Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що писати в резюме технічним спеціалістам? Поради рекрутерки

08.10.19 Пошук роботи Увійти в ІТ 7 хв читання

Як скласти резюме, якщо ви технічний спеціаліст і шукаєте роботу в ІТ-сфері? Розповідає і показує на прикладах із реальних резюме Ірина Сулацька, рекрутерка у Matic та викладачка у Lviv IT School і Ukrainian Sourcing School.


Розділи, які мають бути у будь-якому резюме 


В Україні не існує єдиного стандарту для структури резюме. Ба більше, деякі компанії мають свої власні шаблони. Втім, є речі, які мають бути в кожному резюме: вони про здоровий глузд, а не про специфіку ролей і сфер діяльності. 


Контакти 

Краще лишити кілька способів зв’язку з вами: наприклад, пошту і скайп. Якщо ви не проти дзвінків, але рідко користуєтесь скайпом — вкажіть свій номер телефону. Обов’язково перевірте правильність ваших контактних даних: бувало, що я отримувала резюме з неправильно вказаною поштою і не мала змоги дати кандидатові зворотний зв’язок.


Навички

Мені подобається фраза: «За кожною відкритою позицією криється невирішена проблема». Роботодавця у першу чергу цікавлять ваші професійні навички. Надайте рекрутеру / Team Lead’у / проєктному менеджеру можливість швидко зорієнтуватись у ваших hard skills. Чим важливішою є інформація (для прийняття компанією рішення щодо вашої кандидатури), тим вище її варто розмістити. Тож опишіть навички другим або третім пунктом: після контактної інформації і summary (якщо вирішите додати його у резюме).

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 1 1


Досвід роботи

Ваш досвід — це те, що презентує вас як професіонала. Саме він дозволив вам освоїти ваші hard skills, розвинути їх, зіткнутись із багатьма складними задачами, придумати рішення, запропонувати ідеї, покращити ваші soft skills і вирішити не одну проблему. Детальніше про опис досвіду роботи поговоримо нижче.

Перший крок до омріяної роботи — якісне резюме

Онлайн-гайд від Happy Monday допоможе скласти резюме, яке точно сподобається роботодавцям 👉

До гайду


Освіта

Для деяких компаній освіта тестувальників, розробників та інших технічних спеціалістів має значення, тож краще вказати вашу академічну освіту коротко і ясно — університет, факультет, спеціальність, здобутий рівень і роки навчання. 

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 2 1


Не обов’язкові, але корисні розділи резюме


Summary

Цей розділ, який іде після контактів, актуальний для тих, хто вже має досвід за плечима. Summary — це ніби рецензія на ваше резюме. Тут варто стисло описати свої найсильніші навички, здобутки, сфери і доменні області, в яких ви працюєте, а ще, можливо, ваші кар’єрні цілі. Двох-трьох речень цілком достатньо. Summary — це ваша можливість презентувати себе не просто як «тестувальника з 3-ма роками досвіду», а як тестувальника з особливим досвідом за плечима і з певними здобутками (наприклад, «який поставив процес автоматизації тестування на трьох проектах»). 

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 3 1


Місто 

ІТ — глобалізована сфера і переїзди в ній не рідкість. Якщо ви готові до переїзду в інші країни і міста або розглядаєте також і віддалені можливості співпраці, варто вказати це наряду з контактною інформацією. Якщо ж ви живете у Львові і шукаєте роботу в офісі лише тут, то цей пункт не є обов’язковим. Якщо ви не готові до переїзду, а рекрутери пишуть і пишуть, можете попередити їх таким чином: 

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 4 1


Додаткова освіта і сертифікації

Пройшли 10 онлайн курсів? Навчались очно в академії при великій ІТ-компанії? Склали Oracle- чи ISTQB-сертифікацію? Не забудьте згадати про це в своєму резюме. По-перше, для деяких компаній наявність сертифікатів може бути обов’язковою, а по-друге, так компанія побачить, що ви людина, для якої навчання — не просто слово. 

