За останні місяці на LinkedIn зросла кількість вакансій, у яких згадується штучний інтелект. Тому шукачі роботи поспішають оновити свої резюме, пише Business Insider. Однак, крім високотехнічних умінь, високу цінність для компаній все ще мають навички роботи з людьми.
Шукають фахівців, які вміють працювати з ШІ
Генеративний ШІ поступово проникає в усі сфери, тому зростає попит на спеціалістів, які вміють з ним працювати. Згідно з новим звітом LinkedIn, в якому розглядаються глобальні англомовні вакансії, з липня 2022 року по липень 2023 року кількість ШІ-вакансій на LinkedIn зросла приблизно на 50%.
«Оскільки компанії завжди шукають способи підвищити продуктивність і збільшити дохід, зрозуміло, що вони шукатимуть людей, які знають, як використовувати нові ШІ-інструменти», — каже Карін Кімброу, головна економістка LinkedIn.
Деякі з цих вакансій обіцяють високу оплату: наприклад, менеджер з ШІ-продукту в Netflix буде отримувати 900 тисяч доларів на рік. Це привертає увагу спеціалістів, тож вони масово оновлюють свої профілі на LinkedIn.
Читайте також: Добірка безкоштовних курсів, які навчають роботи з ШІ та ChatGPT (оновлюється)
Як пошукачі реагують на новий запит роботодавців
Кількість запитів пошукачів, які шукають вакансії з вимогами роботи з ШІ, зросла на 12 300% за рік. А станом на червень 2023 року, кількість спеціалістів, які володіють принаймні однією навичкою, пов’язаною з ШІ, у дев’ять разів перевищила показник 2016 року.
Ось п’ять ШІ-навичок, які найшвидше розвиваються в профілях учасників:
- відповіді на запитання (+332% за рік);
- класифікація (+43%);
- рекомендаційні системи (+40%);
- комп’ютерний зір (+32%);
- обробка природної мови (+19%).
Деякі професіонали, ймовірно, набули цих навичок за останні місяці, але інші, можливо, володіли ними роками — але лише зараз додають їх до своїх профілів у відповідь на сплеск ажіотажу щодо ШІ. Хоча деякі люди можуть додавати навички, яких насправді не мають, зауважують в LinkedIn.
«Зараз на кожні два кандидати, які шукають роботу на LinkedIn, є лише одна відкрита вакансія. І професіонали, можливо, прагнуть отримати вигоду від все більших можливостей ШІ», — каже Кімброу.
Читайте також: Як штучний інтелект вплине на майбутнє професій?
Як конкурувати з експертами з ШІ на ринку праці
Втім, навіть для тих, хто не є експертом зі штучного інтелекту, шанси знайти роботу все ще високі, вважають у LinkedIn. І радять, що робити спеціалістам, які поки не мають глибоких знань та навичок користування різноманітними ШІ-інструментами.
- Використовуйте генеративний ШІ, як-от ChatGPT.
Більшість людей можуть покращити свою грамотність у сфері штучного інтелекту та ознайомитися з тим, як він працює загалом, каже Кімброу, використовуючи такі прості інструменти як ChatGPT. Це допоможе підвищити продуктивність на поточній і майбутній роботі. - Розвивайте навички роботи з людьми.
Згідно з опитуванням LinkedIn, в якому взяли участь 5000 топменеджерів із США, 92% керівників погодилися, що в епоху ШІ навички роботи з людьми «важливіші, ніж будь-коли».
Так, найбільш затребуваними за останній час навичками серед американських роботодавців на платформі є гнучкість (+158%), професійна етика (+120%), соціальна сприйнятливість (+118%) і самоконтроль (+83%). Їх можна отримати з життєвого досвіду та застосувати у будь-якій галузі, каже Кімброу. І ШІ поки не здатен скласти їм конкуренцію.
Читайте також: Денис Суділковський: «Без вміння працювати з ШІ сьогодні, ви програєте конкуренцію завтра»
Потрібна робота?
Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉
Вакансії
Дякуємо!
Тепер редактори знають.