Звідки береться відчуття, що життя проходить повз? Як зрозуміти — це дійсно так чи нам просто пора відпочити і перезавантажитися? У статті — вправи і поради, які допоможуть відповісти на ці питання.
Кожен з нас хоче жити цікавим життям. Але поняття «цікаве життя» у кожного своє. Воно залежить від того, що для вас важливо в даний період життя, що у вас є і чого ви хочете, які життєві сфери в пріоритеті, які мрії та цілі. Якщо коротко — залежить від того, який ви зараз.
Пора подумати про себе!
Вправа 1. Щоб зрозуміти, що це означає для вас, візьміть блокнот / ноутбук і напишіть визначення: «Цікаве життя для мене — це …» Подивіться на свій опис. Подумайте, що з цього вже є у вашому житті, а чого ще не вистачає, щоб ви могли сказати: «У мене приголомшливе життя!»
Найчастіше ми відчуваємо, що життя проходить повз, коли не встигаємо радіти моментам, святкувати свої успіхи (навіть найменші!), дякувати за те, що вже маємо, або просто зупинитися, щоб подивитися, яка краса навколо нас. Саме тоді ми і відчуваємо, що все важливе нібито проходить повз, а ми залишаємося осторонь.
…Пам’ятаю період свого життя, коли я навіть не помічала закінчення одного сезону і настання наступного. Я так сильно була зайнята, що пори року пролітали миттєво. Ні про яку зупинку і мови бути не могло.
Все було розписано по хвилинах. Діяльність поглинула мене настільки, що ні на спортзал, ні на відпочинок не залишалося часу. Так тривало близько двох років. Потім я захворіла і змушена була все скасувати. Усе!
У мене з’явився тиждень — 7 днів без роботи і людей. Час для себе. Час, щоб зупинитися і подумати про те, куди я взагалі біжу, для чого мені це треба, чи веде мене це до моїх цілей.
Я, напевно, запам’ятаю цей тиждень надовго. Від дикого жаху — як скасувати всі зустрічі і як всі без мене будуть працювати — до спокою і розуміння того, що відбувається. Моїй вдячності не було меж! Хто б міг подумати, що мені пора було просто зупинитися і переосмислити свій напрямок…
Коли ми починаємо замислюватися над тим, що життя проходить повз?
Що має статися, щоб ми про це задумалися і дійсно вирішили щось змінити в своєму житті? Повинен з’явитися час. А якщо бути точним, то нам самим треба створити цей час у своєму житті.
Так, я відмінно знаю на власному досвіді, що це важко. «Я і так нічого не встигаю, ось зараз закінчу роботу над проєктом, і тоді … Або ось поїду у відпустку, і тоді …» Але його дійсно потрібно створити: змінити свій графік і приділити час собі.
Це непросто, тому що 24 години вже зайняті. У деяких людей таке почуття живе місяцями, роками і десятиліттями.
За проєктом настає наступний проєкт, після відпустки ми знову «впрягаємося» в гонку.
Але ви ж не хочете прокинутися в 70 років і усвідомити, що життя пройшло, а ви так і не зробили того, про що мріяли?
Вправа 2. Візьміть блокнот / ноутбук і дайте відповідь на питання нижче. Важливо — відповідайте «Так» або «Ні».
- Чи подобається мені моє життя?
- Чи подобається мені те, куди йде моє життя?
1. Відповіді «Так» і «Так». Ви нічого важливого не пропускаєте, займаєтеся улюбленою справою, у вас порядок зі здоров’ям, є відносини, які вам подобаються, і взагалі у всіх сферах все ок.
Рекомендація: напишіть свої глобальні цілі хоча б на 20 років. Це допоможе рухатися і далі за своїм курсом. Продовжуйте стежити за своїм балансом життєвих сфер — це ваша суперсила!
2. Відповіді «Так» і «Ні». В даний час вас влаштовує ваше життя, але в майбутньому вам хочеться якихось змін. Можливо, те, чим ви зараз займаєтеся і як живете, не веде вас до ваших цілей.
