Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Кого шукатимуть роботодавці у 2024 році: актуальні професії та навички

26.12.23 Новини 4 хв читання

Які професії будуть затребуваними в 2024 році та чому варто прокачати soft skills? Яким є поточний стан ринку праці? HR-експерти разом зі спеціалістами з кар’єрного розвитку LIGA.Life обговорили актуальні тенденції на ринку праці. Ділимося ключовими думками та прогнозами.


Тенденції ринку праці на кінець року


Улітку й восени 2023 року доволі активно відбувався найм у креативній та диджитал-сферах. Однак ближче до завершення року ця активність знизилася — наразі компанії та кандидати зайняли позицію вичікування через воєнні виклики, розповідає засновниця й СЕО Happy Monday Анна Мазур. На її думку, в першому кварталі 2024 року чи навесні ситуація поліпшиться.

Експертка додає, що події в країні вплинули на продуктивність та активність кандидатів. Через брак моральних сил люди можуть частіше не приходити на призначені співбесіди, не виконувати тестові завдання або не проявляти активності під час зустрічей із роботодавцем.

Читайте також: Ринок праці-2023 в ІТ: що з зарплатами, конкуренцією та які проблеми в бізнесів?

За словами експертів, зараз у більшості сфер значно поменшало вакансій і відгуків. Відповідно, тривалість пошуку роботи збільшилась. Роботодавці виваженіше підбирають нових членів команди, якщо порівнювати з роками до великої війни, коли ринок був «роздутий».

«Роботодавці із кількості переходять на якість. Вони віддають перевагу одному продуктивному кандидату, ніж двом, які працюватимуть посередньо. До того ж не всі компанії готові зараз інвестувати у навчання людей», — пояснює HR-менторка та засновниця рекрутингової агенції Smart Quotes Юлія Єфіменко. 

Анна Мазур додає, що багато технологічних компаній призупинили пошук працівників в Україні, зосередившись на кандидатах за кордоном. Тож, наприклад, люди з досвідом у розробці, які звикли до перегрітого ринку, вимушені докладати зусиль, щоб знайти роботу.


Що важливо для кандидатів


Як зазначає нейрокоуч і консультантка зі стратегічного та тактичного управління Марія Насєдкіна, не лише роботодавці стали ретельніше підбирати працівників. Самі кандидати також звертають увагу на більшу кількість чинників. Серед важливих:

  • гнучкість робочого середовища (можливість працювати віддалено або в гібридному форматі);
  • адекватна комунікація з менеджером (регулярні якісні фідбеки, простір для розвитку всередині компанії);
  • відповідність цінностей компанії власним.

Також, за словами експертки, люди звикли до гнучкості й не хочуть повертатися в офіси. У таких умовах менеджерам складно підтримувати на високому рівні залученість, відчуття приналежності до організаційної культури, командний дух. Щоб розв’язати проблему, менеджери мають регулярно надавати фідбек співробітникам, якісно з ними комунікувати.

Читайте також: Не лише зарплата й бенефіти: на що звертають увагу айтівці, обираючи роботодавця


Які професії будуть затребувані у 2024-му


На думку Анни Мазур, наступного року одним із великих викликів для бізнесу стане пошук фахівців у сферах маркетингу і продажів. Цей запит закривати вже нелегко, а в майбутньому люди такого фаху будуть ще більш затребуваними, особливо якщо йдеться про міжнародні ринки. 

«Це ті, хто впливають на розвиток бізнесу, продажі та залучення нових клієнтів, грошей в економіку України. Від таких спеціалістів вимагають високого рівня англійської мови — і це сьогодні є величезною проблемою. Бо, враховуючи кількість людей, які виїхали з України, люди з хорошою англійською вже або знайшли собі роботу, або перебувають поза українським ринком праці», — пояснює експертка.

Марія Насєдкіна вважає, що затребуваними будуть професії у сферах:

  • роботи зі штучним інтелектом;
  • «зеленої» економіки, екології та сталого розвитку;
  • роботи з міжнародними донорами — зокрема, що стосується відбудови України та громадського сектору;
  • підтримки підприємництва серед військових, створення та функціонування реабілітаційних центрів;
  • здорового способу життя. 

Своєю чергою, фахівці рекрутингової агенції Lobby X назвали спеціалізації, у яких уже є висока конкуренція:

  • комунікаційники — пропозиція висока, на одну посаду від 15 до 30 відгуків;
  • грант-менеджери, фандрейзери та фінансові менеджери — попит на ринку вищий за пропозицію, тож потреби закриваються довго і складно;
  • посади у війську — від 30 до 100 охочих на одну посаду. 


Важливе значення матимуть soft skills


Важливого значення набуватимуть soft skills потенційних працівників, зокрема адаптивність, вважає Юлія Єфіменко зі Smart Quotes. Серед інших цінних для роботодавця навичок — самоорганізованість та автономність. На думку експертки, в умовах віддаленої роботи для працівника важливо проявляти активність, вміти самостійно оцінювати рівень і складність поставлених завдань, визначати дедлайни.

Водночас Анна Мазур звертає увагу на ментальне здоров’я кандидата, його розуміння себе та вміння відновлювати власні ресурси. 

«Вміння відновлювати ресурс — це те, що дуже сильно впливає на конкурентоспроможність людини. Це про самоусвідомлення, самопідтримку, уважність і турботу про себе, які виливаються у краще виконання роботи та фінансові можливості. В нас є кейси, коли дуже професійна, класна людина не виконує план, який вона мала зробити. І це трапляється не через відсутність бажання, а через емоційну неспроможність, розбитість, психологічне напруження, в якому ми живемо зараз», — пояснює вона. 

Читайте також: Які soft skills розвивати у 2024 році, щоб мати попит у роботодавців

Раніше ми запитували думку рекрутерів про те, що буде з ринком праці та які професії матимуть попит у майбутньому.

Шукаєте роботу?

Переглядайте пропозиції від роботодавців з різних сфер на Happy Monday

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: