Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Новий застосунок допомагає визначити «робочий характер» кандидата

18.10.24 Новини 3 хв читання

Американський стартап під назвою Kanny розробляє застосунок, що може оцінити «робочий характер» кандидатів і тим самим полегшити процес найму для роботодавців. За словами засновника, це може виявитися кориснішим за оцінку навичок, пише видання Business Insider.

Шукаючи роботу, кандидати прагнуть показати себе в кращому світлі — через резюме, рекомендації чи те, як вони ведуть соцмережі. Шон Вассіларос, засновник застосунку Kanny, каже: таким чином кандидати формують наратив про те, ким вони є. Та роботодавцям може бути важко зрозуміти, чи насправді ці фахівці такі, як себе презентують. Тому завдання нового застосунку Kanny — допомогти їм побачити «робочий характер» кандидатів, що, на думку засновника, важливіше за навички та досвід.


Як працює застосунок


Кандидат може зареєструватися в Kanny за допомогою свого облікового запису в LinkedIn. Це допоможе застосунку знайти його нинішніх або колишніх колег. Тоді кандидат може відправити їм запити на оцінку. Kanny пропонує шаблони для електронної пошти, текстових повідомлень і повідомлень в LinkedIn.

Рецензенти оцінюють колегу за шістьма критеріями: чесність, відповідальність, повага, скромність, упевненість і рішучість. Ідея полягає в тому, щоб усі могли дати оцінку за єдиною шкалою, пересуваючи повзунок ліворуч або праворуч. За словами засновника, це допомагає «зробити суб’єктивні дані більш об’єктивними». 

Рецензенти лишаються анонімними, а відповіді відображаються лише в сукупності. Хоча для того, щоб створити звіт, потрібно щонайменше п’ять рецензій від колег.

Читайте також: 6 причин використовувати нетворкінг для кар’єри та з чого почати

Алгоритм враховує якість «робочих стосунків», наприклад те, наскільки тісно і ​як довго ви з кимось працювали. Оцінка також встановлюється ​​таким чином, що якщо певні рецензенти «надто негативні або надто позитивні», їхній вплив притуплюється.

«Застосунок призначений не для того, щоб завдавати шкоди, — каже засновник. — А щоб дати вам інформацію про те, як розвиватися та ставати кращими».

До кінця року засновники планують відкрити інструмент для корпоративних клієнтів, а також інтегрувати його в найбільш популярні рекрутингові системи, щоб допомогти компаніям керувати процесом найму. Таким чином, рекрутер, якому потрібно відсортувати тисячу претендентів на роль, може миттєво скоротити їх список до двадцяти, ранжуючи за потрібними якостями. І дізнатися про сильні та слабкі сторони кожного, просто переглянувши звіт.

Наприклад, якщо розробник програмного забезпечення отримав високі оцінки за відповідальність та чесність, але нижчу оцінку — за повагу, це говорить про те, що він погано спрацьовується з колегами, каже Вассіларос. Але для цієї ролі таке може бути прийнятним.

Читайте також: Чи потрібен студентам профіль у LinkedIn?


Що думають експерти


Кайл Семюелс, засновник і генеральний директор компанії Creative Talent Endeavors, яка займається пошуком керівників, каже: вирішальне значення при наймі має характер самої організації. За його словами, деяким компаніям потрібні яскраві особистості, тоді як іншим — люди, що вміють самостійно приймати відповідальні рішення.

Також Семюелс додає, що рекрутери можуть закрити очі на «недоліки» характеру кандидата, якщо він, наприклад, успішно закривав угоди попереднього роботодавця. Тому, на його думку, застосунок для оцінки характеру може бути найбільш корисним для ролей нижчого рівня, де процес співбесіди простіший та швидший.

Читайте також: 8 корисних функцій LinkedIn для пошуку роботи та розвитку особистого бренду

Своєю чергою Ребека Арнольд, засновниця компанії Root Coaching & Consulting, не впевнена, що оцінювання характеру на основі контактів у LinkedIn нівелює упередженість колег. «Навряд ви маєте тисячу ворогів на LinkedIn», — іронізує вона.

Також, на її думку, такі поняття як повага та чесність, можна тлумачити по-різному. «Часто роботодавці з’ясовують, чи є хтось справді сильним або слабким у цих характеристиках, лише після того, як його наймають», — каже Арнольд.

Втім, засновник Kanny стверджує, що компанія має технологію, яка може знаходити колег, навіть якщо їх немає у контактах на LinkedIn. Крім того, застосунок намагається визначити, як рецензенти розуміють те чи інше поняття, залежно від специфіки роботи.

Шукаєте роботу або співробітників?

У розділі «Вакансії» ми допомагаємо компаніям і кандидатам знайти одне одного!

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.