🎊Happy Журнал

«Не можемо бути осторонь». Як Merge допомагає здобути нову професію під час війни

Павло Целуйко PR Ср., 13.07.22 Пошук роботи

Павло Целуйко — молодий підприємець, який керує українською дизайн-агенцією Merge Development. Під час повномасштабної війни він запустив онлайн-школу Merge Academy, щоб навчати українців професій нової економіки. У статті Павло розповідає про запуск і місію академії та як вона буде підтримувати Україну. 

Павло Целуйко


Про агенцію 

Merge Development — це агенція, що надає послуги UX/UI дизайну й розробки SaaS-платформ, фінтех і мобільних додатків для стартапів із США та Європи. Я заснував компанію у 2017-му, коли мені було 17 років. Тоді я був фрилансером, і мені самому не вдавалося знаходити великі цікаві проєкти та працювати з продуктами, які реально хочуть рости й ставати кращими. Так з’явилася ідея створити команду сильних спеціалістів. Ми почали працювати втрьох — я, лід із UI/UX дизайну та лід із front-end розробки — і поступово росли. Наш найбільший ріст припав на другий рік роботи, коли попри пандемію ми виросли з 8 людей до 35. Зараз у нас команда з 60+ спеціалістів та понад 70 готових міжнародних проєктів у портфоліо.


Про Merge Academy


В Україні дуже багато талантів, але, на жаль, застарілі методики навчання у школах та університетах. Через це випускники не отримують актуальні знання, тому часто почуваються не досить досвідченими для роботи й недооцінюють себе, потрапивши на ринок праці. Аби допомогти їм, ми ще в середині минулого року почали планувати створення академії, яка навчатиме професій майбутнього: VR, Web3, Data Science, AI/ML та інших. 

Але 24 лютого 2022 року почалася повномасштабна війна, і нова реальність спонукала нас до нових рішень. Ми зрозуміли, що не можемо лишатись осторонь. Найпершим завданням стало допомогти Україні: ми задонатили до різних фондів весь прибуток Merge за лютий і продовжуємо донатити — загалом передали на допомогу майже 1 000 000 гривень. 

Далі дійшла черга до академії. Від початку повномасштабної війни понад 50% українців втратили роботу, тож наша місія трансформувалась. Я вирішив, що тепер ми маємо навчати людей не тільки професій майбутнього, а й спеціальностей, що будуть актуальними завжди та дозволять працювати з міжнародними компаніями з будь-якої точки світу. 


Про перші курси


Ми почали запуск курсів із того, де в нас сильна експертиза. Уже готовий короткий відеокурс із Webflow-розробки, що дозволить студентам без навичок кодування вже після 14 уроків самостійно робити сайти й почати працювати з клієнтами на фрилансі (на курсі я розповідаю, зокрема, про те, як шукати свої перші замовлення). У розробці також два довгі курси: з front-end розробки та UI/UX дизайну. Кураторами програм будуть найкращі ліди нашої агенції, яка працює на ринку вже 4 роки.

Вартість. Ми хотіли сформувати таку вартість курсів, щоб студенти могли їх собі дозволити, а ми при цьому могли донатити. Тому зараз ціна за Webflow.Basic доволі символічна: 600 грн за версію «Лайт» без домашніх завдань і фідбеку. 2900 грн коштує версія «Про» з купою плюшок: студент може робити домашні практичні завдання, отримувати фідбек ментора через чат-бот, матиме окремого менеджера підтримки й доступ до закритої спільноти з вакансіями й замовленнями від агенції Merge та партнерів. Ми не заробляємо на цьому курсі: зробили дорожчий пакет, щоб покрити зарплати менторів, а так усі кошти з пакета «Лайт» та 20% з пакета «Про» перераховуємо на ЗСУ.

Наші довгі (6 місяців) курси з front-end розробки та UI/UX дизайну можна буде придбати на виплат. Крім того, для більшої мотивації ми вирішили після закінчення front-end програми повертати найкращому студенту 70% від вартості курсу, а наступній п’ятірці найкращих — 50%. 

Особливості курсів. Кожен курс ми відшліфовуємо до ідеалу, тому як короткі, так і довгі програми будуть сповнені практики й актуальних знань. Після проходження короткого курсу наші студенти вже зможуть брати замовлення на фрилансі, а після довгого — будуть готовими спеціалістами рівня strong junior із реальними кейсами в портфоліо.

А ще ми вирішили головний біль більшості курсів на ринку — з подальшою зайнятістю випускників. Для тих, хто пройшов курс Webflow.Basic, ми зробили закрите комʼюніті, де будемо розміщувати замовлення й вакансії від агенції та наших партнерів. А найкращих студентів, які пройдуть наші довгі програми з розробки й дизайну, ми візьмемо на роботу в Merge Development.

Наш курс із Webflow повністю готовий: вже 150 студентів придбали курс і проходять програму з ментором. Програма з front-end розробки на фінальній стадії, і ми активно готуємось до набору студентів. Через війну частина команди залишилась в Україні, частина виїхала за кордон, але наш рівень згуртованості тільки підвищився. Не припиняємо роботу ні на хвилину, бо зараз ми як ніколи мотивовані допомагати українцям та підтримувати свою країну.

Дізнайтеся більше про агенцію Merge Development та як потрапити в команду 👉

Читати

Читайте також

5 професій в IT, де не потрібен досвід роботи

Щоб перейти в IT, необов’язково починати з нуля: історія Ольги Шалолашвілі

Гнутися, але не зламатися: про гнучкість людей та бізнесу під час війни

Підписуйтеся на щасливі понеділки!

Раз на тиждень по понеділках ми будемо ділитися найкрутішими вакансіями та історіями про кар’єру.


Більше

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: