Бельгія стала першою країною в ЄС та третьою країною в світі, яка офіційно запровадила чотириденний робочий тиждень як варіант для своїх працівників, — повідомляє Euronews. Розповідаємо, в чому полягає суть нововведення.
Цього тижня набуло чинності розпорядження бельгійського уряду щодо дозволу офіційно працювати чотири дні на тиждень замість п’яти, ухвалене ще в лютому 2022 року.
Що зміниться?
На відміну від моделей чотириденного робочого тижня, які тестують у Британії та США, за яких кількість відпрацьованих годин зменшується, а зарплата лишається незмінною, кількість годин, які бельгійські працівники повинні відпрацювати за тиждень, практично не зміниться.
За бельгійською моделлю, і держслужбовці, і працівники приватного сектора матимуть вибір: працювати 9,5 години на день протягом чотирьох днів або 8 годин на день протягом п’яти днів. Тобто чотириденний робочий тиждень буде коротшим лише на 2 години.
Уряд сподівається, що ця модель дозволить зробити ринок праці Бельгії більш гнучким, а економіку — більш динамічною. Однак компанії побоюються, що «скорочений» робочий тиждень може спричинити організаційні проблеми, а профспілки передбачають, що такий формат збільшить робоче навантаження працівників.
А що в інших країнах?
Окрім Бельгії, чотириденний робочий тиждень офіційно запровадили також Ісландія й Нова Зеландія. У 2020 році компанія Unilever перевела свій підрозділ у Новій Зеландії на чотириденний графік в якості експерименту на один рік.
Уряд Іспанії у січні 2021 року запропонував фінансову підтримку компаніям, які впродовж наступних трьох років переведуть своїх співробітників на 32-годинний робочий тиждень (4 дні по 8 годин). А 1 січня 2022 року 4,5-денний робочий тиждень ввели в ОАЕ.
В Україні чотириденку раніше протестували IT-компанії Brighta та mcpk. А минулого року провели дослідження, яке показало, що понад 73% українських компаній також не проти спробувати такий формат.
Хочете знайти роботу, на якій, скільки днів не працюй — всі в кайф?
Подавайтесь на вакансії на нашому сайті 👉
дивитись
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Меню мільярдерів: що їдять Безос, Гейтс, Цукерберг та інші керівники великих компаній
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
В Україні хочуть створити аналог Upwork для айтівців
200 українок отримають до $8000 на розвиток власної справи
Шахраї розсилають фейкові пропозиції роботи від імені української IT-компанії