Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Не підручником єдиним: 8 небанальних способів підтягнути англійську

01.10.21 Розвиток 4 хв читання

З аргументами на користь вивчення англійської складно не погодитись. Ця мова дійсно здатна допомогти більше заробляти, комфортніше подорожувати тощо. Але що, як уявивши себе з підручниками, ви знаходите тисячу й одну причину, чому англійська вам не так вже й потрібна? Які є цікавіші способи навчання, розповідає Іванка Клименко, викладачка та засновниця онлайн-школи розмовної англійської «Speak».

Іванка Клименко

Перш ніж скласти перелік нестандартних способів вивчення англійської мови, я в соцмережах поцікавилася думкою моїх студентів та підписників. Лідером у номінації «Найбанальніший і найменш цікавий спосіб» виявилося зубріння підручників. Від себе додам, що воно не лише малоефективне, а ще й має побічний ефект — повільно, але впевнено «вбиває» любов до мови. 

Вивчення англійської виключно за підручниками — шаблон, нав’язаний нам у школі чи університеті вчителями, які не готові були докладати зусиль та вигадувати цікаві завдання. Тому часто вже в дорослому віці ми несвідомо протестуємо проти продовження вивчення мови. 

Насправді сьогодні є десятки способів вивчати й практикувати англійську. І якщо якийсь із них для вас неефективний (наприклад, вивчення з допомогою додатків, які насправді працюють лише на короткострокову пам’ять) — це не означає, що ви безнадійні чи не здібні до мов. Це лише знак, що вам потрібен інший спосіб. 


Якими цікавішими способами можна підтягнути англійську?


1. Пишіть англійською. Спробуйте вести щоденник, планер, складати списки чи записувати ранкові сторінки англійською. Це тренує довготривалу пам’ять і допомагає відтворювати раніше написані фрази та слова в живому спілкуванні. 

2. Читайте англійською вголос. Якщо ви споживаєте контент англійською — я вже вами пишаюся! Якщо ще ні, підпишіться на улюблені англомовні медіа чи придбайте цікавий роман в оригіналі. Наступний крок — спробуйте читати новини, статті чи книги вголос. Так ми вмикаємо одночасно нашу візуальну, аудіальну, а якщо тримаємо книгу в руках, то ще й кінетичну пам’ять. 

3. Слухайте радіо чи подкасти англійською. Під час прослуховування концентруйтеся на побудові речень та вимові вже знайомих вам слів. Вчіться відчувати розмовну мову, розрізняти акценти у реченнях та наголоси. Повторюйте слова, вирази та речення за спікерами. Так ви навчитеся правильної вимови. 

4. Працюйте з викладачем над досягненням конкретної мети. Знайдіть викладача, який готуватиме вас до проходження співбесіди, складання тесту, відпустки за кордоном, переходу на новий мовний рівень тощо. Під час індивідуальних занять шанси залишити якісь прогалини у знаннях близькі до нуля, адже грамотний викладач добре знає сильні й слабкі сторони свого студента і вміє з ними працювати. Тому викладач + конкретна ціль, важлива для вас на даному етапі, — це сильна комбінація. Якщо мети немає, вигадайте її та обов’язково пообіцяйте собі нагороду за її досягнення. 

5. Влаштовуйте собі дні англійської мови. Це можна робити вдома: спробуйте говорити з собою перед дзеркалом — наприклад, відпрацьовувати вирази, пройдені на заняттях. А якщо у вас є домашні тварини, говоріть англійською з ними. У мене два коти, і вони часто чують таке: “What again? More food? Come on, man, I just fed you an hour ago!” 🙂

Або виходьте з зони комфорту і говоріть англійською з людьми на вулиці (особливо, коли чуєте, як хтось поруч із вами говорить нею ж). У моїх учнів є регулярне розмовне заняття в реальних умовах: вони купують подарунок, шукають потрібну адресу чи обирають якусь річ, спілкуючись із людьми виключно англійською. Можна попередити, що у вас заняття — так буде комфортніше обом учасникам діалогу.  Якщо страшно говорити з незнайомцями — спілкуйтеся з другою половинкою, друзями чи батьками. 

6. Долучіться до ком’юніті чи розмовного клубу для вивчення англійської. Speaking club — популярний зараз формат, що проходить у кожному великому місті офлайн чи онлайн. Моїм нещодавнім досвідом був запуск ком’юніті Try something new, учасники якого протягом тижня пробували нові активності, ділилися емоціями в чаті (англійською, звісно ж), плюс щотижня спілкувалися з викладачем у форматі розмовного клубу. Крутий досвід, що не лише розвиває англійську, а й урізноманітнює щоденну рутину.

7. Вивчайте англійську з пісень. Так, я не жартую: коли слухаєте якийсь трек, відкривайте текст на екрані. Або шукайте на YouTube відео, додавши в пошуку до назви слово “lyrics”. Цей спосіб навіть навчанням складно назвати — майже відпочинок.

8. Перекладайте все навколо. Наприклад, під час прогулянки книгарнею пофантазуйте, як би ці книги називалися англійською, або перекладайте фрази на рекламних бордах, етикетки в супермаркетах чи повідомлення від брендів. Якщо практикувати цей спосіб із друзями, багато сміху та веселощів гарантовано 🙂


На завершення хочу поділитися правилом, яке допомагає моїм студентам прогресувати у вивченні мови. Це коротка мантра: you should have everyday portion of English. Оточіть себе англійською, дозвольте мозку звикнути до мови. Якщо ви щодня приділятимете бодай 15 хвилин одному зі способів вище — ви пришвидшите досягнення своєї мети.

Шукаєте роботу?

У нас багато вакансій для фахівців зі знанням англійської і не тільки 👉

Вакансії

Читайте також

Дослідження: чим краща англійська — тим вища зарплата

5 топових серіалів від Netflix, які допоможуть підтягнути англійську

12 порад, як підтягнути англійську перед відпусткою за кордоном

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: