Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Від психології до ІТ: безкоштовні курси для українців (оновлюється)

06.02.23 Розвиток 16 хв читання

Через повномасштабну війну багато українців втратили роботу або можливість її виконувати і змушені в короткі строки опановувати нові навички й знання. На щастя, багато освітніх проєктів надають безкоштовний доступ до своїх ресурсів. Зібрали для вас список онлайн-платформ, мобільних застосунків, вебінарів, курсів і практикумів на будь-який смак. Список постійно оновлюємо, тому додавайте матеріал собі у закладинки і час від часу заглядайте сюди. 


Платформи, що надають доступ до різних освітніх можливостей

ReSkill UA — програма підвищення кваліфікації та перекваліфікації для українців із можливістю подальшого працевлаштування від Happy Monday та Coursera. У рамках проєкту можна пройти навчання за одинадцятьма освітніми напрямами від провідних університетів та компаній світу. Зокрема у таких сферах: продажі, проєктний менеджмент, маркетинг, служба підтримки в ритейлі, підприємництво, енергетика, виробництво, будівництво, управління ланцюгами постачання та логістика, кібербезпека і штучний інтелект. Протягом навчання кожен учасник матиме змогу скористатися технічною підтримкою та менторством від досвідчених наставників. Заплановані такі ініціативи: кар’єрні консультації, вебінари, пітчі, ярмарки вакансій. Також організатори створять додаткові можливості для сприяння у пошуку роботи.

Креативна Практика — онлайн-лекції, курси та майстер-класи від української фахової спільноти: про дизайн, інтерфейси, саморозвиток, фриланс, комунікації, копірайтинг та волонтерство тощо.

«Культура і Креативність» — портал, створений для підтримки внеску культури в соціально-економічний розвиток шести країн Східного партнерства, зокрема й України. В розділі «Онлайн-навчання» є курси для менеджерів із культури з фандрайзингу, комунікацій, маркетингу, стратегічного планування, проєктного менеджменту та ін.

Projector Humanitarium — соціогуманітарний факультет Projector Institute відкриває доступ до 12 відеокурсів про філософію, соціологію, мистецтвознавство, дизайн, літературу, рекламу тощо до перемоги України та на місяць після неї.

Coursera — ресурс з курсами та лекціями від більш ніж 200 провідних світових університетів та компаній. Багато з них можна пройти безкоштовно англійською або російською мовою після реєстрації. Після закінчення більшості курсів студентам видають сертифікат. Також ЗВО та студентам з України компанія пропонує безкоштовні курси в Coursera for Campus. Щоб отримати до них доступ працівникам університетів або коледжів потрібно зареєструватися за посиланням. 

Prometheus — ресурс з доступом до понад 200 безкоштовних україномовних онлайн-курсів на різні теми: від інформаційної гігієни до управління фінансами. Багато курсів Prometheus створює у партнерстві з різними організаціями, наприклад, курс психологічної самодопомоги для ветеранів та ветеранок разом з Veteran Hub, курс про медіаграмотність разом з Національним проєктом з медіаграмотності «Фільтр», курс «Як знайти роботу під час війни» разом з Центром зайнятості Вільних людей тощо.

EdX — англомовна платформа з вивчення більш ніж 30 дисциплін. До кожного курсу можна вибрати опцію безкоштовного прослуховування з умовою обмеженого доступу до матеріалів. 

Alison — платформа, на якій можна проходити курси онлайн безкоштовно англійською. Тут ви знайдете понад 4 тисячі курсів англійською мовою на різну тематику.

ВУМ online — освітня ініціатива, яка поширює ідеї й сприяє розвитку громадянського суспільства в Україні. Пропонують різноманітні просвітницькі безкоштовні онлайн-курси про волонтерство, журналістику рішень, економічну грамотність громадянина тощо.

EdEra — українська студія онлайн-освіти з безкоштовними та платними курсами про освіту, культуру, підприємництво. Зокрема на сайті є курс «МовиТИ», який допоможе перейти на українську мову. Після завершення навчання у студії можна отримати свідоцтво.

Вінницька IT-академія надає безкоштовний доступ до онлайн-курсів з вивчення англійської, математики, вступу до програмування та безпеки життєдіяльності під час війни. Щоб отримати доступ до курсів, треба зареєструватися на платформі, заповнити дані профілю, приєднатися до групи в Telegram та надіслати туди адресу електронної пошти, на яку була здійснена реєстрація. Після цього вам відкриють доступ до навчання.

Кампстер — інтерактивна платформа для навчання онлайн пропонує безкоштовний доступ до курсів із програмування, маркетингу, тайм-менеджменту, вивчення мов, копірайтингу тощо. 

IdeaSoft Career Booster — платформа, яка надає можливість безкоштовного навчання технології блокчейн для розробників з подальшою можливістю проходження співбесід та отримання джоб-оферів від IT-компаній.

UkraineCreatives.Education — ресурс для тих, хто шукає освітні матеріали, статистичні дані та натхнення для розвитку підприємництва у секторі культури та креативних індустрій. На сайті є доступ до матеріалів навчальних програм Creative Enterprise Ukraine, Creative Spark, Digital Lab для менеджерів креативних хабів, Фінанси креативу, а також українська версія навчального посібника для менеджерів креативних хабів від Creative Hubs Academy.

Дія. Освіта — платформа від Міністерства цифрової трансформації України з освітнім контентом різних форматів: серіали, тести, гайди, вебінари, симулятори, подкасти. Тематика навчальних матеріалів охоплює розвиток цифрових навичок та освоєння нових професій від кухаря й вишивальника до QA-тестувальника й режисера монтажу. Також на платформі можна пройти профорієнтаційний тест.

Ютуб-канал Happy Monday, на якому ми публікуємо записи лекцій, воркшопів та вебінарів, що проходять в межах наших проєктів. Там ви зможете знайти курс про працевлаштування й пошук роботи, серію вебінарів про управління часом під час війни, курс з SEO та лінкбілдингу та багато інших корисних матеріалів. 

Платформа IBM SkillsBuild пропонує українцям безкоштовне навчання онлайн на чотирьох курсах: з опанування професійних навичок, з основ кібербезпеки, сучасних технологій та з підготовки до першого робочого місця.

Ukraine Global Faculty — проєкт, який має на меті надати українцям доступ до найкращих навчальних курсів і програм. Спікерами виступають відомі на весь світ експерти, які підтримують Україну та українців. Основні тематичні напрями лекцій: мистецтво та гуманітарні науки, суспільні науки, бізнес і право, природничо-математичні науки, інформаційно-комунікаційні технології, інженерія та інформатика. Слухачі лекцій зможуть отримати електронні сертифікати.

Консалтинго-тренінгова компанія E5 — команда професіоналів у сфері розробки програмного забезпечення, бізнес-аналізу, проєктного та продакт-менеджменту пропонує кілька безкоштовних онлайн-курсів: SAFe 5.0: інструкція по застосуванню, Business Analysis Essentials, Scrum Master Fundamentals, IT Manager’s Toolkit. Також спеціалісти компанії постійно проводять безкоштовне навчання онлайн для продакт-менеджерів, проєктних менеджерів, бізнес-аналітиків, скрам-мастерів.

Google Digital Garage — безкоштовні онлайн-курси та вебінари англійською мовою від компанії Google, різних університетів та освітніх платформ. Тематика курсів — диджитал-маркетинг, розвиток кар’єри і Data Science. 

Headway — додаток для саморозвитку, в якому зібрані самарі тисячі нонфікшн книжок англійською. Завантажити додаток на телефон можна в Google Play і AppStore.

Зрозуміло! — безкоштовна освітня онлайн-платформа для представників громадського сектору, органів державної та місцевої влади, освітян, студентства і молоді та загалом усіх, хто зацікавлений у саморозвитку та здобутті якісних знань. Тут можна переглянути курси онлайн безкоштовно, зокрема про організацію волонтерської діяльності «Волонтерство від А до Я»; про історію Кримського півострова, українську політику деокупації та реінтеграції і протидію російській агресії «ProKrym: державна політика реінтеграції Криму»; про те, як поводитися в екстремальних умовах: в облозі, під час евакуації, обстрілів чи тимчасової окупації «У безпеці» та інші.

IdeaSoft AI Hub — open source спільнота з фокусом на ШІ-технології, в рамках якої відбуваються безкоштовні лекції, вебінари, освітні події від провідних світових технологічних компаній.

BecomingX Ukraine — платформа, яка надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також до бібліотеки уроків для школярів та вчителів. Користувачі платформи зможуть опанувати нові навички, почувши про досвід українських та світових знаменитостей, серед яких Джулія Робертс, Ченнінг Тейтум, Андрій Шевченко, Маша Єфросиніна та інші. Також платформа надає безплатний доступ до найстарішої у світі енциклопедії Britannica, онлайн-платформи викладання та навчання CENTURY, проєктів ITSkills4U та Da Vinci.


Безкоштовні курси, лекції, вебінари


Підприємництво

«Говорить Бізнес. Де і як комунікувати під час війни» — освітня програма від Дія.Бізнес, Офісу з розвитку підприємництва та експорту і школи комунікацій Bazilik. Програма допоможе розібратись у каналах комунікацій та інструментах для просування бізнесів в Україні. 

Coaching Library від LIFT99 — безоплатна онлайн-бібліотека із лекціями для українських підприємців. Бібліотека містить понад 20 записів лекцій від фаундерів та CEO, венчурних інвесторів та коучів, які працюють з Google, Amazon, Apple, Nike та багатьма іншими провідними компаніями. Лекції охоплюють широкий спектр тем, які допоможуть підприємцям впоратися з важкими часами та процвітати в умовах хаосу, включаючи особистісний ріст, фандрейзинг, побудову команди, продуктивність, лідерство, подолання змін та викликів.

Серія вебінарів «Реальність без ілюзій»  від Бізнес-школи УКУ та Центру Лідерства УКУ про кризове лідерство, життєстійкість, обмеженість ресурсів, дії бізнесу та HR-фахівців у нестабільний час тощо.


IT / проєктний менеджмент / аналіз даних

Курс-знайомство з ІТ-професіями від IT-школи Beetroot Academy. Впродовж курсу студенти зможуть ознайомитися з п’ятьма ІТ-професіями: Project management, UI/UX дизайн, QA Manual і  Front-end та Python-розробка.

Всуп до IT — курс для жінок з Київської, Полтавської, Львівської та Харківської областей, який допоможе здобути базові знання та навички для подальшого навчання та кар’єрного росту в ІТ-сфері. Учасниці зможуть підвищити свій рівень знань із комп’ютерної та інтернет-грамотності, дізнатися про особливості ІТ в Україні. Зокрема, про специфіку основних професій: від маркетингу до тестування програмного забезпечення.

Безкоштовні IT-курси для українців від ITVDN. Це  освітній онлайн-ресурс для програмістів, який відкриває безкоштовний доступ до понад 230 курсів з усіх напрямів програмування та інформаційних технологій, зокрема Java, C#/. NET, FrontEnd, Python, Node.js, Ruby&Rails, ASP.NET MVC, PHP, Unity Game Dev., C++, мобільна розробка для Android, iOS, тестування тощо. Після вивчення матеріалу курсу, можна пройти тестування і отримати свідоцтво, яке засвідчує ваш рівень знань. Щоб отримати доступ до навчальних матеріалів, потрібно зареєструватися на сайті.

IT Basics Course від GlobalLogic Education — курс, на якому можна опанувати базові знання та навички, що необхідні для старту кар’єри в IT-індустрії. 

Основи вебдизайну — курс від вебдизайнерки з 8-річним досвідом Надії Акимової.

