Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що потрібно, аби викладати англійську: вимоги та особливості професії

20.06.19 Кар'єра 6 хв читання

Як знайти роботу викладачу англійської мови і куди рости далі? Законспектували вебінар академічної директорки Grade Education Centre Олени Бочкарьової про вимоги до кандидатів та етапи працевлаштування, а також про особливості й перспективи цієї професії.

Англійська мова потрібна багатьом, тому професія викладача зараз актуальна і буде залишатися такою ще довго. Але одне лише знання лексики та граматики ще не робить вас відповідним фахівцем.


Чим займається викладач мови


Ви можете подумати, що єдиний його обов’язок — проводити заняття. Але це тільки верхівка айсберга. За що ще відповідає викладач?

Підготовка до уроків. Для кожного заняття потрібно підібрати і за необхідності адаптувати матеріали, розробити план заняття, продумати додаткові активності. Щоб урок пройшов гладко, важливо передбачити можливі проблеми і знайти шляхи їх вирішення. Наприклад, передбачити, які слова можуть викликати труднощі у студентів у новому тексті.

Перевірка домашніх завдань. Особливо якщо мова йде про курси підготовки до IELTS чи TOEFL. Таким викладачам потрібно перевіряти багато письмових робіт.

Методична робота. Наприклад, розробка курсів або тестів. Вона сама собою цікава, ще й допомагає професійному розвитку.

Професійний розвиток. Поїздки на конференції, спілкування з більш досвідченими педагогами, саморозвиток тощо.

Сертифікація. Закінчення міжнародних курсів — важливий аспект для досягнення успіху в професії.


Що повинен вміти викладач англійської


Усі вміння можна розділити на 2 групи. Перша — загальні навички, необхідні всім викладачам. Друга — предметні, які важливі саме для викладання мов.

Загальні навички:

  • правильна подача матеріалу, використання різних методик;
  • контроль успішності і результатів навчання;
  • цифрова грамотність і орієнтація у світі інформаційних технологій;
  • критичне мислення;
  • комунікація — з учнями, колегами тощо.

Предметні знання:

  • перш за все — відмінне знання мови (лексики, граматики, вимови тощо);
  • широкий кругозір, оскільки всебічно розвинений викладач проводить більш цікаві і пізнавальні заняття — наприклад, використовує знання з інших предметів для навчання мови (метод CLIL — Content Language Integrated Learning);
  • вміння працювати зі студентами різного рівня (mixed ability classes) і знаходити індивідуальний підхід до кожного.


Етапи працевлаштування викладача англійської


На прикладі Grade Education Centre


Етап №1. Резюме

На що звертають увагу в кандидата:

  • освіта (краще — лінгвістика або переклад);
  • міжнародні сертифікати — CELT-P, CELT-S, CELTA, Delta (їх наявність не стане вирішальною, але надасть перевагу);
  • мовні іспити з високим результатом — IELTS (не нижче 8.0), TOEFL, Кембриджські іспити.

Мовні тести: кому вони потрібні та чим відрізняються один від одного

Читати


Етап №2. Співбесіда

Проходить англійською мовою. Спочатку ставлять стандартні запитання — про сильні та слабкі сторони кандидата, його професійний розвиток тощо. Далі перевіряють, наскільки реальні навички відповідають резюме. Зазвичай ставлять конкретні питання-завдання. Наприклад, просять пояснити Present Perfect для студентів рівня Pre-Intermediate.

Як підготуватись до співбесіди англійською та стати кандидатом №1 для компанії?

Читати


Етап №3. Демоурок

Це 30-хвилинне заняття на заздалегідь озвучену тему зазвичай для реальної групи студентів. Оцінюється, як викладач володіє classroom management`ом, як він проводить активності на занятті, як виправляє учнів, пояснює щось, використовує дошку тощо.

За результатами демоуроку й приймається рішення. Пропозицію можуть зробити навіть кандидату без сертифікатів або іспитів. Головне — високий рівень мови і бажання розвиватися.


Чи потрібні CELTA і Delta для роботи викладачем?


Сертифікати — це не 100% гарантія роботи. Але вони стануть великим плюсом.


CELTA

Certificate in English Language Teaching to Adults (CELTA) — це практичний курс, який набагато підвищує навички викладання і є свого роду перепусткою у світ професіоналів.

Сертифікат видається Кембриджським університетом і визнається у більшості країн світу. У 3 з 4 випадків — це обов’язкова умова для кандидатів на посаду викладача англійської мови.

Але зверніть увагу, що CELTA навчає роботі в основному з дорослими. Якщо хочете викладати дітям, краще вибирати CELT-P (для роботи з дітьми 6-12 років) або СELT-S (для роботи з підлітками 12-18 років).

Особливого ​​досвіду чи навичок для курсу CELTA не потрібно. Тільки рівень англійської не нижче С1.


Delta

Diploma in Teaching English to Speakers of Other Languages (Delta) — це більш тривалий і фундаментальний курс, який готує вчителів для роботи з різними віковими категоріями студентів і підходить для курсів різної спрямованості. Пройти його можуть викладачі, у яких є мінімум 2 роки досвіду роботи.


Який кар’єрний ріст у викладача англійської?


Ця професія однозначно має багато можливостей для розвитку. Здебільшого вони обумовлені наявністю практичного досвіду і отриманням сертифікатів.

Наприклад, вас можуть підвищити до старшого викладача-ментора при наявності сертифіката CELTA і достатнього досвіду роботи. На цій посаді, окрім проведення уроків, викладачі також курують фахівців-початківців.

Ще одна можливість — стати екзаменатором і приймати усну частину міжнародних іспитів. Це можливо, якщо школа, в якій ви працюєте, — акредитований центр міжнародних іспитів.

Після отримання сертифіката Delta вчитель може стати академічним директором. Ця посада передбачає управління всім навчальним процесом, а також розробку і запуск нових курсів, підбір матеріалів, персоналу тощо.

Читайте інтерв’ю з Олександром Пігаревим, академічним директором у Grade Education Centre.

Читати

Також, за наявності сертифікатів і досвіду, можна стати CELTA- або Delta-тренером. У Grade Education Centre саме проходить набір на курсы CELTA і Delta Module 2.

У Grade Education Centre також є корисна розсилка для викладачів англійської мови. Підписуйтесь!

Читайте також

Як скласти резюме англійською мовою? 12 важливих правил

Як працюють та скільки заробляють перекладачі в Україні

Допоможи собі й іншим: як стати коучем і що для цього потрібно

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!