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 5 1


Досвід поза основною діяльністю

Якщо ви маєте свої pet projects (брали участь у хакатонах, допомагали у розробці соціальних або державних проектів), раджу вам додати цей досвід в резюме. Я завжди звертаю на це увагу: люди, яким не байдуже життя навколо і які готові витрачати власний час на вивчення нової технології або розробку pet project, точно щиро люблять свою справу. 


Як описувати у резюме технічні навички


Найзручнішим форматом я вважаю перелік hard skills, поділений за групами. Наприклад, у резюме програміста вони можуть бути такими: programming languages, databases, frameworks, тощо. Не раджу використовувати шкали, за допомогою яких деякі кандидати намагаються візуалізувати свій досвід роботи з конкретною технологією: вони потребують пояснення і не є очевидними для будь-якого рекрутера або Tech Lead’а – наприклад, що означає JavaScript на 2 з 7?

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 6 1

Вказуйте навички, якими справді володієте, а не ті, про які лише читали або чули. Знання теорії важливе, але кожен технічний спеціаліст виконує задачі саме завдяки hard skills. 

Що робити з технологіями, якими ви ще не володієте на достатньому рівні, але це ваша ціль? Вкажіть їх у Summary або LinkedIn. Якщо ви мали з ними некомерційний досвід (наприклад, використовували лише у pet project), але зацікавлені працювати з ними в майбутньому, додайте це також: рекрутеру буде легше зорієнтуватись. 

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 7 1


Як описувати технічний досвід у резюме


Звісно, у першу чергу важливим є те, які задачі входили у вашу зону відповідальності та якими були ваші особисті досягнення. Але майте на увазі: компаніям зазвичай цікаво знати не лише те, чим ви займались, але й у якій команді ви працювали (5 людей чи 100), які технології загалом були в проєкті (не лише ті, з якими ви працювали), у чому суть проєкту (у двох словах) і наскільки довго ви працювали у кожній компанії та на кожній посаді.

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 8 1

Часто можна побачити в описі досвіду відповіді на питання: «Що робив?»: розробляв функціонал, писав автоматичні тести тощо. Зазвичай цей перелік збігається з тим, що вказують компанії в описах позиції у вакансії. На мою думку, варто також додавати пункти, які відповідають на питання «Що зробив?» — тобто описати свої досягнення. Наприклад: «Навчив трьох juniors, які тепер стали middle-розробниками», «Розробив архітектуру двох проєктів», «Поставив процес автоматичного тестування на Java і написав фреймворк». 


Які додаткові посилання варто додати у резюме


Виступи і статті вашого авторства  

Якщо ви пишете статті для блогу компанії, виступаєте всередині команди або на відкритих заходах, публікуєте свої тексти на сайтах ІТ-спільноти (dou.ua, наприклад) чи маєте запис свого виступу на ютубі — додайте це до свого резюме. 

Rezyume tehnichnyh spetsialistiv 9 1


Технічні акаунти 

Посилання на ваші акаунти у GitHub, Stackoverflow, Kaggle можуть розповісти про вас як про технічного спеціаліста ще більше, аніж резюме і ваш супровідний лист. Якщо ви — активний учасник якоїсь із технічних онлайн-спільнот, раджу додати посилання на ці акаунти у переліку контактної інформації. Окрім того, ви можете додати лінк на Linkedin-профіль: там є можливість попросити про відгук колег з попередньої команди, наприклад.

Шукаєте роботу в ІТ?

У нас на сайті є вакансії зокрема і для технічних спеціалістів 👉

Вакансії

Читайте також

Чек-лист: 7 речей, які варто перевірити перед відправкою резюме

Чи варто подаватися на вакансію, якщо ви не відповідаєте всім вимогам?

Викресліть це негайно! Що не варто писати у резюме?

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.