Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як ми допомогли 71 311 українкам: результати проєкту Women For The Future

07.06.23 Розвиток 6 хв читання

Привіт! На зв’язку проєктна команда Happy Monday 🙂 Протягом року, з травня 2022 року по травень 2023-го, ми реалізували проєкт Women For The Future. У результаті нам вдалося підтримати 71 311 жінок та дівчат, які внаслідок повномасштабної війни втратили дохід або роботу, на шляху до професійного розвитку та працевлаштування. Розповідаємо, як нам це вдалося та яких результатів ми досягнули.

Проєкт Women For The Future реалізували за підтримки проєкту ООН Жінки «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні», що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.


Як виникла ідея проєкту


Навесні минулого року українці стикнулися з першими наслідками повномасштабного вторгнення — багато людей втратили близьких, домівки, майно і роботу. Станом на квітень 2022 року 39% українців стали безробітними та втратили можливість фінансово себе забезпечувати, і більшість з них — жінки.

В той час ми з командою активно думали, як можемо підтримати наших співгромадян. Рішенням стало проведення безкоштовних вебінарів, на яких українці мали змогу підвищити свою обізнаність у питаннях ефективного пошуку роботи, працевлаштування, професійного розвитку. Всього ми провели близько 30 таких онлайн-заходів. 

Але паралельно дуже хотіли запустити масштабний проєкт саме для жінок як однієї з найбільш постраждалих категорій.  Багато з них втратили роботу чи бізнес, але хотіли заробляти гроші, щоб мати змогу утримувати себе і своїх близьких, не залежати від соціальних виплат та донатити. Ми прагнули запустити ініціативу, що відкривала б українкам одночасно різні можливості, які б посилити їхню економічну спроможність в Україні та за кордоном: від професійного навчання та наставництва до безпосередньо працевлаштування. 

У цьому задумі нас підтримали партнери, спільно з якими ми й запустили Women For The Future: ООН Жінки, Уряд Швеції та Офіс віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. До ініціативи також долучилися експерти, приватні компанії та громадські організації.

mescheriakova

Галина Мещерякова,
програмна спеціалістка/менеджерка проєкту
«Трансформаційні підходи для досягнення гендерної рівності в Україні»,
ООН Жінки в Україні

Питання якісної менторської підтримки, професійного розвитку та пошуку можливостей для працевлаштування було дуже актуальним для багатьох жінок та дівчат в умовах надзвичайної невизначеності на початку повномасштабного російського вторгнення. Завдяки комплексній програмі  Women For The Future нам вдалося надати таку можливість понад  71 тисячі  українських жінок.  Це допомогло їм професійно розвиватися, посилити свою стійкість на ринку праці, знайти нові можливості працевлаштування тощо. Приємно вражає, як приватний бізнес підтримує жінок для розширення їхніх економічних можливостей.

Анна Мазур

Анна Мазур,
засновниця та CEO Happy Monday
(ГО «Професіонали майбутнього»)

Розширення економічних прав і можливостей жінок та розвиток навичок працевлаштування відіграє вирішальну роль у посиленні стійкості українського суспільства, бо саме жінки, на жаль, стикнулись з непропорційно великими викликами та вразливістю через повномасштабне вторгнення. Створення додаткових можливостей для економічної незалежності жінок дозволяє їм подолати фінансові труднощі та забезпечити добробут своїх родин, пом’якшити негативний вплив війни.

Ми вдячні всім партнерам, які долучилися до ініціативи, надали грантові місця для освіти й перекваліфікації, запросили учасниць проєкту на стажування чи роботу, допомогли зорієнтуватися в нових професіях і створили додаткові можливості для  розвитку. Саме ця єдність і взаємопідтримка створює неможливе. Всього за один рік нам вдалося допомогти понад 71 тисячі жінок. І це не лише про розв’язання нагальних проблем — такі ініціативи сприяють гендерній рівності, сталому розвитку та інклюзивному зростанню в суспільстві, що в кінцевому підсумку веде до більш успішного майбутнього для всіх нас. І навіть якщо зараз наше першочергове завдання — це перемога, але ми також маємо памʼятати, що саме тут і тепер закладаємо фундамент країни, в якій хочемо жити.


Що ми зробили, аби допомогти українкам

Перш ніж скласти план програмних активностей, наша команда провела анонімне дослідження серед жіночої аудиторії Happy Monday. Ми хотіли виявити тут і зараз потреби та проблеми українок у питаннях пошуку роботи і працевлаштування в умовах повномасштабної війни. За результатами дослідження помітили, що найбільше жінки потребували психологічної підтримки, розвитку навичок працевлаштування, індивідуальних кар’єрних консультацій, перекваліфікації. Це і стало основою нашого плану. Надалі ми щоквартально досліджували це питання, але вже з учасницями закритої спільноти проєкту, аби створювати для них актуальні освітні продукти. 

У межах Women For The Future ми мали п’ять блоків різних програмних активностей.


1. Закрита онлайн-спільнота українок

Вона стала основним комунікаційним майданчиком в межах проєкту і простором, де кожна учасниця могла отримати підтримку та допомогу від кваліфікованих експертів та одна від одної, знайти нові корисні знайомства та партнерства, мати доступ до актуальних вакансій, освітньо-професійних можливостей та роботодавців, які підтримали проєкт, анонсів програмних активностей та інших важливих оголошень від команди проєкту.

У результаті 5 486 українок стали учасницями цієї закритої спільноти.

Як ми допомогли 71 311 українкам: результати проєкту “Women For The Future”


2. Програма самозарадності та експертної підтримки жінок та дівчат

Метою цієї активності було надати дівчатам необхідні інструменти самозарадності, аби допомогти адаптуватися до життя в часи невизначеності, знати, як психологічно себе підтримати в різних ситуаціях, морально налаштуватись на кар’єрні зміни. Для цього спільно з експертами провели 7 вебінарів.

У результаті 10 946 дівчат та жінок покращили навички самозарадності та самодопомоги.

image 5


3. Освітні сесії щодо технік і стратегій вибору і пошуку роботи

Ми провели два курси про працевлаштування. Зокрема, на вебінарах в рамках курсів розбирали питання вибору професії, пошуку роботи, складання резюме, проходження співбесіди, оформлення профілів у соцмережах та захисту трудових прав жінок.

У результаті 11 049 дівчат та жінок тепер матимуть вищі шанси на успішне працевлаштування та ефективніший захист своїх трудових прав.

Як ми допомогли 71 311 українкам: результати проєкту “Women For The Future”


4. Групові та індивідуальні кар’єрні консультації

Цю активність ми реалізували лише для учасниць закритої спільноти проєкту, аби дати їм можливість отримати індивідуальну чи групову кар’єрну підтримку за точковими питаннями після перегляду двох курсів про працевлаштування. На них вони могли обговорити з експертами вибір напряму професійної реалізації, ситуацію на ринку праці, особливості складання резюме й оформлення профілю у LinkedIn, написання мотиваційних листів, проходження співбесіди тощо. За результатами проєкту ця активність вийшла найбільш успішною у розрізі впливу на професійне життя учасниць. 

У підсумку 598 жінок та дівчат отримали консультаційну підтримку й змогли вирішити свої кар’єрні запити.

Як ми допомогли 71 311 українкам: результати проєкту “Women For The Future”


5. Програми для навчання/перекваліфікації

Цей блок активностей став найбільш насиченим, адже ми реалізували 13 програм з навчання та перекваліфікації в межах проєкту і ще 6 — поза межами ініціативи. У процесі дівчата та жінки могли опанувати професії рекрутерки, SEO-спеціалістки, лінкбілдинг-спеціалістки, покращити навички тайм-менеджменту та фінансової грамотності, познайомитись і потестувати кілька популярних ІТ-професій, створити ефективне портфоліо тощо. 

У результаті 43 232 жінок та дівчат долучились до програм для навчання і перекваліфікації.

Як ми допомогли 71 311 українкам: результати проєкту “Women For The Future”


Яких результатів ми досягнули


За результатами усіх активностей і всього проєкту, який тривав цілий рік, нам вдалося підтримати 71 311 українок, які змогли перекваліфікуватись, підвищити обізнаність у питаннях працевлаштування, аби у результаті посилити власні економічні можливості в Україні та за кордоном.

Після проєкту учасниці стали почуватися більш впевнено, отримали розуміння сучасного ринку праці та знання актуальних професій. Також отримали психологічну підтримку, можливість розвинути навички працевлаштування. Надалі ці знання та вміння допоможуть жінкам отримати роботу, кар’єрно зростати та розвиватися.

Як ми допомогли 71 311 українкам: результати проєкту “Women For The Future”

sabin

Cабін Фрейзер Гюнеш,
представниця ООН Жінки в Україні

Жінки є рушійною силою відновлення, і ми готові допомогти їм отримати більше можливостей для професійного розвитку, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, подальшого працевлаштування та економічного зростання через розширення доступу до освітніх програм. ООН Жінки в Україні продовжать докладати зусиль, щоб жінки та дівчата мали змогу повноцінно реалізувати свій потенціал задля сталого розвитку суспільства.

Якщо вам теж цікаво прокачати свої навички з пошуку роботи в часи війни, переходьте на лендинг проєкту Women For The Future, де ми зібрали усі освітні матеріали ініціативи. Вони у вільному доступі без обмеження в часі, тому переглядайте коли і як зручно. А ще там багато натхненних історій від учасниць ініціативи про їхні професійні зміни!

Читайте також

Як знайти роботу під час війни: 8 доказів, що місія можлива

Як забезпечити гендерну рівність у колективі та чому компанія від цього тільки виграє?

Як дбати про співробітників у 2023-му: 15 HR-трендів і антитрендів

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!