Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності

10.07.24 Розвиток 10 хв читання

Письменницька майстерність — це не стільки вроджений талант, скільки набута навичка, яку можна опанувати й вдосконалювати. Зробили для цього добірку корисних ресурсів: книжки, курси, відео, подкасти й телеграм-канали для тих, хто мріє стати письменником і написати власну книжку.


Книжки про письменство

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 1
Стівен Кінг
«Про письменство. Мемуари про ремесло»
— КСД

Автор розповідає про свій шлях у світ літератури, джерела натхнення, стосунки з музою та сім’єю, а також те, яке місце займає творчість у його житті. Це захоплива, дотепна та водночас неймовірно корисна книжка для всіх, хто пише, особливо для тих, хто хотів би писати як сам Стівен Кінг.

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 2
Енн Ламотт
«Пташка за пташкою. Порадник із письменництва та життя загалом»
— «Апріорі» 

Це бестселер про мистецтво жити й писати книжки про життя. Якщо ви відчуваєте, що вам є що сказати, якщо ви хочете це сказати, — Енн Ламотт допоможе вам це зробити. Ви дізнаєтесь, як писати, де шукати джерела натхнення, як віднайти свій стиль, вийти з творчої кризи, подолати заздрість до успіху колег, у кого шукати підтримку та що на вас чекає після публікації. 

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 3
«Анатомія письменниці»
— Creative Women Publishing

Це інтимна розмова про творчість, під час якої ви дізнаєтеся про методи письма українських авторок сучасності й минулого, їхні історії успіхів та невдач, джерела ідей, нескінченну боротьбу з письменницькими блоками та ритуали, які допомагають писати. Також тут ви знайдете важливі інструменти й практичні вправи для розвитку письменницької майстерності та творчості. 

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 4
Ростислав Семків
«Як писали класики»
— Pabulum

Бажаєте писати оригінальні та захопливі тексти? Або просто цікавитеся історією літератури? Український критик та літературознавець зібрав ряд есеїв про видатних класиків двадцятого століття, їхні біографії, шлях до визнання та практичні поради для літераторів-початківців. У легкій та дещо іронічній манері автор розкриває секрети майстрів і робить їх для нас ближчими й зрозумілішими.

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 5
Роберт Маккі
«Оповідь»
— ARC

Ця переповнена інсайтами книжка перетворилась на справжнє Євангеліє для письменників-сценаристів по всьому світу. Вона стане в пригоді кожному, хто хоче навчитися перетворювати чудові ідеї у чудові оповіді й чудові сценарії. На прикладах понад сотні фільмів Маккі ділиться філософією, яка допомагає ідентифікувати невловимі елементи, які відрізняють якісну оповідь від решти. 

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 6
Крістофер Воґлер
«Подорож письменника»
— ArtHuss

Коли керівники студії «Волт Дісней» захотіли дізнатися, чому їхній анімаційний фільм «Король Лев» був такий успішний, Крістофер Воґлер підготував для них коротку доповідь, яка стала легендарною. «Подорож письменника» — це розвиток цієї доповіді, що детально описує метод, який змінив ставлення Голлівуду до кінематографічної розповіді. 

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 7
«Пиши сильно»
— Pabulum

Навчитися писати добре можна, якщо дотримуватися системи роботи над текстом. Цей воркбук — тому підтвердження. У книжці зібрані вправи, творчі інструменти й поради, перевірені часом та відомими літераторами, серед яких і визнані українські письменники. Воркбук буде корисним для авторів будь-яких текстів: художніх, нонфікшн, статей, комерційних постів.

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 8
Ростислав Семків
«Уроки короля жахів. Як писати горор?»
— Pabulum

Ростислав Семків розповідає найцікавіші подробиці з життя письменника, ділиться історією та законами горору. Автор аналізує творчі прийоми, принципи письма та маркетингові ходи, які використовує Кінґ і якими варто користуватися іншим. У книжці зібрані практичні поради, які Кінґ дає у своїх «Про письменство», «Danse Macabre» та інших текстах, і творчі інструменти, про які «король» змовчав, але вони точно працюють.

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 9
Емілі Кемпбелл, Гаррі Аултон
«Кілька рядків щодня: 52 підказки, як нарешті зважитися писати»
— ArtHuss

Почніть писати власні тексти за допомогою цього набору ігрових карток із захопливими підказками. Будь-який переказ знайомої історії, побудований з іншої перспективи, опис сцени п’єси без використання прикметників або написання історії у стилі Джейн Остін — все це ділить процес написання на невеликі, але досяжні дії, які часом грайливі, а часом і складні. Втім, всі вони однаково корисні. 

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 10
Таїс Золотковська
«Пиши. Легкий шлях від ідеї до книжки»
— «Видавництво 21»

Це творчий, інтерактивний і практичний путівник дорогами креативного письма. Ви дізнаєтесь, як розвинути талант, удосконалити письменницькі вміння й навички. Оригінальний посібник саме для тих, хто хоче подолати страхи, відшліфувати письменницькі здібності й отримати справжнє задоволення від руху олівця записником чи клацання клавіатурою.

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 11
Сергій Гаврилов
«Всі крапки над історією»
— Pabulum

Подавати інформацію максимально стисло та структуровано, емоційно й образно можна через історію. Бути хорошим оповідачем непросто, але можливо. Якщо навчитись сторітелінгу. Як розвинути ідею і тему, як створити фабулу і сюжет, героя і конфлікт, як працювати зі структурою і опорними точками — про все це розповідає автор. У книжці зібрано професійні інструменти, творчі лайфхаки та практичні вправи, щоб упорядкувати думки й розповісти свою історію.

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 12
 Чак Вендіґ
«250 фішок, що їх має знати письменник»
— «Фабула»

Чак Вендіґ запропонував феноменальну книжку про реальний письменницький світ і зробив її досяжною та зрозумілою для широкого загалу. Практичні, брутальні та чесні поради, зроблені із таким почуттям гумору, що вони назавжди застрягають усередині мозку. Незважаючи на те, чи ви визнаний автор, чи новачок, що тільки шукає свій шлях у письменництві, ви обов’язково знайдете тут щось корисне для себе.

Книжки, курси, відео й інші ресурси для розвитку письменницької майстерності 13
Майк Йогансен
«Як будується оповідання»
— Pabulum

Із влучною іронією, а подекуди із сарказмом Майк Йогансен пише про стиль і мову, про героїв і фабулу, про значення літератури і мистецтва загалом. Автор аналізує літературні прийоми, ділиться інколи дотепними, а інколи серйозними порадами для письменників. Цей практичний порадник з написання новел, оповідань та іншої короткої прози буде корисний авторам-початківцям та всім, хто хоче краще розуміти принципи літературного процесу.


Курси письменницької майстерності


Курси Litosvita. Це школа творчого та професійного письма. Для вдосконалення навичок письма і роботи з текстом тут є курси письменницької майстерності, а також курси з написання нонфікшн-текстів, детективів, дитячих і підліткових книжок та літературних репортажів.

Курс Prometheus. На українській освітній платформі є онлайн-курс про літературну майстерність і роботу з текстом: шлях від писання в шухляду до промоції власної книжки.

Курси Udemy та курси Coursera. На цій освітній платформі є безліч як безкоштовних, так і платних курсів із creative writing (письменницької майстерності) здебільшого англійською мовою. 

Курси Masterclass: на американській освітній онлайн-платформі за підписку доступні майстер-класи й курси з письменства від таких відомих письменників і письменниць, як Маргарет Етвуд, Ніл Гейман, Салман Рушді, Ден Браун та інших.


Відео й подкасти


Youtube-канал «Влад Сторітелер». Це перший україномовний ютуб-блог про сторітелінг у книжках, фільмах, іграх, де автор — Влад Сторітелер — розповідає, як написати книжку, як створити цікаву історію та про багато іншого.  

Відео «Як написати книжку й де шукати для цього натхнення». Марина Смагіна, українська письменниця, перекладачка та редакторка медіа рішень «Рубрика», розповіла у своїй лекції для Марафону Креативної Практики, як написати книжку. Зокрема, фахівчиня поділилася порадами, де шукати натхнення, як продовжувати писати попри його відсутність, а також, як працювати з ідеями для книжок і куди рухатися після їхньої розробки.

Ютуб-плейліст «Розмови з сенсом». Це серія інтерв’ю про книжки та сенси з відомими українськими письменниками та літературознавцями, які зачіпають, зокрема, й теми письменницької майстерності. 

Подкаст «Про текст» — розмови з літературознавцями, письменниками, редакторами про літературу, письмо та вміння професійно володіти словом. Перший сезон подкасту присвячений письменницькій майстерності та буде корисний усім, хто пише й читає. 

Подкаст «Пішли писати» — подкаст письменниць Юлії Кубай та Олени Кузьміної, які діляться досвідом, практичними порадами та допомагають майбутнім авторам почати писати. Розвінчують міфи про письменництво та розповідають, як організувати робочий процес. 


Телеграм-канали


«Комірчина письменника» — вправи, корисні поради, добірки книг, жарти про письменників, корисна інформація про сам процес написання книжок.

Від ідеї до книжки з Таіс Золотковською — марафони для авторів, корисні поради та інструменти.

Читаємо і пишемо 📚 з Мар’яною Долею — авторський канал про книжки, письменництво і не тільки.

Кецик | копірайтинг, тексти, фріланс, сторітелінг і все що навколо — авторський канал Віки Смереки. Маленькі замітки про тексти: копірайтинг, сценаристика, письменництво —  всього по кецику.


Статті на Happy Monday


Як написати і видати власну книгу? Поради редакторки Богдани Романцової

Як захотіти й написати книжку: 7 порад від авторки Людмили Колб

Як це — самостійно видати книжку? Досвід письменниці Alina Ross

8 креативних технік для написання текстів авторам, копірайтерам, SMM-никам

5 правил сторітелінгу, які допоможуть писати сильні тексти


Потрібна робота?

Обирайте одну з крутих вакансій у нас на сайті — і вперед 👉

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: