Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Карантин зі змістом: три кроки в бік нових можливостей

29.04.20 Кар'єра 5 хв читання

Привіт, я Таня Пилипчук, засновниця платформи і спільноти саморозвитку «Пошуршимо?». Сьогодні ми поговоримо про кроки, що розділяють вас теперішніх і вас майбутніх. Готові?

У світі не існує нічого іншого, що б допомагало людині вижити за найскладніших обставин так само ефективно, як усвідомлення сенсу свого існування.

Віктор Франкл , із книги «Людина в пошуках справжнього сенсу»

Перечитайте ще раз цю цитату… Правда, приємно усвідомлювати, що тоді, коли нам важко, найкраще рішення — це зробити паузу й подумати над ціннісними, глибинними питаннями в житті. Адже карантин закінчиться, а наше життя з його цілями й завданнями залишаться.

Ми не можемо знати майбутнього: скільки це буде тривати, що буде з економікою та світом після завершення ізоляції, але ми можемо обирати, як реагувати й що робити далі. А найкращою підготовкою до будь-якого сценарію є саморозвиток і дослідження себе, адже думки породжують рішення, а рішення — дії. Побудуйте свій міцний фундамент зараз.

Ось три кроки, які допоможуть перетворити шлях самоусвідомлення на приємну й ефективну пригоду. Я хочу, щоби після карантину або навіть під час нього ви відчули внутрішній прорив у розумінні своїх цілей та надалі завжди обирали проактивну (а не реактивну) модель роботи зі своєю мотивацією.

Але наголошую: просто прочитання в даному випадку не спрацює 🙂 Для отримання реального результати потрібно трішки часу й зусиль.


Крок 1. Зрозумійте себе


Людина, яка розуміє свої цілі, не потребує додаткової мотивації. Бо ви знаєте, навіщо й чому, а це вже половина шляху. Самопізнання є довготривалим процесом, результати якого ви помітите не відразу. Але коли це станеться, то більше не зможете жити так, як жили.

Завдання 1: Почніть писати ранкові сторінки. Неважливо, коли і скільки, просто регулярно приділяйте цьому 10–15 хвилин і виписуйте свої думки та тривоги на папір. Раджу починати з таких запитань:

  • що для мене щастя?
  • що/хто востаннє приносило мені радість/натхнення/енергію?
  • що/хто востаннє залишало за собою лише тривогу й сум?
  • якою людиною я бачу себе за 10 років? Хто навколо мене? Що я роблю?
  • 10 змін, які я можу здійснити у своєму житті зараз.


Крок 2. Організуйте середовище та режим


Якщо ви не створите своє середовище, воно створить вас. Подивіться в який бік вас схиляє все те, що навколо: хаос чи фокус?

Завдання 1. Звільніть свій фізичний, digital та ментальний простір. Чистий робочий стіл, застелене ліжко й закрита шафа — чудові помічники вашому фокусу.

Завдання 2. Виділіть 30–60 хвилин на свій повільний ранок. Почитайте, напишіть ранкові сторінки, подумайте, зробіть паузу до того, як включати будь-який девайс. Ви маєте вибір починати день натхненно.


Крок 3. Візьміть відповідальність за свій час


Бо хто, якщо не ви, й коли, якщо не зараз? Звісно, можна почекати до закінчення карантину або до кінця року 🙂 Проте карантин нам чітко показав, яким цінним є життя й чи дійсно вартує чекати?

Завдання 1. Зони контролю. Визначте справи, завдання, явища, які в зоні вашого контролю, й ті, які ви контролювати не можете. Фокусуйтеся лише на тому, на що ви впливаєте.

Завдання 2. Випишіть усі справи на папір. Потім розподіліть їх, як вчив старенький Стівен Кові: терміново/важливо, нетерміново/важливо, терміново/неважливо, нетерміново/неважливо.

Завдання 3. Прокрастинація. Подумайте, які справи ви відкладаєте понад три місяці. Найімовірніше, вони належать до категорії важливих і нетермінових. Проаналізуйте причини: перфекціонізм, страх, брак мотивації, не знаєте з чого почати. Зізнайтеся собі чому й подумайте, що робити далі.

Ну ось, ви прочитали про кілька простих кроків, про які, напевно, чули й раніше. Ви знову маєте вибір: піти далі серфити в інтернеті чи випробувати цей гайд на собі. Якщо вам здається, що є якісь секретні причини, чому люди досягають успіху, то ви помиляєтеся. Люди успішні лише тоді, коли вирішують узяти відповідальність, як мінімум, за сьогоднішній день. А це, власне, вибір, перед яким ви стоїте зараз.

Кожен із нас всередині має сили створювати себе, свій день, свій настрій чи життя. Питання тільки в тому, чи наважитеся ви сьогодні?

Наостанок кілька маленьких підказок, що полегшать вам життя:

Зайнятість — це не те саме, що продуктивність.

Втома і стрес від дедлайнів — не побічні ефекти продуктивності, а нереалістичне й помилкове планування.

Рутинні справи ніколи не закінчуються. Ви завжди маєте вибір, на що витрачати свій час.

P.S. Запрошую на найкрутішу україномовну платформу саморозвитку «Пошуршимо?», де ви знайдете 100+ учасників, 20+ майстер-класів, 10 експертів та море натхнення.

А тут можна завантажити безкоштовний воркбук, який допоможе вам спланувати свій продуктивний місяць.

Воркбук для планування справ на місяць

Читайте також

10 причин вести щоденник успіхів

3 лайфхаки з управління часом від Анни Мазур

Про конкуренцію, щастя та «морських котиків»: нон-фікшн новинки весни

Шукаєте роботу?

Маємо безліч вакансій у креативних індустріях, освіті, ІТ-компаніях, громадському секторі тощо.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: