Перш ніж будувати плани й досягати успіху, варто перевірити, наскільки міцна ваша внутрішня опора, тобто ваша впевненість у собі. Про це у своїй статті розповідає керівниця проєктів Profi Уляна Кулікова та ділиться трьома підходами, як стати більш впевненою в собі людиною.
Інтернет переповнений запитами про те, як розвивати свої акаунти в інстаграмі, як стати відомим блогером, як правильно мріяти, будувати плани та ставити цілі — і це все, здавалося б, непогано. Але у всіх цих перегонах за успіхом ми іноді втрачаємо головне — СЕБЕ.
Бо перш ніж зробити щось із перерахованого вище, необхідно сформувати свій особистий базис, відчути свій стрижень, зрозуміти свою опору — тобто, побудувати фундамент особистості. Інакше навіть при досягненні успіху, здійсненні мрій та реалізації цілей ми запросто отримаємо побічні ефекти у вигляді вигоряння, депресії та просто відсутності інтересу до своєї слави. Фундаменту немає, є лише короткочасний пшик.
Занадто драматично? Можливо! Але як ще вас мотивувати на важливе?
Отже, поговоримо про впевненість. Під цим поняттям кожен із нас має на увазі щось своє. І це формулювання, до речі, можна собі проговорити й навіть прописати. Завжди корисно заповнювати порожні категорії особистим змістом.
Ну а я у своїй статті спиратимуся на загальновизнане визначення впевненості — стан прийняття себе, коли ми вільні від сумнівів і готові діяти та помилятися.
Як же розвивати в собі такий приємний та бажаний стан? Розглянемо три підходи.
Підхід перший: згадуємо хороше
Ти не перестаєш шукати сили та впевненість зовні, а шукати слід у собі. Вони там завжди були.
Першу техніку розвитку дуже точно сформулював великий маестро людських душ. І якщо ви вважаєте себе невпевненою чи недостатньо впевненою в собі людиною — подумайте ще раз. У якому б ви не були віці, соціальному становищі, настрої абсолютно у кожної людини є:
- знання професійні та особисті;
- напрацювання та навички;
- успіхи, досягнення, маленькі та великі тріумфи.
Сфера тут абсолютно не важлива. Можливо, ви не вмієте продавати, але добре фотографуєте; не пишете красиві тексти, але багато читаєте; не вмієте програмувати, але чудово в’яжете шапочки. Та й взагалі у вас десь припадає пилом червоний диплом, нехай, як вам здається, й нікому не потрібний — все це ВИ.
Якщо ви цього не пам’ятаєте, не цінуєте, не вважаєте важливим — спробуйте переглянути свою позицію. Навіть просто виписавши всі свої знання, вміння та визнання на папері, включаючи найменші моменти, ви вже добудовуєте той базис, про який йшлося спочатку. А якщо ви схильні до самокритики, просто продивіться весь список. Щось же цікаве в ньому є? Це і буде ваша перша цегла, з якої слід почати будувати всю фортецю.
Підхід другий: згадуємо історії
Ситуації необхідно вміти використовувати і їх необхідно вміти створювати.
Можливо, прочитавши перший пункт ви подумали: «Не працюють зі мною ваші списки. Список є — впевненості немає». Ймовірно, ви той випадок, коли абстрактні галочки не допомагають. Розумію.
Що ж, підійдемо з іншого боку. А які з вами у житті траплялися історії чи, як кажуть у бізнесі, «кейси»? Мова про ті випадки, коли у вас виходило:
- проявити себе та свої вміння;
- отримати результат;
- вийти із неприємного становища;
- розв’язати проблему;
- відстояти себе та свою точку зору;
- допомогти, підтримати іншу людину.
Було ж? Згадуємо, виписуємо, аналізуємо. Що допомогло із зовнішніх обставин, що з внутрішніх? Підказую: «просто пощастило» у житті не буває. Удача приходить, коли ми до неї готові. А значить, ось вони — наші цеглини впевненості.
Підхід третій: вибираємо оточення
Ми стаємо схожими на тих людей, з якими спілкуємось. Вибирайте своє оточення — якими б ми не були унікальними, воно все одно впливає на нас.
Буває й таке, що впевненість у собі потрібна «на вчора», а душевних сил займатися аналізом себе та збиранням правильних кейсів — нема. Також бувають люди, мотивація яких залежить від зовнішніх факторів більше, аніж від внутрішніх.
Тоді вихід один — оточуйте себе впевненістю. Люди, у яких по-справжньому напрацьована будь-яка якість, не тільки використовують її для себе, але й легко поширюють на інших. Впевнені друзі готові і допомогти, і підбадьорити, і підказати. Справа лише у вас — чи зможете це прийняти. Але тут вже постарайтеся, тому що четвертого підходу не буде.
Вбийте в собі скептика, критикана, скиглія. Відкрийтеся своєму правильному оточенню, почніть дивитися і бачити, слухати й чути, приймати поради та дотримуватися їх.
Будуйте свій будинок впевненості, вам дають на нього матеріали.
Ось такі підходи. Можете вибрати свій або користуватися всіма трьома. А більше технік та практик ви можете отримати 9 лютого на моєму онлайн-практикумі «Як розвивати впевненість у собі». Буду рада вас бачити!
Впевнені, що вам потрібна робота?
А ми упевнені, що ви зможете знайти її на нашому сайті серед безлічі крутих вакансій 👉
ВакансіїЧитайте також
«Я — поганий спеціаліст»: що робити із сумнівами у своїй професійності?
Чому порівнювати себе з іншими — погана ідея?
10+ психологічних пасток і сценаріїв, які заважають вашому життю та кар’єрі
Дякуємо!
Тепер редактори знають.