Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Що писати в резюме, якщо ви змінюєте кар’єру?

25.03.20 Пошук роботи 5 хв читання

Плануєте зміну кар’єри, але не знаєте, як показати перехід у резюме? Ольга Юрченко, LinkedIn-тренер і експертка в області кар’єрних змін, радить, як правильно подати свій досвід, щоб отримати роботу в новій галузі.

Зміна кар’єри дуже схожа на стрибок у невідоме. Ви не маєте досвіду, входите в абсолютно нову для себе сферу і змагаєтесь із професіоналами, які виконують цю роботу вже багато років. Можливо, вам доведеться погодитися на меншу заробітну плату і пониження в посаді. Це звучить доволі страшно та вимагає великої сміливості й рішучості.

Але ось у чому річ: зміна кар’єри й перехід в іншу сферу не означає, що ви перебуваєте в невигідному становищі. Ви теж можете створити захопливе резюме.

Менеджеру з підбору персоналу достатньо 20 секунд, щоби прийняти рішення — читати ваше резюме далі або викинути у кошик зі сміттям. Якщо ви хочете пройти початкову фазу відбору, вам потрібно зробити все можливе, щоб показати, що у вас достатньо кваліфікації для цієї посади.

Потрібна допомога з резюме?

Ми створили вичерпний онлайн-гайд, як скласти професійне резюме, що наблизить вас до роботи мрії 👉

До гайду

Ось 5 порад, які допоможуть вам успішно орієнтуватися у процесі зміни професії та отримати роботу в новій сфері.


Виділіть час на підготовчий період і почніть із дослідження


Перш ніж писати резюме про зміну кар’єри, вивчіть нову сферу — дослідіть компанії та вакансії, дізнайтеся про навички, освіту та досвід, які роботодавці хочуть бачити у кандидатів. Поки будете збирати інформацію про вимоги до роботи в новій сфері, можете проаналізувати, наскільки ваша кваліфікація їм відповідає: які якості та навички у вас уже є, а які ще потрібно отримати або посилити.

У рамках такого підготовчого періоду виділіть час на відвідування конференцій та тренінгів, знайдіть спосіб бути у курсі новин і тенденцій у бажаній сфері та спілкуйтеся з людьми з галузі. Найкраще — знайти ментора у новій сфері. Він допоможе вам проаналізувати ваші навички й зрозуміти, які з них не просто підійдуть для нової сфери, а й дадуть вам перевагу в порівнянні з іншими кандидатами.


Самостійно проаналізуйте навички для переходу в нову сферу


Ви вже почали знайомство з новою галуззю і вивчили «мову», на якій вона говорить. Вивчили вакансії, виписали навички та компетенції, яких очікують роботодавці від кандидатів.

Тепер проаналізуйте своє резюме із найповнішою кар’єрною історією: з усіма стажуваннями, підробітками, волонтерством та навіть хобі. Саме в такому досвіді можна відшукати важливі навички, таланти й досягнення для кар’єрного переходу. Не будьте занадто скромні й не знецінюйте свій досвід. Список усіх навичок, які ви опанували й використовували за всю свою кар’єру, випишіть окремо. Потім перерахуйте навички, досвід і компетенції, які потрібні у вашій новій галузі, і шукайте збіги.

Мисліть нестандартно: наприклад, ви переходите з бухгалтерії у сферу організації та проведення заходів. При цьому у студентські роки ви були вожатим у таборі, а зараз на роботі проводите різні заходи для колективу. Обидві ці позаробочі ролі вимагають відмінних навичок комунікації, координування та планування. І цей досвід прекрасно підходить для переходу. Важливо тільки правильно його оформити.

Або, наприклад, ви переходите з продажів у викладання. Що в них спільного? Обидві роботи вимагають вміння утримувати увагу аудиторії, проводити презентації і пояснювати складне простою мовою. Досвід і знання у вас є. Змінитися повинна лише сфера застосування ваших знань.


Розповідайте свою кар’єрну історію через досягнення


Використовуйте цифри, щоб показати, яку конкретну цінність ви приносите. Замість просто сказати «Розробив стратегію удосконалення процесу», напишіть: «Підвищив швидкість обробки звітів на 10% завдяки розробці та впровадженню модуля X».

Обов’язково складіть список своїх досягнень і перекладайте їх на мову, зрозумілу менеджеру з персоналу в новій сфері. Коли ви описуєте свої минулі досягнення, пропоную вам використовувати формат «проблема-дії-результат» і прописати історію так:

  • яка проблема / завдання стояло перед вами;
  • які дії ви зробили для її вирішення;
  • яким був результат ваших зусиль, що стало краще в компанії завдяки вашим рішенням.

Досягнення передають вашу професійну унікальність. Будьте сміливими, чіткими й лаконічними, викладаючи їх, і тримайте фокус на нову сферу.


Виберіть відповідну структуру й стиль резюме


Велика частина створення ефективного резюме у разі зміни діяльності — це вибір правильного формату для розповіді своєї історії. Ви повинні структурувати своє резюме, щоб воно якнайкраще презентувало ваші навички й досвід.

Коли справа доходить до зміни професії, комбінований формат резюме підходить найкраще. Цей формат приділяє однакову увагу навичкам і необхідному досвіду роботи. Так ви зможете показати, що маєте необхідні галузеві навички, навіть якщо у вас не було посади і досвіду роботи в новій сфері.

Які розділи важливо включити у таке резюме?

Контактна інформація. Ім’я, прізвище, номер телефону, адреса електронної пошти та посилання на профіль у LinkedIn. Сюди ж можна додати свою локацію, щоб компанія знала, де ви живете. Я також рекомендую вказати посаду, на яку ви претендуєте.

Мета резюме і / загальні відомості: у цьому розділі ви коротко розповідаєте про себе й пояснюєте, чому ви найкраще підходите для цієї роботи.

Ключові навички — дуже важливий розділ для резюме у разі зміни кар’єри. Тут необхідно зробити акцент на ваших навичках, а не на вашому досвіді роботи. Це дозволить вам показати, наскільки ви кваліфікований кандидат, нехай навіть і не виконували цю роботу раніше.

Досвід роботи й досягнення. Вкажіть досвід, який розкриває навички, необхідні в новій сфері, і підсилює вашу професійну цінність.

Освіта. Рекомендую не ставити цей розділ вгорі резюме, бо, швидше за все, ваша освіта не відповідає новій сфері. У разі зміни кар’єри важливо наголошувати на навичках і досягненнях, необхідних у новій галузі.

Навички та вміння. Вивчіть вакансію і вкажіть конкретні навички, які підходять для роботи, на яку ви претендуєте.

Сертифікати, курси та тренінги — це чудовий спосіб показати, що ви серйозно ставитесь до своєї зміни кар’єри і вже пройшли кілька курсів або тренінгів. Це показує, що ви готові приступити до роботи і вже зробили перші кроки.


Не бійтеся пробілів у своїй кваліфікації


Майте на увазі: лише деякі кандидати на 100% відповідають бажаній посаді. Багато роботодавців вважають за краще наймати тих, хто підходить на 80-90%, але випромінює ентузіазм і готовність вчитися. Зосередьтеся на тому, щоб найбільш переконливо показати свої сильні сторони і можливості.

І пам’ятайте: ви — це більше, ніж ваше резюме. Наявність відмінного резюме, безсумнівно, важлива, але коли ви змінюєте кар’єру, є речі важливіші. Знайомтеся з людьми, які можуть вам допомогти у пошуку роботи в новій сфері. Щирі взаємини призводять до того, що хтось буде готовий дати вам шанс, незалежно від того, що написано у вас в резюме.

Читайте також

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

Чи варто надсилати резюме на вихідних? Відповідають HR-спеціалісти

Як написати супровідний лист?

Вже готові надсилати своє резюме?

А ми підкажемо — куди. У нас безліч вакансій у крутих компаніях!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: