Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Півтори години пішки до офісу та тематичні дні: правила успіху Джека Дорсі

14.03.24 Розвиток 4 хв читання

Джек Дорсі, співзасновник Twitter та Square, відомий своєю винахідливістю та впливом у сфері технологій, а його ім’я вже давно стало синонімом інновацій та підприємницького духу. Розповідаємо, що допомагає Джеку Дорсі бути продуктивним у кожному з його чисельних задумів.


1. Використовує лише один гаджет


Більшість керівників технологічних компаній завжди мають під рукою ноутбук. Однак Джек Дорсі вже декілька років замість комп’ютера та айпада користується самим лише телефоном, що має доступ до тих самих робочих файлів.

Обмеження лише одним пристроєм дає йому більше свободи та зосередженості. Адже зазвичай у нас на комп’ютерах відкриті декілька вкладок одночасно, а телефон дозволяє використовувати лише один додаток за раз. І водночас він дає змогу виконувати й інші адміністративні завдання, як-то спілкуватися з колегами.

Використання телефону як основного робочого гаджету має й іншу перевагу — можливість частіше робити перерви. І не боятися пропустити щось важливе.


2. Перевів сповіщення в режим off


Постійні сповіщення від програм та додатків відвертають увагу протягом дня. Тому Джек Дорсі просто вимкнув їх. На його думку, звільнення від сповіщень дає змогу вам вирішувати, коли та як ви хочете використовувати свій телефон — а не навпаки.

Коли нічого не відволікає, Дорсі вдається зробити набагато більше: він відчуває, ніби час сповільнюється, і «година триває як три».


3. Створює «день у дні» 


Джек Дорсі не схвалює підхід деяких підприємців, які працюють по двадцять годин на добу, а сплять всього чотири. На його думку, це заважає бути самосвідомими та звертати увагу на те, що відбувається у світі навколо. Самосвідомість він називає однією з рис, якими пояснює свій успіх.

До того, як співробітники Twitter і Square почали працювати з дому через пандемію Covid-19, типовий день для Дорсі починався о 5 ранку з медитації. Потім він пив каву і йшов пішки п’ять миль на роботу, що займало майже півтори години. Під час прогулянки він зазвичай слухав подкасти або аудіокниги.

Таким чином, ще до початку робочого дня Дорсі вдавалося привести думки до ладу, зробити фізичні вправи та чогось навчитися. І він відчував, що в цьому ранку в нього був ще один день.


4. Має список «Не робити»


Продуктивний день, за версією Дорсі, — це не тільки про те, що треба включити в нього, а й про те, що треба виключити. Тому він веде два окремі списки — щоб зосередитися на більш стратегічних зусиллях, а не поточних справах в календарі.

Список «не робити» часто є важливішим за список «робити»: адже, як зізнається Дорсі, намір навмисно не працювати над чимось дає йому більше простору для роздумів і роботи, а також дозволяє ігнорувати все, що поза цим списком. І перед тим, як лягти спати, він перевіряє його: часто деякі з пунктів переходять з одного списку до іншого.


5. Присвячує день одній темі


В той час, як більшість із нас намагається дати раду одній роботі, Джекові Дорсі вдавалося керувати одночасно двома великими компаніями — Twitter та Square. В цьому йому допомагала «тематизація» робочих днів (що тривали звичайні вісім годин). Наприклад:

  • понеділок — менеджмент;
  • вівторок — робота з продуктом;
  • середа — маркетинг, комунікації та зростання;
  • четвер — розробники й партнерство;
  • п’ятниця — розвиток компанії, корпоративної культури та підбір персоналу.

Вихідні зазвичай присвячені відпочинку, роздумам, отриманню відгуків, розробці стратегії та підготовці до наступного тижня.

Співробітники знають, що у них є лише сім днів, перш ніж Дорсі відповість на запитання, поставлені минулого тижня, і перш ніж вони повинні будуть продемонструвати прогрес.

І навіть якщо просто зараз ви не керуєте двома компаніями одночасно, підхід з «тематичними днями» може допомогти вам встановити оптимальний робочий ритм. Наприклад, один день на тиждень можна звільнити від усіх зустрічей, щоб зберегти час для виконання давно запланованих завдань. В інший — переглядати звіти, перечитувати листи та планувати будь-які випадкові зустрічі.

Шукаєте роботу?

Наша розумна система підбору вакансій з урахуванням ваших кар’єрних побажань допоможе в цьому

Вакансії

Читайте також про правила успіху:

Генерального директора OpenAI Сема Альтмана

Редакторки американського Vogue Анни Вінтур

Співзасновника Netflix Марка Рендольфа

Засновника конференції TED Річарда Сола Вурмена

Співзасновника Microsoft Білла Гейтса

Співачки Тейлор Свіфт

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: