Бажання розв’язувати соціально важливі проблеми та змінювати світ на краще притаманне багатьом людям. А от чого часто не вистачає — це часу. Робота зазвичай займає настільки багато місця, що поєднати її з волонтерством здається нереальним. Але нашим героям вдалося органічно «вписати» соціальні ініціативи у свої робочі будні.
Можливо, вашим першим професійним досвідом було волонтерство, участь у благодійних чи екоініціативах або членство у молодіжних громадських організаціях. Вам подобалося розв’язувати складні соціальні проблеми та сприяти позитивному впливу на суспільство, але згодом настав час знайти «серйозну роботу» і гарувати з ранку до ночі, щоб досягти кар’єрних висот. А може, ви одразу влаштувалися «по-серйозному», але думка про те, щоб допомагати іншим, не полишає вас і досі.
Але ж цей потяг пішов, думаєте ви. Аби розв’язувати глобальні соціальні проблеми, потрібно або влаштуватися в ООН / на держслужбу / до благодійного фонду тощо, або поєднувати роботу й волонтерство, що означає постійно втомлюватися, розриватися між двома напрямами, втратити ефективність чи ще гірше — роботу.
Насправді все набагато оптимістичніше! Зараз ви можете працювати в компанії та водночас бути активним учасником соціальних ініціатив. Адже більшість українських роботодавців сьогодні активно розвивають напрямок корпоративної соціальної відповідальності (КСВ).
КСВ-проєкти стають частиною ДНК сучасного бізнесу, а корпоративне волонтерство — невід’ємною складовою корпоративної культури. Сьогодні, щоб ініціювати соціально важливі проєкти, необов’язково бути менеджером із КСВ, працювати у відділі внутрішніх комунікацій чи в HR-відділі. Достатньо мати сміливість поділитися своєю ідеєю з роботодавцем та рішучість втілювати її в життя. У пригоді також стануть натхнення й навички самоорганізації, аби поєднати основні обов’язки та додаткову активність. І тоді робота й стане тим місцем, де ви зможете допомагати іншим.
Як це працює на практиці?
Наприклад, компанія ELEKS започаткувала ініціативу «30 добрих справ до 30-річчя ELEKS». Будь-який спеціаліст міг запропонувати ідею, як зробити щось корисне для суспільства, а керівництво зобов’язувалося обрати й підтримати 30 ініціатив. Станом на липень 2021 року компанія виділила вже понад 750 000 грн на добрі справи, серед яких закупівля медичного обладнання для лікарні «Охматдит», збір техніки, речей та іграшок для Товариства Червоного Хреста України, закупівля книг у сільські та районні дитячі бібліотеки, оздоблення внутрішніх приміщень дитячих будинків, партнерство з глобальним проєктом Teach for Ukraine, підтримка та менторство вчителів тощо.
Тож ми вирішили розпитати елексівців, як це — робити добрі справи пліч-о-пліч зі своїм роботодавцем.
Таміла Волочій
Project Coordinator в ELEKS
Таміла — авторка ініціативи, в межах якої вдалося в особливий спосіб підтримати будинки дитини у Києві та Київській області спільно з PAINT THEIR LIFE. У міському будинку дитини «Берізка» було розписано стіни двох приміщень, а у Дарницькому дитячому будинку-інтернаті разом із вихованцями закладу створено чудовий розпис.
Зазвичай до вихованців дитячих будинків приїздять із подарунками. Мені ж хотілося втілити інший проєкт, зосереджений на спільній справі та спілкуванні, бо дітям цього дуже бракує. Розфарбовування стін — це про комунікацію і взаємодію, до того ж такий формат дає можливість навчитися чогось нового.
Раніше я працювала у соціальній сфері, і ми часто обговорювали, що в Україні соціальна сфера, бізнес та уряд майже не співпрацюють між собою. Тож втілення такої ідеї для мене особисто було ще й можливістю об’єднати ELEKS зі сторони бізнесу та громадську ініціативу Paint Their Life із соціальної сфери навколо спільного проєкту.
Компанія підтримала мою ідею на всіх етапах реалізації. Труднощів у поєднанні волонтерства та роботи в мене не було. Ми відразу чітко розділили обов’язки та зони відповідальності всіх залучених сторін. Я витрачала лише декілька годин на підготовку впродовж тижня і двічі їздила до Києва, аби безпосередньо долучитись до процесу розфарбовування стін.
Круто, коли компанії стають соціально відповідальними та підтримують такі проєкти. Насамперед вони допомагають покращити світ, як банально це не звучало б. По-друге, такі проєкти надихають на нові ідеї, які можна втілити. По-третє, об’єднання бізнесу та соціальної сфери задля спільної мети дає кращі результати, ніж якби всі сторони працювали окремо.
Я вважаю, що лише спільними зусиллями ми можемо покращити / змінити незадовільний стан речей.
По-четверте, компанія — це люди, які своєю чергою взаємодіють з різними інституціями та використовують різні суспільні блага. Тож підтримуючи соціальні ініціативи, компанія у перспективі покращує життя кожного співробітника.
Сергій Вибач
Senior Software Developer в ELEKS
Сергій — найактивніший учасник челенджу «Перетворюємо заняття спортом на благодійність!» від ELEKS. Учасники щотижнево передають інформацію з додатку Strava про те, скільки кілометрів пробігли чи проїхали велосипедом, а компанія щомісячно конвертує кілометри у гривні та перераховувала їх благодійній платформі dobro.ua. Зібрані кошти підуть на закупівлю ларингоскопу та набору мікроларингоскопічних інструментів для Львівської обласної дитячої клінічної лікарні «Охматдит».
Шкода, що в добі лише 24 години й з них я можу приділяти спорту тільки дві. Втім, працювати та тренуватися вдвічі приємніше, коли робиш добру справу. Майже після кожного тренування я заходив у наш клуб у Strava: цікавився своїми «конкурентами» та рахував, скільки треба проїхати цього тижня, щоб очолити рейтинг. Менше з тим, для мене було неочікувано побачити своє ім’я у списку призерів, особливо з урахуванням такого значного благодійного внеску.
Я сподіваюсь, що мій приклад надихатиме і мотивуватиме колег, адже разом ми зможемо зробити набагато більше добра.
Коли я долучився до проєкту, то був приємно здивований, що компанія готова фінансово підтримувати соціальні проєкти. До речі, на одному з тренувань я розповів про цей челендж колегам, які працюють в інших ІТ-компаніях — і вони всі в один голос відзначили важливість та крутість такої ініціативи й виявили бажання до неї долучитись.
Я й без того розумію, наскільки важливою є підтримка компанією соціальних проєктів. Але коли ти сам і твої тренування є частинкою цього, це підіймає планку розуміння КСВ у компанії і суспільстві загалом.
Катерина Андрущенко
Head of Employee Relations в ELEKS
Катерина — авторка ініціативи, в межах якої ELEKS надав фінансову підтримку Благодійному Фонду імені Святого Луки на ремонт електротрипану (електричної пилки, за допомогою якої роблять операції на кістках) для нейрохірургічного відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» у Києві.
Я багато допомагаю Фонду імені Святого Луки, що опікується лікарнею «Охматдит» у Києві. На сайті Фонду було висвітлено потребу в ремонті апарату та зазначено необхідну суму. І коли нам запропонували подавати ідеї, я відразу додала це до переліку. Мені приємно було зробити добру справу й отримати підтримку від компанії.
Знайти час на волонтерство буває складно, адже роботи завжди багато. Але я розкладаю велику задачу на маленькі — меншими кроками легше рухатися вперед.
Мене завжди мотивує кінцева мета і жагуче бажання допомогти комусь і бодай на краплю змінити світ на краще.
Кожного разу, коли компанія підтримує соціальні ініціативи, моє серце переповнюється радістю. Для мене це про свідому та сталу позицію бізнесу. Дуже тішуся, що бажання робити добро, пропонувати ініціативи й залучатися як волонтер йде не тільки від колег, а й від нашого СЕО.
Як бачите, поєднувати участь у соціальних ініціативах із роботою найбільш зручно, коли ваш роботодавець підтримує такі проєкти й залучає власні ресурси. Тож якщо для вас важлива соціальна складова, звертайте увагу на цінності компанії при виборі роботодавця, а під час роботи не бійтеся запропонувати ідеї для допомоги іншим.
Розповідаємо про культуру й цінності українських та міжнародних компаній на їхніх кар’єрних сторінках 👉
ЧитатиЧитайте також
Як влаштуватися в міжнародну організацію та зробити порятунок світу своєю роботою?
«Там взагалі платять?», або 5 міфів про роботу в благодійності
3 історії про те, як заробляти й приносити корить суспільству
Додати коментар