Technical SEO Certification від Blue Array Academy — 7 годин відеонавчання від спеціалістів з технічної SEO-оптимізації. Мова курсу — англійська.

Project Guru — комплексний безкоштовний інструмент, який допомагає опанувати основи проєктного менеджменту. Можна скористатися чат-ботом і з його підказками покроково розписати власний проєкт, а також переглянути навчальні відео та текстові матеріали про проєктний менеджмент.

IT Fundamentals Self-Paced Program від EPAM — курс, розроблений спеціально для українців, які бажають опанувати основи ІТ та отримати знання з розробки програмного забезпечення, незалежно від попереднього досвіду чи освіти.

SheCodes Pro — це 6-місячний IT-курс, який можна пройти безкоштовно завдяки SheCode Foundation. Тут можна вивчити все від HTML, CSS і JavaScript до React, адаптивної розробки та інструментів розробки. Подати заявку можуть жінки, які є біженками або зіткнулися з фінансовими труднощами, але мають комп’ютер з доступом до інтернету і бажання вчитися. Для участі у відборі треба подати заявку за посиланням.

Освітній додаток «Скажені Кролики Навчають Програмувати». Завдяки ньому можна вивчати основи алгоритміки та програмування в ігровій формі, проходячи відповідні квести. Додаток можна безшкоштовно завантажити в AppStore та Google Play або на сайті для ПК.

YouTube-канал CodeUA — освітній проєкт компанії CyberBionic Systematics, створений під час війни для більшого згуртування української IT-спільноти, забезпечення сучасного вивчення програмування українською та обміну досвідом між IT-спеціалістами. На каналі вже є п’ять безкоштовних курсів з програмування (Java, Python з нуля, C# з нуля, HTML5 & CSS3, Git + GitLab) і три — з англійської мови (IT English, Business English, English for Marketing).

«Штучний Інтелект для підприємців в Україні» — це 10 коротких відеороликів від експертів та викладачів KSE Graduate Business School, які діляться досвідом використання інструментів AI в бізнесі. Курс розроблено для власників мікро-, малого і середнього бізнесу та менеджерів компаній. У межах курсу можна дізнатись, зокрема про комунікацію з клієнтами за допомогою ШІ, як розробляти бізнес-стратегії, чатботи та брендбуки, створювати зображення та графіку, генерувати відео- та проморолики, а також аналізувати роботу працівників.

Онлайн-курс «Від початківця до експерта в ШІ» від Netpeak Group — безплатний курс для всіх, хто прагне опанувати роботу зі штучним інтелектом для повсякденного життя та робочих завдань, незалежно від попереднього досвіду в технологіях.


Різне

Онлайн-курс «Розкриваємо свій потенціал» від докторки наук, психотерапевтки, яка вціліла під час Голокосту, авторки бестселерів «Вибір» і «Дар» Едіт Еґер та її онука — співзасновника і креативного директора продюсерської компанії Soul Search Джордана Енгла. Це курс для тих, хто хочуть зцілитися від травми, знайти своє призначення та навчитися прощати. Спеціально для українців Едіт Еґер та Джордан Енгл надали безкоштовний доступ до трьох з десяти модулів, які ми переклала, субтитрувала й озвучила українською спільнота EdCamp Ukraine.

«Лекції майбутнього» від Малої академії наук України та Посольства України в США. Це серія лекцій від 30 Нобелівських лауреатів з різних галузей про все на світі — від демократичних цінностей до колонізації Марсу. 

Курс про роботу на Upwork. Для тих, хто хоче стартувати на найбільшій біржі фрилансу, у спеціальному телеграм-каналі розкривають усі тонкощі платформи.

Курс із грантового менеджменту від Українського культурного фонду, ГО «Інша Освіта» та медіаплатформи «Накипіло». Складається з 10 відеолекцій про інструменти планування проєкту, розподіл ролей у команді, формування кошторису, управління ризиками, дотримання авторського права у проєктах, тонкощі фандрейзингу та краудфандингу тощо.

Навчальний курс про подолання стресу від BetterMe та ВООЗ. У межах курсу користувачі навчаться базових правил самодопомоги під час стресу через інтерактивні тести, вправи та різноманітні візуалізації. Всі рекомендації ґрунтуються на методиках, які спеціально розробила ВООЗ. Курс безкоштовний для всіх українців. Доступ до нього можна отримати у мобільному застосунку BetterMe: Mental Health на iOS і Android.

Купівля реклами та просування в Telegram — безкоштовний курс від експертки компанії Netpeak Анастасії Паламар. Курс містить 12 уроків, які будуть корисні, як початківцю, так і фахівцю з досвідом. Пройшовши курс, ви навчитесь самостійно рекламувати канали або зовнішні ресурси в Telegram, залучати підписників усередині месенджера, купувати рекламу у блогерів та створювати рекламні пости, проводити тестування та грамотно розподіляти бюджет, а також аналізувати результати рекламних кампаній. Отримати доступ до курсу можна на сайті.

Вебінари від CDP eSputnik на теми email-, digital-, CRM-маркетингу, розвитку застосунків, використання гейміфікації тощо. Експерти eSputnik діляться власним досвідом збільшення LTV (пожиттєвої цінності) та вдосконалення взаємин з клієнтами.

Безкоштовний курс для тих, хто комунікує з жертвами воєнних злочинів, щоби повторно не травматизувати їх. Мета курсу — зробити все, аби люди, які отримують свідчення від жертв воєнних злочинів, мали необхідні знання, як впоратися з емоційними станами людей. І мали інструменти, які допоможуть самим тримати ментальний стан в нормі. Курс буде корисний прокурорам, слідчим прифронтових територій, поліції, військовій прокуратурі, ювенальній превенції, всім, хто бере свідчення чи з цим пов’язаний. Щоб отримати доступ до курсу, потрібно написати організації Вільний вибір у фейсбуці чи інстаграмі.


Вивчення мов


Engmova — це національна екосистема вивчення та тестування рівня володіння англійською мовою. На платформі можна отримати доступ до:

  • тестування для визначення рівня володіння англійською;
  • маркетплейсу сервісів навчання англійської мови;
  • наймасовішого освітнього онлайн-проєкту України «Lingva.Skills».

Promova — платформа для вивчення мов із персоналізованим підходом. Тут є різноманітні інструменти для вдосконалення мовних навичок — bite-sized уроки для самостійного опрацювання, ком’юніті для спілкування. Українцям відкрили преміумдоступ до всіх мовних курсів платформи на три роки в межах програми популяризації англійської мови Future Perfect.

«Англомовний лікар» від освітньої платформи «Аксемедін» — базовий курс англійської мови для лікарів, на якому навчатимуть граматично правильно будувати фрази англійською й вести діалог. Після завершення базового етапу лікарі зможуть пройти спеціалізоване навчання із вивчення медичних термінів. Щоб пройти мовні курси, потрібно зареєструватися на платформі та вступити в спільноту «Англомовний лікар».

Курс з проходження співбесід англійською від онлайн-школи English For IT™. Мета курсу — допомогти айтівцям та всім, хто хоче змінити професію та працювати в ІТ, підготуватися до найскладнішого етапу відбору та отримати бажану посаду в технічній галузі. Щоб отримати доступ, потрібно підтвердити громадянство через Дію. Для реєстрації переходьте за посиланням.

Психологи стверджують, що навчання допомагає подолати стрес. Тому замість безперервного гортання стрічки новин радимо спрямувати енергію в продуктивне русло і зайнятися вивченням чогось нового. А наша підбірка допоможе в цьому.

Шукаєте роботу?

Тоді реєструйтеся на нашому сайті, вказуйте свої кар’єрні побажання, і наш розумний алгоритм підбере для вас найкращі варіанти.

До вакансій

Читайте також

Де українцям шукати роботу під час війни: база ресурсів (оновлюється)

Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів

Де самостійно вивчати іноземну мову: 11 популярних додатків

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
15
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.