fbpx

7 лайфхаків ефективного планування та роздруківка для планів на тиждень

Таня Пилипчук Вт., 03.12.19 Кар'єра

Привіт, друзі! Я — Таня Пилипчук, авторка проєкту «Пошуршимо?» та засновниця спільноти натхнення. Сьогодні я хочу поділитися з вами ефективними лайфхаками планування, які допомагають мені тримати життєвий баланс та все встигати. Жартую 🙂 Встигати все неможливо, а от робити важливе спочатку і не розпорошуватись на дрібниці — цілком. 

Скільки б у вас не було планерів, записників чи інших інструментів для планування —  якщо вони не сприяють досягненню ваших цілей, це марна трата часу. 

Результатами ефективного планування мають бути: чітка картинка у голові, прогрес у здійсненні мети, зниження рівня тривоги і розпорошеності, натомість — збільшення кількості енергії та відчуття гармонії. Усе це можливо, якщо ваші плани відповідають цілям, а цілі, у свою чергу, — вашим цінностям.

Давайте разом визначимо, які маленькі дії дійсно сприятимуть вашому прогресу. Тільки для початку пропоную домовитись про їхню регулярність, згода? Тоді друкуйте цю роздруківку для планування тижня і почнімо 🙂


1. Складіть список справ.
На зворотній частині роздруківки випишіть усе, що повинні зробити за тиждень. І нехай це розвантаження мозку стане для вас спокійним і приємним ритуалом. 


2. У роздруківці запишіть фокус тижня. Те, чому хочете присвятити максимум часу і що наближає вас до головної мети. У всіх є мільйон справ щотижня, але саме вміння розставляти пріоритети та фокусуватися на дійсно важливих речах робить нас свідомими людьми.


3. Виділіть 3 топові цілі тижня. Це 3 ваші найважливіші кроки до мети на цьому тижні, тому морально готуйтеся рішуче відсікати неважливе. Критерії для визначення топових цілей:

  • найбільше сприяють вашій головній меті;
  • у межах вашого фокусу;
  • будь-що треба зробити.

Тільки не плутайте найважливіші справи з найтерміновішими справами — це зовсім різні речі. 


4. Визначте головну справу дня. Проаналізуйте список справ на тиждень, визначте основну ціль на кожен день та виділіть її червоним. У результаті з головних справ дня має скластися покрокова інструкція досягнення мети. Починайте кожен день із головної справи і тільки після неї беріться за інші.


5. Записуйте список справ перед сном. Цей лайфхак допомагає морально підготуватись до роботи, щоб зранку не сумніватися, з чого почати й на чому сфокусуватися. 

  • Намагайтеся записувати справи у порядку виконання.
  • Найважчу та найважливішу роботу краще робити першою (правило ранкової жаби).
  • У деяких пунктах давайте собі вибір (наприклад, справа #124 —  піти на подію або почитати книжку).
  • Придумайте собі винагороду за викреслення усіх справ зі списку.


6. Кресліть. Хай ваш план на тиждень виглядає пошрамованим і пошарпаним, а отже — робочим інструментом. Викреслюйте товстою лінією (бажано червоним маркером чи чорним) кожну виконану справу. Класно ще й у голові собі прокручувати «Юхуу, я це зробив (-ла)!» або включати улюблений трек 🙂


7. Аналізуйте. Наприкінці кожного дня продумайте, що вдалося зробити, а що ні. І не засмучуйтесь, якщо щось доведеться перенести на наступний тиждень. Наше планування має бути гнучким, адже ви не можете передбачити життя — ви можете лише спробувати його запланувати 🙂 Мені здається, що прагнення контролювати все призводить до того, що люди лише розчаровуються у плануванні. Тримайте у голові, що ваше завдання — це розібрати хаос і бути при цьому щасливим, а не виконати геть усе, ще й якнайскоріше. 

Планувати краще з яскравим календарем від Happy Monday!

Досягайте цілей і пам’ятайте про призначені зустрічі завдяки планеру «365 яскравих днів» з фірмовими наліпками Happy Monday

Подробиці

Виробіть звичку щодня планувати та фокусуватися на важливому, і скоро ви помітите, як почнете більше встигати і менше думати про несуттєве. Можливо, вам знадобиться кілька тижнів, щоб привести свої справи до ладу. Зате потім, коли ваше життя перестане нагадувати постійне гасіння пожеж, ви відчуєте неймовірний кайф.  

Більше безкоштовних роздруківок шукайте тут.

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: