Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як різні фахівці використовують ChatGPT у роботі? Досвід CCG Development

12.05.23 Кар'єра PR 4 хв читання

Нещодавно в Україні запрацював ChatGPT — чат-бот зі штучним інтелектом (ШІ), що демонструє амбітні потужності майбутніх технологій та змушує говорити про себе весь світ. Як можна використовувати ChatGPT у щоденній роботі, розповіли фахівці української будівельної компанії CCG Development. 


Що таке ChatGPT?


Це чат-бот, створений компанією OpenAI в листопаді 2022 року. ChatGPT навчений вести діалог із користувачем, добираючи інформацію з відкритих джерел в інтернеті. Він може підтримувати бесіду, відповідати на запитання та виконувати нескладні завдання. У процесі діалогу ChatGPT постійно навчається, запам’ятовує та враховує попередні репліки користувача, переймає стиль співрозмовника, підлаштовується під теми, якими цікавиться людина.

ChatGPT розмовляє багатьма мовами, зокрема й українською. Наразі чат-бот доступний для використання всім охочим, але згідно з правилами, користувачу має бути не менше 18 років. Варто також пам’ятати, що відповіді ChatGPT не варто сприймати як 100% правильні. Чат-бот може помилятися та видавати некоректну інформацію, тому його відповіді потрібно перевіряти.    


Як ChatGPT використовують у CCG Development?


CCG Development — це швидкий генеральний підрядник, що займається повним циклом будівництва об’єктів комерційної нерухомості: від ідеї до здачі в реалізацію. Серед його клієнтів — Creative States, ЕРАМ та багато інших. 

Компанія інвестує в найкращі кадри, якісну техніку й сучасне програмне забезпечення, а ще — постійно розвивається та використовує інноваційні рішення. Тому команда CCG Development відразу почала тестувати ChatGPT у роботі. І виявилося, що для певних цілей чат-бот видає доволі якісні результати.

Як різні фахівці використовують ChatGPT у роботі? Досвід CCG Development 1

Олег Погребняк,
СЕО компанії

Я використовую ChatGPT:

  • для формування оперативних відповідей на щоденні рутинні запити та написання робочих текстів (листів, звернень тощо);
  • як особистого віртуального асистента, адже ChatGPT здатен перекласти текст на іншу мову, підказати стандартизований план дій для бізнес-процесів та дослідити інформацію на нескладні теми.

Наразі ChatGPT належить до першого покоління ШІ (штучний інтелект вузького спектра). Він спеціалізується на одному виді завдань (текстові відповіді) та не виходить за межі своїх можливостей. Я чекаю на оновлення чат-бота та появу інструментів для обробки великих масивів даних. Це дозволить використовувати чат-бот у фінансових та економічних сферах. Наприклад, він зможе проводити фінансовий аналіз діяльності компанії за певний проміжок часу та шукати недоліки серед наявних показників.

Як різні фахівці використовують ChatGPT у роботі? Досвід CCG Development 2

Світлана Москаленко,
HR-менеджерка

Мені чат-бот допомагає виконувати деякі завдання з рекрутингу та зовнішніх комунікацій.

  • Складати вакансії для сайтів із пошуку співробітників. Наприклад, зараз ми шукаємо sales-менеджерів та project-менеджерів, і ChatGPT допоміг мені з написанням текстів вакансій. Я ввожу запит «Напиши, будь ласка, текст для вакансії sales-менеджера», отримую результат і далі вже працюю з ним як з основою.
  • Формулювати тестові завдання для креативних позицій. Наприклад, для вакансії smm-менеджера тестове створив саме ChatGPT (з подальшими правками від нашого маркетолога).

Як різні фахівці використовують ChatGPT у роботі? Досвід CCG Development 3

Наталя Воробйова,
маркетологиня

Я використовую ChatGPT для завдань, пов’язаних із креативом чи пошуком потрібної інформації.

  • Для генерації контенту. Наприклад, задаю боту тему майбутньої публікації, даю декілька важливих фактів, і відбувається магія: бот сам пише текст. Результати його праці використовую як основу: необхідно зробити додаткову роботу з рерайту, вичитати та дописати.
  • Для розробки ідей для рекламних кампаній, концепцій, пошуку влучних назв. ChatGPT може за декілька хвилин написати необмежену кількість варіантів будь-чого. Потрібно лише вибрати найкращий варіант або поєднати декілька з них. Наприклад, нещодавно я попросила бота написати 10 слоганів для меблевого виробництва, і фінальним варіантом вибрали поєднання декількох тез із тих, що надав чат-бот.
  • Замість пошукової системи. Він здатний гуглити за людину та видавати комбіновану відповідь.

Як різні фахівці використовують ChatGPT у роботі? Досвід CCG Development 4

Катерина Кодацька,
інженерка з проєктно-кошторисної роботи

ChatGPT допомагає мені виконувати різноманітні завдання, пов’язані з обчисленнями.

  • Надає синтаксис для формул та функцій в Excel. Чат-бот може пояснити значення кожного окремого інструмента та надати конкретну формулу чи функцію у відповідь на запит. Наприклад, йому можна дати завдання на кшталт такого: «Привіт! Мій робочий аркуш Excel містить значення в рядках 1, 2 та 3. Як знайти загальну суму всіх значень та середнє медіанне значення?».
  • Створює макроси в Excel. Спеціальна функція складається з назви, основного завдання та клітинки/клітинок, де буде міститися результат. Наприклад, чат-бот можна попросити сформувати макрос під такі умови: «Привіт! Створи, будь ласка, макрос в Excel під назвою «Сукупні витрати / місяць». Він має підсумувати всі значення в стовпчиках A та B і поділити загальну суму на кількість місяців, зазначених у комірці С1. Помісти результат у клітинку F1».
  • Розраховує, скільки необхідно матеріалів на певний обсяг роботи. Наприклад, на укладання одного квадратного метра плитки з конкретними характеристиками (розміри тощо).


Які перспективи в чат-бота?


У майбутньому варто очікувати на збільшення можливостей та розвиток інших видів ШІ. Можливо, ChatGPT отримає доступ до актуальних даних та зможе відповідати на запити в режимі реального часу (зараз це неможливо, оскільки чат-бот навчався на масивах інформації до 2021 року). Можливо, він отримає доступ до техніки користувача та стане розумним асистентом на кшталт Siri або Google Assistant: буде контролювати робочий календар, створювати онлайн-зустрічі, планувати зайнятість, відповідати на запити, надсилати листи тощо.

Які б нові функції та можливості не отримав ChatGPT у наступних оновленнях, головне — щоб його використання було етичним і відповідальним. Завжди варто пам’ятати, що відповіді чат-бота не є на 100% правдивими чи коректними, тому це не панацея. 

Читайте також

15 професій майбутнього та якими їх бачить штучний інтелект

Думати як програміст, а не як програма: якому розробнику не загрожує ШІ

Від підтримки армії до пошуку укриття: як чат-боти допомагають під час війни

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: