Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Чи потрібен студентам профіль у LinkedIn?

21.08.24 Кар'єра 4 хв читання

Сьогодні всі говорять про LinkedIn та його користь для пошуку роботи й розвитку кар’єри. А чи підходить цей інструмент для студентів? Розбирається Тамара Міщеріна, Head of Talent Acquisition, Global Remote Team Manager, асоційована партнерка vpteam.io, експертка з LinkedIn і кар’єрна консультантка.

Тамара Міщеріна Асоційована партнерка vpteam.io, експертка з LinkedIn і кар’єрна консультантка
Тамара Міщеріна

Коротка відповідь на запитання, чи потрібен LinkedIn студентам: однозначно так. Адже заповнений профіль у цій соцмережі — це не лише ваше живе резюме, не обмежене форматом, а й хороша можливість бути завжди доступним для світових і локальних роботодавців. 


П’ять причин вести LinkedIn для студента

  • Розуміння ринку праці. Ви дізнаєтесь, які навички маєте набути та розвивати для відбору на потенційно цікаву вакансію, а також правильно сформуєте своє резюме.
  • Відстеження своїх досягнень. Ви зможете фіксувати свій досвід і результати та описувати все це так, щоб привабити майбутніх роботодавців.
  • Ваше резюме та контакти завжди під рукою. Щойно ви побачите цікаві можливості волонтерства чи роботи, ви зможете поділитися посиланням на свою сторінку, де вже зібрана вся ключова інформація про вас. 
  • Можливість бути поміченими університетами та бізнесами. Адже вони та їхні HR-менеджери часто ведуть свої сторінки саме в LinkedIn. 
  • Це корисний інструмент для нетворкінгу. Ви зможете швидше отримувати пропозиції потенційних співпраць, якщо розширюватимете коло контактів. 


Ключові поради, як заповнювати профіль LinkedIn

  1. Iм’я та прізвище варто прописати так, як у закордонному паспорті, бо згодом система буде проводити автентифікацію саме за документами. 
  2. Використовуйте фото, де 60% займає ваше обличчя. Це точно не та соцмережа, де окей викладати світлини себе на морі, шашликах або в горах. Але майте на увазі, що серйозність на фото не дорівнює серйозності ваших намірів чи амбіцій 🙂 Краще оберіть фото з усмішкою. А фонове фото у верхній частині сторінки використовуйте як рекламу, що акцентує на ваших інтересах. Проявіть креативність та зробіть його унікальним.
  3. У досвіді зазначте своє навчання в університеті. Додайте свою спеціалізацію, курси, сертифікати, покажіть свої роботи та волонтерську активність. LinkedIn — не місце, де ви маєте бути скромними. Його завдання — дати зрозуміти потенційним роботодавцям, що вам цікаво, до чого вас можна залучати та що пропонувати. 

Що детальніше та ясніше заповнений ваш профіль, то краще алгоритми зможуть вас зчитувати та пропонувати потенційно цікаві можливості. Пам’ятайте, що в багатьох випадках ваш профіль може бути й вашим розширеним форматом резюме, яке завжди під рукою і яким можна поділитися.


Як розбудовувати нетворк у LinkedIn


Заповнений профіль — це перший і основний крок, наступний важливий момент — розбудова вашого нетворку.

У LinkedIn нетворк будується трохи за іншими принципами, ніж у Facebook чи Instagram. В останніх двох соцмережах ми додаємо в контакти здебільшого тих, кого знаємо особисто. Тоді як у LinkedIn працює принцип ком’юніті: ми додаємо не лише тих, кого знаємо (своїх професорів, однокурсників та одногрупників), а й тих, хто має схожий досвід, працює в аналогічній сфері, має спільні інтереси та потенційно буде нам цікавий. Завдяки широкому нетворку можна знайти менторів або приклади для наслідування в бізнесі чи професійній діяльності.

У період навчання, пізнання сфери, дослідження її тенденцій та нюансів LinkedIn стане вашим навігатором та помічником для розуміння можливостей і ключових напрямів галузі. Тут ви зможете відстежувати цікаві вам проєкти, конференції, онлайн-зустрічі, волонтерські чи професійні можливості.


Про що писати в LinkedIn


Наостанок хочу акцентувати на форматі поведінки в цій мережі. Тут ми не пишемо про те, що ви їли та як проводили час. Тут варто говорити про своє навчання, озвучувати професійні думки та відгуки, щодо того, що відбувається у сфері ваших професійних інтересів. LinkedIn не потребує великої кількості постів, натомість він аналізує їхню якість і відповідність напряму, а також враховує вашу активність щодо постів інших людей і налаштування стрічки новин.

Потрібна робота?

Маємо безліч вакансій у креативній індустрії, ІТ-компаніях, освіті тощо 👉

Вакансії

Читайте також

Корисний гайд із LinkedIn для тих, хто шукає роботу

5 міфів про пошук роботи у LinkedIn

8 корисних функцій LinkedIn для пошуку роботи та розвитку особистого бренду

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: