До Нового року залишилося менше місяця — отже, саме час підбивати підсумки. Я — Таня Пилипчук, засновниця платформи саморозвитку «Пошуршимо?» та авторка майстер-класу «Мій супер рік 2021» — радо розповім вам про свої лайфхаки, як проаналізувати карантинний рік, і поділюсь корисними роздруківками 🙂
Цей навіжений рік завершується, фух! Погодьтеся, що ми не забудемо 2020 як мінімум тому, що він дуже відрізнявся від попередніх. У більшості людей на планеті полетіли шкереберть плани і змінився стиль життя — комусь вдалося уповільнитися, для когось відкрилися нові можливості, на когось чекали великі зміни… Попри все ми знову в передчутті Різдва й Нового року, купуємо мандаринки і думаємо про своє майбутнє.
Саме тому, що цей рік такий особливий, підбивати його підсумки теж краще трохи інакше. Адже недосягнуті цілі та відкладені мрії, швидше, розчарують і додадуть стресу, аніж надихнуть крокувати в майбутнє — а це останнє, що вам потрібно для здійснення своїх мрій.
Тому сьогодні вчимося підбивати підсумки цього крейзі року екологічно. Беріть папір з ручкою і до роботи!
Спосіб №1. Мої перемоги
Випишіть на папір усе, що вам вдалося здійснити, починаючи з найдрібнішої перемоги і завершуючи великими досягненнями. Проаналізуйте, як вам це вдалося, що спрацювало, що ні. Так ви сформуєте свій індивідуальний алгоритм успіху, перевірений на практиці.
А тепер танцюйте! Ваші перемоги — це ваша сила й мотивація. Якщо навчитеся відзначати навіть найдрібніші з них, то будете щасливі щодня.
Помічайте те, що є. А не те, чого бракує.
Читайте також
10 причин вести щоденник успіхів
Читати
Спосіб №2. Що не вдалося й чому?
Запишіть, що вам не вдалося здійснити. Тільки розділіть пункти на 2 колонки: що знаходилось у межах вашого контролю, а що — поза його межами.
Цього року не вдалося реально багато, і не лише вам. Але не все з цього ви могли контролювати. Просто прийміть той факт, що ви не всемогутні, і це нормально 🙂
Відпустіть те, що поза межами вашого контролю, і не витрачайте свою енергію на переживання. Краще спрямуйте її на те, що залежало від вас, і проаналізуйте, що пішло не так, якщо й це не вдалося.
Спосіб №3. Від чого я кайфую?
Згадайте різні моменти і складіть список усього, що подарувало вам реальний кайф: нові люди, звички, традиції, місця, досвіди, якісь дрібнички…
Зробивши паузу й уповільнившись, можна помітити те, що по-справжньому робить нас щасливими. Адже досягнуті цілі та мрії — це добре, але щастя від них короткострокове і швидко минає.
Навчіться помічати щастя навколо прямо зараз і примножувати його самотужки.
Плануючи рік, обов’язково враховуйте цей список, адже це ваш рецепт щастя 🙂 І ви можете примножити його кількість у 2021 році.
Спосіб 4. Чим я пишаюся?
Чим ви пишаєтеся найбільше? Згадайте конкретну ситуацію, результат, свій вибір чи свої відчуття та опишіть у деталях.
Пишатися та хвалити себе — нормально. Є стереотип, що це нескромно, але це не так. Насправді, якщо ми не вміємо відзначати свої перемоги та тішитися з них, то применшуємо свою цінність, живемо в очікуванні схвалення від інших та вічно незадоволені своїм життям.
Якщо ви відзначаєте такі моменти для себе, усвідомлюючи свої почуття, вам буде набагато легше працювати зі своєю мотивацією, рухатися далі і вірити в свої сили.
Спосіб №5. За що я дякую?
За що ви вдячні цього року? Складіть список, тільки він має бути довгим, принаймні у 15-20 пунктів. Якщо не можете нічого придумати, зробіть паузу й подумайте ще раз 🙂
Вдячність наближає нас до реальності, де ми вже щасливі, навіть без досягнутих цілей і здійснених мрій.
Після такого аналізу року набагато легше зрозуміти, що насправді для вас важливо, і визначити, куда та з яким настроєм рухатися наступного року.
Щоб підбивати підсумки було зручніше, я підготувала для вас дві безкоштовні роздруківки — для нотування своїх перемог та вдячності! Завантажте їх за посиланням, роздрукуйте, заповніть та тримайте перед очима.
А якщо ви хочете більш глибинно попрацювати над підсумками й планами — вам на майстер-клас «Пошуршимо» «Мій супер рік 2021».
Ви раптом не шукаєте роботу?
Подивіться серед наших вакансій, і ваші шанси знайти під ялинкою нову роботу зростуть!
Вакансії
Читайте також
Плануємо натхненний рік: 4 кроки і роздруківка для планів та обіцянок
10 ритуалів для правильного початку й завершення робочого дня
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Українців запрошують пройти Національний тест з медіаграмотності
Pink Office Day: роботодавців закликають долучитися до «рожевого» руху
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що таке піраміда Франкліна та як її використовувати у роботі та житті
Що таке матриця Ейзенхауера та як її використовувати у роботі та житті
Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією