Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Не дивитися ТБ і починати з кінця: правила успіху Білла Гейтса

14.02.24 Розвиток 4 хв читання

Білл Гейтс — співзасновник Microsoft, відомий філантроп та людина, що говорила про ризики пандемії задовго до її початку. У своєму блозі, окрім думок про майбутнє та книжок, вартих прочитання, він також інколи ділиться власним розумінням, як бути успішним підприємцем та ефективним лідером.

Ми вже писали про правила успіху генерального директора OpenAI Сема Альтмана, редакторки Vogue Анни Вінтур, співзасновника Netflix Марка Рендольфа та конференції TED Річарда Сола Вурмена. Наша нова стаття — про принципи успіху одного з технологічних лідерів сучасності, Білла Гейтса.


1. Тестуйте ідеї, перш ніж вкладатися в них


Ніколи не знаєш, чи спрацює ідея, доки не спробуєш. Але якби великі винахідники (та сучасні технологічні новатори) витрачали всі сили та ресурси на кожну з ідей — певно, не вистачило б на жодну.

Тому, посилаючись на братів Райтів з їхніми експериментами в аеродинамічній трубі, що вони робили, перш ніж запустити в небо перші літальні апарати, Білл Гейтс ділиться своїм досвідом запуску Microsoft: допомогло моделювання. Тільки раніше моделі були зі сталі та дерева, а тепер — з програмного забезпечення, і дозволяють, за словами Гейтса, запускати тисячі складних віртуальних експериментів за день, не боячись заподіяти комусь шкоду чи розоритися. 

Звісно, збудувати надійні моделі у сферах, де все залежить не від законів природи та фізики, а від людських рішень (наприклад, в геополітиці або макроекономіці) може бути важко, визнає Гейтс. Але правильний винахід у правильний час, каже він, може змінити світ.


2. Щоб розв’язати проблему, ставте правильні питання


Гейтс вірить, що досягти успіху можна, маючи правильні відповіді, а для цього потрібні правильні питання. Він використовував цей підхід у Microsoft, і використовує його сьогодні.

Наприклад, свого часу «передбачивши» можливу пандемію, він досі рефлексує на тему Covid-19. Хто добре впорався з цією проблемою? Що ми можемо вивчити з їхнього досвіду? Це питання, які він регулярно ставить.

Тож, якщо ви хочете розв’язати велику проблему або досягти великої мети, не витрачайте часу, намагаючись винаходити колесо знову. Замість цього, знайдіть вже готове рішення, яке ви можете застосувати для себе. Знайдіть людей, які фактично вже розв’язали цю проблему або досягли цієї мети. Почніть з кінця, з рішення або досягнення, а потім працюйте у зворотному напрямку.


3. Використовуйте свій час усвідомлено


Гейтс згадує, як відомий інвестор Воррен Баффет якось показав йому свій календар, в якому була розписана кожна хвилина. «Відмінність між успішними людьми та дійсно успішними людьми полягає в тому, що дійсно успішні люди майже на все кажуть “ні”», казав той.

Сам Гейтс розуміє цей підхід так: річ не в тім, аби бути зайнятим увесь свій час, та для початку просто сісти та подумати, чим саме ви хочете його зайняти.

Тому, якщо вам складно досягти чогось, зробіть крок назад. Визначте, що справді важливо, та що справді приносить результати. Наприклад, чи справді ваша присутність необхідна на кожному дзвінку, і чи кожне рішення має ухвалюватися за вашої участі.

Заповнений графік не робить вас більш ефективними — лише більш зайнятими. І замість того, щоб допомогти досягти успіху, про який ви мрієте — стримувати вас.


4. Будьте терплячим лідером


У перші роки з Microsoft Гейтс використовував свою феноменальну пам’ять, щоб визначити, скільки годин працюють його співробітники. Він знав номера всіх машин, і дивлячись на паркувальний майданчик, вираховував, коли люди приходили на роботу і коли йшли.

Це не дивно, оскільки Гейтс працював на вихідних і «не вірив у відпустки».

З часом він зрозумів, що важливіше керувати результатами. І це буде кращим способом використати його час як керівника.

Гейтс почав показувати працівникам, що турбується та вірить в них, і обрав найкращий спосіб — бути терплячим. Знаючи, що про них турбуються, люди не хотіли розчарувати керівника і прагнули зробити все якнайкраще. А відчуваючи впевненість в собі — були вмотивовані знайти найкращі шляхи до дивовижних результатів.


5. Тримайте фокус


У двадцять років Гейтс перестав слухати музику і дивитися телевізор. Він припускав, що це лише відвертає його від думок про роботу над програмним забезпеченням. Цей період «тиші» тривав всього близько п’яти років, і зараз він — великий прихильник телевізійних шоу, таких як «Нарко», і слухає багато музики U2, Віллі Нельсона та Бітлз.

Натомість він дізнався більше про медитацію — як альтернативний спосіб зберегти свою увагу. Гейтс каже, що медитує два-три рази на тиждень, приблизно по 10 хвилин кожного разу. І подібно до того, як спорт допомагає тренувати м’язи, ця вправа для мозку допомагає впорядкувати думки, впоратися з будь-якими емоціями та сфокусуватися.

Шукаєте роботу?

А робота шукає вас! Маємо вакансії в українських та міжнародних компаніях →

Вакансії

Читайте також

Білл Гейтс рекомендує: 5 фантастичних книг від мільярдера

У гармонії з собою, світом та роботою: правила успішних та творчих жінок

Страх щось проґавити: що таке синдром втрачених можливостей (FOMO) і як його позбутися

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: