fbpx

10 помилок в резюме, які заважають вам потрапити на співбесіду

Олена Бєлікова Вт., 01/10 Must Read

Відправляєте десятки резюме на вакансії, а запрошень на співбесіду в рази менше? Кар’єрна консультантка і авторка Telegram-каналу Enjoy In Career Олена Бєлікова радить перевірити, чи немає у вашому резюме деяких критичних помилок.

Процес пошуку роботи складається з кількох основних етапів. Для початку необхідно визначитися, на яку посаду ви претендуєте. Після цього —  зорієнтуватися, де логічніше й ефективніше шукати роботу. Потім — написати резюме і відгукнутися на вподобані вакансії, підготувавши супровідний лист. Останнє — успішно пройти співбесіду, щоб у результаті отримати позитивну відповідь від компанії. І тут важливо розуміти, що запрошення на інтерв’ю багато в чому залежить саме від правильно написаного резюме, яке виступає у ролі «обличчя» кандидата.

Як написати резюме так, щоб потрапити на співбесіду? Пропоную підійти до цього питання від зворотного і сфокусуватися на тому, яких помилок варто обов’язково уникати.  

Резюме без фотографії. Фотографія робить резюме більш людяним, адже так рекрутер уже частково знайомиться з кандидатом. А якщо на знімку ви у правильному ракурсі та відповідному одязі, вона ще й гарно вас «продаватиме». Світлина має бути портретною, з відкритим і щирим виразом обличчя.

Відсутність чітко сформульованої мети. Кожен документ має свою мету. У випадку CV це певна позиція, на яку ви претендуєте. В ідеалі прописана у резюме мета має містити ключові слова, які використовують рекрутери у процесі пошуку — так HR-спеціалісти швидше побачать ваше резюме і ознайомляться з ним.

Перелік одразу кількох бажаних позицій. Коли бажаних для пошуку позицій занадто багато, HR-менеджер може подумати, що ви не визначилися з професією і нестабільні у своїх бажаннях. Наприклад, ви не проти працювати і регіональним менеджером, і менеджером з продажу, і менеджером із закупівлі. Так, безперечно, усі три позиції тісно пов’язані з комунікацією і людьми, але, погодьтеся, це абсолютно різного роду вакансії. Резюме має містити в собі одну вакансію, на яку претендує кандидат. Якщо ви дійсно розглядаєте дві позиції, підготуйте для кожної з них окремі резюме.

Додаткове навчання, яке ви проходили впродовж усього життя. Зараз сфера освітніх послуг набирає обертів, тож чи не кожен третій активно вчиться і відвідує тренінги, семінари та лекції. Не варто захоплюватися, коли перераховуєте весь пройдений матеріал у блоці про додаткове навчання — чим більше рядків у блоці про навчання, тим більша ймовірність, що рекрутер не зможе виділити ключові пункти. Виділіть тільки найважливіші і найбільш співзвучні до позиції, на яку претендуєте, програми і вкажіть їх. 

Відсутність чіткої структури в резюме. Це істотно знижує шанси на майбутнє інтерв’ю. Коли в резюме багато «води», співробітник HR-відділу, скоріше, взагалі закриє документ і відкриє наступне CV, ніж буде шукати з безлічі слів ті, за які йому хотілося б схопитися.

Відсутність конкретних досягнень і цифр. Резюме — це документ, де фіксуються результати вашої роботи. Тому потрібно виділити основні ваші досягнення з кожного місця та відобразити їх у резюме.

Дуже довге резюме. Зі своїми клієнтами я завжди намагаюся довести резюме до 2 сторінок — це оптимальна довжина. Тільки потрібна інформація і тільки конкретика.

Посилання на портфоліо у резюме. З недавнього часу кандидати на творчі позиції, які мусять мати портфоліо, додають посилання на свої роботи безпосередньо у резюме. Так, це має місце бути, якщо рекрутер при вивченні вашого CV тут же перейде за посиланнями і вивчить матеріали. Але, знову ж таки, це робить документ довшим. Краще створіть окремий документ зі своїми роботами і надішліть його як додаток до свого CV.

Формат «doc». При пересиланні цього формату може втратитись форматування, і одержувач при відкритті може побачити фото, яке опинилось збоку або зліплений текст. Тому краще зробити резюме у pdf.

Мова резюме. Якщо ви претендуєте на вакансію в міжнародну компанію або ту, де у вимогах передбачена обов’язкова англійська мова, варто відразу складати резюме англійською. Якщо у вимогах знання англійської відсутнє, краще робити резюме українською або російською. Не плутайте рекрутерів.

Складайте резюме правильно та уникайте помилок, які вже зробили інші. Навіщо наступати на граблі, якщо їх можна акуратно обійти і швидше прийти до своєї мети? Бажаю цього кожному з вас!

Долучайтеся!

Створюємо спільноту фанів Понеділків.

Asset 1logo_Hm

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: