Вміння бути собою, швидко адаптуватися, проявляти емпатію… Ці та інші метанавички прийшли на зміну soft skills та стали головним трендом у сфері кар’єрного та особистісного розвитку.
Хороша новина — прокачати метанавички можна не лише на дорогих тренінгах, а й… відвідуючи театр чи балет. Досвідчена хореографка та педагог сучасного танцю Кристина Шишкарьова розповіла, як танцювальні вистави допомагають краще пізнати себе та прокачати якості, необхідні, щоби бути ефективним у сучасному світі.
Усвідомленість і вміння бути в моменті
Театр відкриває для глядача інші виміри сприйняття реальності. Фантастичність, ірраціональність, незвичність та несхожість театрального дійства на буденність допомагає ясніше сприймати те, що відбувається в реальному житті.
Ми живемо на дуже високих швидкостях, постійно оточені рекламою, і вже ледве відокремлюємо власні почуття та бажання від нав’язаних ззовні. У театрі ми маємо змогу нарешті побути тут і зараз. Сам на сам із темами, яким, заклопотані, ми рідко приділяємо увагу, та із власним ставленням до них.
Емпатія та вміння комунікувати
Людина керується стадним інстинктом, тож обмінюватися інформацією з іншими — одна з найперших її потреб. Танець був одним із головних засобів спілкування ще до виникнення мови та писемності, тому уважне споглядання за тим, як рухаються танцівники на сцені, може не просто приносити задоволення, а навчити звертати увагу та якісно і вчасно реагувати на мову тіла навколишніх людей.
Людям подобається «магія» танцювальних вистав: вам ніби-то нічого не сказали, але ви все зрозуміли. Завдяки дзеркальним нейронам ми зчитуємо прості пози та рухи, інтерпретуємо їх за допомогою власного тіла — і це завжди правильний «переклад». Обрана хореографом або режисером «мова» може мати власну поетику і по-особливому відгукуватися в тілах глядачів.
Закуті в слово, почуття та сенси нерідко міліють. А танцю слова не потрібні.
Автентичність і щирість
Танець — це завжди про справжність: падіння, підйом, контакт з партнером, втома, радість. Кожен із виконавців наповнює твір власною індивідуальністю, і потужна вистава — це, перш за все, про їхню сукупність.
Ви дивитеся на танець наживо і доволі близько, реагуєте на рівні тіла та інстинктів, повертаючись до власної природи. На виставі можна дізнатися про себе багато нового, здивуватися власним почуттям, зрозуміти та оцінити несхожість людей один на одного, побачити знайомі ситуації з інших боків. Варто фіксувати та запам’ятовувати ці відчуття, продиктовані підсвідомістю.
Толерантність
Сучасний танець знімає табу з тіла та тілесності, не встановлює жорстких правил та дозволяє обирати власний фокус споглядання. Коли глядацький досвід збільшується, ви стаєте більш толерантними до творчих проявів людей, а потім — і до самих людей. Занурення в контекст твору дає більш осмислене і критичне розуміння і суміжних мистецтв, історичного, політичного та соціокультурного поля, в якому існує художник і в якому існуєте ви.
Вміння швидко та постійно вчитися
Нейропсихологи кажуть, що коли людина дивиться танець, в неї активуються ділянки мозку, які відповідають за розуміння мови та за дію. Танець існує лише тут і зараз, його не можна однаково повторити на 100%, тому кожна, навіть відточена, вистава — унікальна. А отже — ходити на улюблені вистави можна по кілька разів. Кожне виконання привносить у твір нові нюанси, і вам завжди буде що зчитувати, реагувати, порівнювати і на чому вчитися.
Сучасний танець вимагає уваги, концентрації та бажання почати процес мислення. Якщо все збігається, і глядач не має упереджень, йому відкриються двері до цікавої подорожі, яка допоможе краще відчувати світ, інших людей та себе самого. І що цікаво — взагалі без слів.
Прокачати метанавички можна під час інтерактивної танцювальної вистави ARKAN, прем’єра якої відбудеться у Києві 25 та 26 вересня. Режисеркою дійства стала Кристина Шишкарьова, а глядачі матимуть змогу впливати на хід вистави, голосуючи за персонажів. Більше деталей шукайте за посиланням.
Шукаєте роботу?
Маємо безліч вакансій в креативних індустріях, освіті, IT-компаніях та громадському секторі.
ВакансіїЧитайте також
Розгадка геніальності: як написати промову у стилі найвідомішого виступу TED
Краще за конспект: як структурувати мислення за допомогою «мапи думок»
10 порад, як розвинути інтуїцію та почути свій внутрішній голос
Додати коментар
Цікаве на Happy Monday
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Мінцифри запускає цифровий рекрутинг через «Дію»
Де безкоштовно отримати психологічну допомогу під час війни: список ресурсів
Схожі статті, які можуть сподобатись
Що таке піраміда Франкліна та як її використовувати у роботі та житті
Що таке матриця Ейзенхауера та як її використовувати у роботі та житті
Що таке #ЩедрийВівторок і як долучитися до нього самостійно, командою чи компанією