає зосередженості, вмотивованості, щоб не відволікатися на щось інше в процесі заняття

А ось категорії людей, для яких англійська по скайпу дуже вдалою ідею:

  • працюють чи навчаються дистанційно, і для них подібний формат навчання є комфортним;
  • надто зайняті та цінують свій час, щоб витрачати його на дорогу на офлайн-курси або не надто ефективне самостійне вивчення;
  • мають особливі побажання щодо часу занять (наприклад, можуть займатися лише о 7 ранку або 21-й вечора, а жодна школа поряд не пропонує таких уроків);
  • хочуть більше уваги приділяти розмовній англійській та її сприйняттю на слух;
  • знаходяться в невеликих населених пунктах, де немає мовних шкіл, але є якісний інтернет;
  • хочуть вивчати мову з носіями;
  • мають проблеми зі здоров’ям або інші, які унеможливлюють офлайн-уроки;
  • на «ти» з будь-якими технологіями і надають перевагу онлайну.

Серед моїх студентів є школярі, юристи, айтішники, колишні однокурсники і навіть моя дівчина. До карантину з більшістю із них ми займалися в офісах та кав’ярнях і думали, що так ефективніше. Але минулий рік онлайн-уроків показав, що скайп багато в чому виграє навіть у офлайну.

Юрій Халаберда, викладач англійської мови


Що необхідно для старту


Основне — це якісна техніка (смартфон, ноутбук чи ПК — як вам зручніше), стабільний інтернет, завантажений скайп та зареєстрований акаунт у ньому. Також бажано мати навушники. Особливо, якщо живете не самі, сусіди часто роблять ремонт або любите займатися не вдома, а в кафе, коворкінгу чи іншому гамірному місці.


Репетитор англійської по скайпу: поради з пошуку


При виборі викладача зверніть увагу на такі фактори:

  • як довго він викладає англійську загалом та конкретно по скайпу;
  • з якими категоріями студентів він працює (з різними чи, наприклад, лише з дітьми шкільного віку або тими, хто вивчає бізнес-англійську);
  • це іноземець-носій мови чи місцевий викладач. Початківцям краще обрати репетитора, який зможе переходити на вашу рідну мову в разі потреби;
  • яка кваліфікація у спеціаліста — лише ступінь магістра з англійської філології чи є мовні сертифікати, які підтверджують рівень знань, а, можливо, є досвід проживання за кордоном у відповідному мовному середовищі;
  • на чому викладач робить акцент при вивченні мови — на усіх чотирьох складових (граматика та письмо, читання, говоріння, сприйняття англійської на слух) чи на окремих;
  • який загалом підхід у репетитора до викладання — він більше за креативну подачу матеріалів чи класичну;
  • який у нього характер, чи приємно вам спілкуватися з людиною, чи не викликає негативних емоцій його голос.

Загалом ці критерії можуть відрізнятися залежно від ваших особистих вимог. Їх варто сформулювати для себе перед пошуком викладача. Особливо якщо плануєте займатися у мовній школі, де практикують онлайн-заняття, бо вас про це обов’язково запитають.

Де шукати викладача:

  • в мовних школах, як-от EnglishDom;
  • на фриланс-біржах;
  • на тематичних сайтах та сервісах, де повно оголошень від репетиторів;
  • через знайомих;
  • в спеціалізованих групах в соцмережах.

Оптимальний варіант — спробувати попрацювати з різними викладачами. Потім проаналізувати, з ким було найкомфортніше, й саме з ним домовитися про регулярні заняття.


Англійська по скайпу з носієм мови

Є стереотип, що ефективно вивчати англійську можна лише з носієм мови. Проте це не зовсім так. У вивченні мови з носіями є певні недоліки:

  • різниця у часових поясах;
  • не всі носії мови вміють добре викладати, а це важливо;
  • якщо ви починаєте вивчати англійську з нуля, то можуть бути проблеми у комунікації, особливо якщо він зовсім не знає вашу рідну мову. Такі уроки не принесуть нічого, окрім роздратування і розчарування.

Також вартість занять з іноземними викладачами часто у 2-3 рази вища, аніж з вітчизняними, при цьому ефективність таких уроків може бути однаковою, якщо не нижчою.

Займатися з носіями мови доречно, якщо є мета прокачати розмовну англійську і ви вже знаєте мову на рівні В1-В2 (Intermediate та Upper-Intermediate). Тоді це справді може дати позитивний ефект.

Хочете спробувати вчити англійську з носіями мови?

В EnglishDom пропонують уроки з нейтів спікерами по скайпу →

Спробувати


Планування занять і мотивація


Щоб був прогрес у вивченні мови, потрібно займатися двічі, а краще тричі на тиждень. Можна міксувати індивідуальні заняття з груповими, розмовними клубами та іншими форматами.

А щоб була мотивація займатися, важливо розуміти, для чого вам це потрібно, мати чітку мету. Це допоможе спланувати процес навчання та розуміти, скільки приблизно часу може знадобитися для досягнення цілі.


Висновки: чи варто вивчати англійську по скайпу


Якщо ви дисциплінована й організована людина, яка цінує свій час і має мету вивчити мову, то заняття по скайпу їй безумовно допоможуть в цьому. Головне — знайти хорошого викладача, скласти зручний графік занять та не забувати в перервах між уроками практикувати англійську самостійно.

Хочете спробувати вивчати англійську онлайн?

Запишіться на безкоштовний урок в школі EnglishDom та отримайте до 3 уроків у подарунок →

Записатися

Читайте також

Як підготуватись до співбесіди англійською та стати кандидатом №1 для компанії?

Як зробити навчання звичкою: 5 порад від Юрія Бугая

5 топових серіалів від Netflix, які допоможуть підтягнути англійську

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: