Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

В Іспанії готуються ввести чотириденний робочий тиждень, але бізнесу це не подобається

24.12.24 Новини 3 хв читання

Уряд Іспанії домовився з двома найбільшими профспілками країни про скорочення робочого тижня до чотирьох днів зі збереженням рівня зарплати. Проте це рішення зустріло опір серед багатьох роботодавців. Розповідаємо, чому бізнесу не подобається чотириденний робочий тиждень та хто буде вирішувати долю цієї ініціативи.

Іспанський уряд погодився скоротити максимальну кількість робочих годин на тиждень з 40 до 37,5, водночас зберігши зарплатню працівників на тому ж рівні. Міністерка праці та соціальної економіки Іспанії Йоланда Діас і представники профспілкових організацій UGT і CCOO назвали цю подію історичною. 


Чотириденний робочий тиждень назвали «боргом» перед робітниками 


Діас сказала, що цим рішенням країна «розраховується з боргом» перед робітниками. 

«Сьогодні ми розраховуємося з боргом перед робітниками Іспанії… з новими поколіннями, які розуміють, що особистий час ― це не розкіш, а фундаментальне право», ― сказала міністерка.

Ініціатива, яку хочуть ввести до кінця 2025 року, зачепить близько 12 млн працівників з нестабільними умовами праці. Усі додаткові години після відпрацьованих 37,5 будуть вважатися понаднормовими. 

Уряд також збирається штрафувати роботодавців, які порушуватимуть правила обліку часу персоналу. Причому розмір санкцій вражає ― 10 тисяч євро за кожного працівника

Читайте також: Як це — працювати 4 дні на тиждень? Досвід української компанії Brighta

Зазначимо, що у 2023 році іспанські компанії вже тестували перехід на чотириденний робочий тиждень. Більшість працівників позитивно оцінювали його вплив на продуктивність, фізичний та психологічний стан. 


Бізнес проти ініціативи


Підприємці вважають таку ініціативу занадто дорогою для себе. Їм доведеться більше платити працівникам за менший час роботи. За понаднормові години доведеться відповідно доплачувати.

Міністр економіки Карлос Куерпо вважає, що повне впровадження скороченого робочого тижня варто відкласти до початку 2026 року. Це дасть можливість малому бізнесу краще підготуватися та захистити свої інтереси. 

Доля цього питання буде вирішуватися у парламенті, де є як прихильники чотириденного робочого тижня, так і прибічники бізнесу, якому таке нововведення не подобається. 

Читайте також: До 2033 року третина працівників матимуть додатковий вихідний завдяки ШІ: дослідження

За останні роки декілька країн перейшли на скорочений робочий тиждень. Серед них Бельгія, Франція, Данія та Нідерланди. Уряд Японії нещодавно додав ще один вихідний для своїх працівників з незвичною метою ― стимулювати народжуваність.

Шукаєте роботу?

Десятки вакансій чекають на ваше резюме →

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.