Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

12 книжкових новинок українських видавництв

04.09.20 Розвиток 13 хв читання

Пандемія, тривалий карантин і скасування «Книжкового Арсеналу» добряче попсували життя, зокрема, й українським книговидавцям. Новинок цього року поки набагато менше, ніж попереднього, але за літо ситуація почала покращуватися — он вже й онлайн BookForum не за горами. На радощах ми повертаємо рубрику книжкових апдейтів і радимо, що почитати зі свіжого нон-фікшну різних видавництв.

Imunitet
«Імунітет. Правда і міфи про щеплення»
— «Наш формат»

Відкриває добірку книга на одну з найдискусійніших тем в українському (і не тільки) суспільстві, зараз особливо актуальну. Авторка після народження дитини вирішила заглибитись в імунологію, щоб мати змогу приймати правильні рішення щодо здоров’я свого сина. Ознайомившись із результатами її досліджень, ми дізнаємось, як вакцинація впливає на особистий й колективний імунітет, які є аргументи за і проти щеплень, і, зрештою, зможемо дати собі однозначну відповідь — вакцинуватися чи ні.  

Moye zhyttya ta robota
«Генрі Форд. Моє життя та робота»
— «Наш формат»

Визначний бізнесмен і «батько» автопромисловості США, який за життя уникав преси і говорити про себе, відверто розповідає свою історію, ділиться поглядами на життя й ведення бізнесу. Власне, ця книга не нова, а ось її формат — цілком. Нове видання — це покетбук із м’якою обкладинкою. Коштує дешевше, носити з собою простіше, а користь та сама. 

Як працюють відомі трудоголіки?

Читати

Nekompetentni choloviky kopiyuvaty
«Чому так багато некомпетентних чоловіків стають лідерами (і як це змінити)?»
— Vivat

І не кажіть, що ви не закивали схвально головою, прочитавши заголовок. Ймовірно, хоч раз у житті ви зустрічали ЙОГО — впевненого у власній правоті й бездоганності і при цьому геть некомпетентного нарциса. Звісно, серед жінок теж такі трапляються, але саме самовпевнені й нерідко агресивні чоловіки насамперед асоціюються із прийнятним типом лідерства. Автор книги досліджує причини цього явища і пропонує шляхи вирішення проблеми.     

SHHodennyk kopiyuvaty
«Щоденник за методикою Bullet Journal»
— Vivat 

Це не стільки книга у загальноприйнятому сенсі цього слова, скільки детальний опис системи особистої організації. По суті, це інструкція з ведення щоденника, який являє собою одночасно планер поточних справ, список цілей та місце для запису думок і генерації ідей — усе в одному блокноті. Автор методики Bullet Journal Райдер Керролл розповідає, як за допомогою його системи не просто тримати всі свої справи в одному місці, а й навчитися максимально ефективно розпоряджатися собою і власним часом.

10 prychyn vydalyty akaunt kopiyuvaty
«Десять причин видалити акаунт із соцмереж просто зараз» 
— Vivat

Книга про те, як зберегти свободу у світі, де за нами повсякчас наглядають і підштовхують діяти за алгоритмом, розробленим корпораціями. Звучить трохи параноїдально? А я щодо того, щоб позбутися залежності від сповіщень, лайків і решти дофамінових гачків — цікавіше? Автор книги не має профілю у жодній соцмережі, що аж ніяк не заважає йому бути успішним, зате звільняє купу часу й емоційних ресурсів. 

Як я поборола залежність від смартфона: історія Оксани Купер

Читати

Absolyutna vidpovidalnist
«Абсолютна відповідальність. Уроки лідерства від “морських котиків”»
— #книголав     

Чим робота — не поле бою, подумали колишні «морські котики» Джоко Віллінк та Лейф Бебін і на основі свого військового досвіду написали книжку про те, як успішно керувати командою та долати стресові ситуації. А ми, до речі, її прочитали та виписали кілька порад, як бути лідером, з яким і в бій, і в бізнес. Прочитати можна за лінком

YAk davaty sobi radu
«Як давати собі раду. Чого ми навчилися за 50 книжками із саморозвитку»
— Yakaboo Publishing

Авторки (до речі, ведучі комедійного подкасту!) 3 роки жили за порадами з книг для мотивації та саморозвитку і описали свій досвід у книзі. У ній немає ліричних відступів чи філософських роздумів, зате є перелік дійсно ефективних порад і порад, вартих окремої бібліотеки (всього 21 штука з 50 книжок — небагато), а також малоефективних порад, яких не всім і не завжди потрібно дотримуватись.  

36 strategiy kopiyuvaty
«Приховай кинджал за усмішкою. 36 стародавніх китайських стратегій, щоб перемогти суперника»
— Vivat 

Останнім часом стає все більш популярним використовувати воєнний досвід для досягнення бізнесових і кар’єрних цілей. Тож, окрім «морських котиків», у нашій добірці — китайські воєначальники стародавніх часів, чиї прийоми й стратегії, як виявляється, цілком можна застосовувати для розвитку бренду, створення вдалої бізнес-моделі, зміцнення позицій на ринку і перемоги над конкурентами.

Sprobuy te shhos dyvnishe
«А тепер спробуйте щось дивніше. Як вижити в креативному бізнесі і лишатися невичерпним джерелом ідей» 
— ArtHuss 

Автора книги Майкла Джонсона видання The Independent назвало свого часу одним із 10 найвпливовіших британських дизайнерів. Але його поради підійдуть не лише дизайнерам, а й усім, хто працює у креативній галузі. Тут 233 (!) поради, як генерувати ідеї, створювати віжуали, проводити презентації, працювати зі словом і знаходити спільну мову з клієнтами. 

Цього не вчать в дизайнерських школах! 28 важливих порад дизайнерам

Читати

4 svyashhenni sekrety
«Чотири священні секрети для любові та процвітання. Путівник до життя у красивому стані»  
— «Основи»

Автори книги — Притаджі та Кришнаджі — трансформаційні лідери і співзасновники школи філософії, мудрості та медитації. Вони духовно наставляють зірок Голлівуду, успішних бізнесменів, політиків та спортсменів з усього світу. Наставлять і нас із вами, якщо прочитаємо цю книгу 🙂 Тут перевірені наукові підходи поєднуються з давніми духовними практиками, що має на меті трансформувати людську свідомість, віднайти внутрішню правду та досягти абсолютної гармонії з життям.

Knyzhkovi zlodii
«Книжкові злодії» 
— «Фабула»   

Це має бути вельми цікавий нон-фікшн — про нацистські розкрадання бібліотек Європи та спроби повернути літературну спадщину. Поки мали владу, нацисти грабували бібліотеки Німеччини й захоплених земель, вивозили й знищували мільйони книг, позбавляли міста й країни культурної спадщини й одного зі способів культурної й національної ідентифікації. Автор книги намагається відстежити шлях крадіїв і розповісти про книги, які ми втратили назавжди.

CHerchyll ta Orvel
«Черчилль та Орвелл. Битва за свободу»
— «Лабораторія»

Останньої книги зі списку ще навіть немає у продажу. Але ми не могли пройти повз першу ластівку нового видавництва Антона Мартинова (колишній співвласник «Нашого формату»). Американський журналіст та двічі лауреат Пулітцерівської премії Томас Рікс майстерно запаралелює життя британського прем’єр-міністра та автора найвідомішої антиутопії у світі — і у таких кардинально протилежних постатей виявляється більше спільного, ніж можна було собі уявити. Книга доступна для передзамовлення і вже 15 вересня очікується з друку.

Читайте наші найсвіжіші матеріали

Труднощі перекладу: як працюють та скільки заробляють перекладачі в Україні

3 типи «складних» колег і як знайти до них підхід

8 кар’єрних правил маркетолога Віктора Дубровіна

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Дякуємо!

Тепер редактори знають.