Рекомендація: напишіть свої цілі на 20-10-5-3-1 рік. І дайте собі відповідь на питання: коли вам слід щось змінити і в якій сфері? Запишіть все і складіть план дій. А краще — зробіть щось вже сьогодні.
3. Відповіді «Ні» і «Так». Вам не подобається цей проміжок часу, але ви розумієте, для чого ви це робите в майбутньому. Можливо, це робота для здійснення своєї мрії, можливо, щось тимчасове, що вам доведеться пережити.
Рекомендація: поставте собі дедлайн — скільки ще ви дозволяєте собі жити в такому ритмі / стані. Запишіть його в календар і поставте проміжні точки контролю, щоб ваш період не затягнувся і ви не прокинулись через 30 років такого життя.
4. Відповіді «Ні» і «Ні». Вам пора щось змінювати. Можливо, вам не подобається ситуація в одній або декількох життєвих сферах. Наприклад, ви займаєтеся не тим, що вам подобається.
Рекомендація: дайте собі відповідь на питання: як довго це відбувається і що ще має статися, щоб ви почали рухатися в іншому напрямку? Також поставте собі питання: чи дійсно ви хочете щось міняти?
P. S. Як себе почуваєте після відповідей на питання вище? Які з’явилися думки? Тут важливо бути чесним з собою — подобається чи ні, хочу щось з цим робити чи ні. Все дуже просто. Подобається — продовжуйте! Не подобається — робіть по-іншому!
Пора почати діяти!
Ви напевно знаєте людей, які вже кілька років хочуть почати вчити англійську, змінити роботу або сферу діяльності, переїхати жити в інше місто, змінити щось у стосунках, але все це залишається на рівні розмов. А ще ви знаєте людей, які говорять і роблять — насправді щось змінюють, беруть на себе відповідальність. Подумайте, де ви зараз і на кого ви схожі більше?
Давайте розглянемо колесо вашого життєвого балансу. Всі наші сфери життя тісно пов’язані. І розвиток однієї впливає на розвиток інших. Наприклад, збільшення заробітку може вплинути на яскравість вашого життя. А непорозуміння у стосунках — на діяльність і заробіток. Відсутність спорту і нерегулярне харчування — на всі сфери одночасно, бо це наш ресурс, наша енергія.
Вправа 3. Щоб не було відчуття, ніби життя проходить повз, проаналізуйте кожну сферу за 10-бальною шкалою за останні 3 місяці. Наскільки ви задоволені кожною з них? Пройдіться по кожній сфері і напишіть список «За що я вдячний вже зараз».
Напишіть не менше 5 пунктів в кожній сфері! Ви можете бути вдячні за те, що у вас є очі, руки, ноги, ви можете пити чисту воду в будь-який момент, ви можете обійняти когось поруч, можете дуже багато! Головне, пам’ятайте про це.
P. S. Як себе почуваєте після написання подяк? Які з’явилися ідеї? Якщо хочете подякувати когось, зробіть це прямо зараз — напишіть повідомлення або зателефонуйте! Відчуйте цей момент. Запам’ятайте свій стан.
Пишіть подяки кожен день, і ви здивуєтеся, скільки енергії у вас з’явиться і що ви зможете зробити.
Складаємо план
Вправа 4. Тепер поверніться до свого колеса життєвого балансу і напишіть, чого вам не вистачає для 10 балів в кожній сфері. Виділіть свої пріоритетні сфери. Тільки не беріться за все одразу — виберіть щось одне, направте 100% своєї енергії і отримаєте результат!
Складіть план дій — від глобального до малого. Заплануйте свої дії в календарі. Зробіть щось вже сьогодні!
Пам’ятайте, що важливо святкувати свої маленькі перемоги! Це також повертає в момент, зупиняє і наповнює.
Не чекайте того самого моменту, коли життя зміниться, ви будете щасливі і все буде прекрасно. Створіть все це самі. Візьміть на себе відповідальність і щодня робіть маленькі кроки до життя своєї мрії!
Читайте також
Як зробити так, щоб робота була улюбленою, а життя — крутим і цікавим?
Де я і що зі мною: як зупинитися і навести порядок у своєму житті?
Як нарешті перестати відкладати справи на потім?
Дякуємо!
Тепер редактори знають.