Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Як змінилися зайнятість і дохід українських фрилансерів: дослідження

21.06.23 Новини 4 хв читання

Сервіс Freelancehunt провів дослідження серед своїх користувачів, щоб з’ясувати, як другий рік повномасштабної війни впливає на розвиток українського фрилансу. Ділимося найцікавішими результатами.


Як зазначають автори дослідження, попри економічну кризу ринок фрилансу стабільний, а деякі виконавці замовлень навіть стали заробляти більше. Оскільки значна частина людей через повномасштабну війну втратила роботу, для багатьох перехід на фриланс став рятувальним колом.


Портрет фрилансера: вік, стать, досвід, освіта й рівень англійської


Серед фрилансерів найбільша частка людей віком 18-35 років. Кількісно переважають чоловіки — їх 53,1%, тоді як жінок — 46,9%. Найбільше опитаних (29,3%) мають досвід роботи на фрилансі понад 5 років, до 1 року — 23,2%.

Портрет українського фрилансера


За результатами дослідження, 48,1% користувачів мають вищу освіту, 8,5% — кілька вищих освіт, а 1,6% навіть мають науковий ступінь.

Цьогоріч серед користувачів платформи побільшало студентів (12% проти 10,7% за торішніми даними) та учнів технікумів/коледжів (12,5% проти 9,6%). Також фрилансерами працюють 11,3% виконавців з незакінченою вищою освітою та лише 5,9% — із середньою. 

Як зазначають автори дослідження, найчастіше на фриланс переходять представники покоління зумерів. Прогнозують, що їх частка серед користувачів платформи протягом найближчих 5 років зростатиме.

Учасників опитування запитали й про рівень володіння англійською мовою, адже ці знання в сучасних реаліях необхідні, особливо для роботи з закордонними замовниками. 

володіння англійською фрилансерами

Читайте також: Англійська мова в Україні отримає статус міжнародної


Найпопулярніші категорії замовлень


Найпопулярнішими серед виконавців категоріями замовлень, як і торік, є:

  • дизайн та арт — 32,5%;
  • програмування — 20%;
  • робота з текстами — 19,4%. 

Також дослідження показало, що збільшилася частка перекладачів проти минулого року: з 3,9% до 5,4%.

де працюють фрилансери


Скільки годин на тиждень працюють


Як зазначають автори дослідження, 53,7% фрилансерів приходять на платформу з метою підробітку, тож приділяють роботі до 20 годин на тиждень. Для решти користувачів платформи фриланс — це єдине джерело доходу. У такому разі вони приділяють роботі від 20 до 60 годин на тиждень.

Фрилансери з доходом $2000-3000 працюють переважно 30-40 годин на тиждень, з доходом $500-2000 — 20-30 годин, до $500 — менше 20 годин.

скільки працюють фрилансери

Як війна вплинула на зайнятість і дохід


Майже 41% виконавців почали працювати на платформі після 24 лютого 2022 року. 43,2% працювали до повномасштабної війни та продовжують зараз. Ще 16% створили профіль на сайті давно, але активно працювати як фрилансери почали після вторгнення. 

Частка фрилансерів, які зберегли довоєнний рівень доходу, становить 27,9%. 39,5% фрилансерів констатують зменшення доходу за останні пів року. Водночас 32,6% виконавців зараз вдається заробляти навіть більше, ніж до повномасштабної війни.

зайнятість і дохід фрилансерів

Freelancehunt також дослідив середній заробіток фрилансерів за категоріями. Для релевантних результатів брали до уваги лише відповіді фрилансерів, які працювали на платформі до повномасштабної війни та продовжують це робити: 

заробіток фрилансерів

Раніше ми ділились результатами дослідження Freelancehunt про те, як фриланс впливає на особисте життя й професійний розвиток та які переваги цієї форми зайнятості бачать для себе самі фрилансери.

Фриланс не для вас?

Шукайте пропозиції роботи в офісі або в гнучкому форматі.

Вакансії
Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Більше Більше для компаній
Пошукачу
Для компаній
Увійти
Є ідея!
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x

Дякуємо!

Тепер редактори знають.