У благодійних організаціях працюють одні волонтери. І взагалі — це радше хобі, а не робота. Бо й зарплати маленькі, і кар’єру не зробиш.
Зізнавайтеся, думали так?
У рамках інформаційної кампанії «Розтопіть лід упереджень», благодійний фонд Zagoriy Foundation розвінчує 5 міфів про роботу в благодійності.
Міф №1. У благодійності потрібні ентузіасти, а не професіонали
Благодійність — сфера, яка не менше за інші потребує залучення профільних фахівців, а не лише ентузіастів. Але будь-який благодійний фонд працює за механікою бізнесу — тільки його діяльність спрямована на допомогу тим, хто цього потребує. Тому, як і в бізнесі, працювати тут варто людям з відповідною освітою та досвідом. Коли бюджетами, зборами, грантовими заявками, комунікаціями тощо займаються професіонали — вони краще оптимізують процеси для якісної допомоги.
Знайти себе в благодійності може будь-який фахівець. Аби створювати креативні підходи та знайомити суспільство з благодійністю, потрібні комунікаційники. Щоб організувати благодійний вечір — івент-менеджери й піарники. Звіти готують аналітики й бухгалтери, над візуальним оформленням працюють графічні дизайнери.
Наприклад, процедура лікування дитини складається, зокрема, із ведення переговорів, оформлення документів, логістики ліків тощо — подібні процеси вимагають у працівника досвіду, знань та займають немало часу. І в підсумку за врятованим життями, окрім медиків, стоїть ціла команда професіоналів — комунікаційників, юристів, бухгалтерів тощо.
Міф №2. Робота в благодійності — це вирішення виключно нагальних потреб
З боку може здатись, що благодійність охоплює доволі вузький спектр сфер і зосереджується лише на тому, що «горить». За даними дослідження «Благодійність очима українців», більшість фондів дійсно спрямовані на вирішення найбільш нагальних потреб — на допомогу дітям, хворим чи військовим.
З іншого боку, є також благодійні фонди, що дбають про розвиток освіти, культури та мистецтва, розв’язання екологічних проблем, захист прав людини тощо. Тобто знайти свою нішу в благодійності — цілком реально.
Міф №3. У благодійності люди працюють безкоштовно
Ми вже з’ясували, що жоден благодійний фонд не обійдеться без професіоналів, які добре знають свою роботу. І звісно ж, така зайнятість оплачується, адже це така ж робота, як і в будь-якій іншій сфері.
Фонди можуть виплачувати заробітну плату працівникам із благодійних внесків — за законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», на адміністративні витрати (оренду приміщення, сплату податків, зарплати тощо) можна використовувати не більше 20% благодійних внесків. Проте деякі фонди мають постійних донорів, тому можуть платити зарплату з їхніх внесків і використовувати менший відсоток від пожертв або ж не використовувати взагалі.
Що стосується волонтерства: воно також має місце. Проте суть волонтерства в тому, щоб приділяти йому увагу у вільний час. А цього здебільшого недостатньо, аби охопити весь обсяг роботи, яку виконує команда професіоналів.
Міф №4. У благодійності неможливо побудувати кар’єру
Іноді через хибні уявлення про роботу в благодійності може здатись, що тут обмежена кількість кар’єрних можливостей. Але благодійні установи мають сталу й систематичну діяльність, яка за робочими процесами не відрізняється від інших сфер. Те саме стосується і кар’єрного розвитку: тут також можна зростати професійно, якщо є бажання. Маєте амбітні цілі та великі плани? Зважайте на динаміку розвитку фонду, структуру колективу та на ваші спільні перспективи.
Анна Нішніанідзе, керівниця комунікаційного відділу Zagoriy Foundation: «На мою думку, теза про те, що в благодійних фондах немає кар’єрного зростання — це стереотип. Тут, як і в будь-якій іншій сфері, все залежить від конкретного місця роботи: має значення розмір фонду, його ефективність, темпи розвитку. Крім того, кар’єрне зростання — це завжди двосторонній процес, тобто від вас також залежить, як ви будете розвиватися.
Наприклад, я прийшла у Zagoriy Foundation 2 роки тому та переважно виконувала обов’язки SMM-спеціалістки. А зараз я керівниця комунікаційного відділу, де тільки in-house працює 5 людей. Тож усе можливо, головне — завзято працювати та докладати максимум зусиль для досягнення цілей».
Міф №5. У благодійності працюють за покликом серця
Це також міф, але частково.
Звісно, тема та напрямок роботи фонду мають бути вам близькі — адже важко працювати з цінностями, які ви не розділяєте. Але це правило працює не лише в благодійності, а й у будь-якій сфері: ми не йдемо працювати туди, де тема нам не відгукується.
Попри те, що тема благодійності дедалі частіше й активніше обговорюється в публічному просторі, хибних думок про цю сферу все ще вистачає. Інформаційна кампанія «Розтопіть лід упереджень» від Zagoriy Foundation має на меті розвінчати міфи та краще познайомити українців зі сферою благодійності. Дізнатися більше можна за посиланням.
Шукаєте роботу в некомерційному секторі?
У нас багато вакансій у громадських та благодійних організаціях.
ВакансіїЧитайте також
3 історії про те, як заробляти й приносити корить суспільству
Як в Україні розбудовують соціальне підприємництво: 5 кейсів
Практичний порадник для змінотворців: «Благодійність 2.0» виходить в Україні
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Робота в інтернеті: 50 найкращих способів заробітку онлайн
15 кар’єрних консультанток, на яких варто підписатися у соцмережах
Професія в об’єктиві: чим займається фотограф та як ним стати