Всі статті Новини Пошук роботи Увійти в ІТ Кар'єра Історії Розвиток Happy HR Спецпроєкти

Де я і що зі мною: як зупинитися і навести порядок у своєму житті?

11.04.19 Розвиток 5 хв читання

Ми так звикли жити на високій швидкості, що забуваємо аналізувати те, що відбувається. Але це потрібно, щоб свідомо обирати напрямок свого розвитку. Як розібратися в собі та зрозуміти, де ви і чого хочете, розповідає Катерина Вольська, засновниця HR-компанії UniSkill, коуч та бізнес-тренерка.

Катерина Вольська

Все в нашому світі ніби кричить: Швидше! Давай! Ще одна книга! Ще один тренінг! Наступна робота! Швидше! Підвищення! Гроші! Нова машина! Новий телефон! Встигай ще більше!».

Як тут не погодитись? Це ж природно — хотіти більшого та кращого. Тільки виникає питання: а чи дійсно ВИ цього хочете?


Як зрозуміти, чи це ваші бажання?


Можливо, ці бажання створені найкращими маркетологами світу. Чи батьки дуже хотіли, щоб ви працювали на «нормальній» роботі. А може, соціум очікує від вас правильної поведінки? Хлопець / дівчина / чоловік / дружина хочуть стабільності та просять заспокоїтися і бути як усі? Чи ви самі пригнічуєте свої бажання та боїтеся спробувати те, про що мріяли з дитинства?

Величезна кількість людей проживає не своє життя. Якщо ви думаєте, як все могло б скластися, «якби…», відчуваєте постійну втому і, навпаки, не відчуваєте особливого залучення, ніби спостерігаєте за своїм життям збоку, можливо, ваша реальність — не зовсім те, чого вам насправді хочеться.

Якщо ви впізнали себе — у жодному разі не займайтеся самобичуванням і не фокусуйтеся на поганому.

Все, що є у вашому житті, це ок. Важливо, що ви з цим робитимете далі, який вектор розвитку виберете.

Ви завжди можете залишити все як є. А можете приділити час собі, проаналізувати поточний стан справ і зрозуміти, чи ви хочете змін і яких саме.


Як зрозуміти, чого ви насправді хочете?


Вимкніть режим автопілота

Це стан, у якому ми перебуваємо більшу частину дня. Ми автоматично виконуємо якісь дії — готуємо сніданок, їдемо в офіс, робимо одні й ті самі завдання, спілкуємося з одними й тими самими людьми, йдемо в спортзал, дивимося фільм, вечеряємо, лягаємо спати.

Ми не замислюємося про те, що відбувається і куди ми рухаємося.

Вимкнути автопілот може все нове у нашому житті. Усі дії, які потребують додаткової уваги. Наприклад, якщо ви чистите зуби правою рукою, візьміть щітку у ліву. Будь-яка незвична дія допомагає «включитися». А це і є протилежною стороною автопілота — бути в моменті на 100%.

Саме тому ми любимо подорожі — у них не можна використовувати режим автопілота. Мозок працює активніше, ми ніби прокидаємося. Але розбудити себе можна самому і вдома, нікуди не виїжджаючи і не витрачаючи жодної копійки.

Спробуйте виконати завдання нижче, які допоможуть вимкнути режим автопілота і зрозуміти, де ви і що відбувається у вашому житті, чого ви насправді хочете і куди рухаєтеся.

Завдання №1

Складіть план на завтра, але зробіть свій наступний день максимально іншим та несхожим на вчора та сьогодні. Те саме зробіть зі своїм найближчим вихідним — складіть план і проведіть день максимально незвичним для себе способом.

Подібні вправи допомагають підвищити усвідомленість. Саме в такі моменти з’являється можливість розібратися з тим, що вам подобається, а що не приносить задоволення. Кого ви хочете бачити у своєму житті, а з ким уже давно настав час попрощатися. Які думки роблять сильнішими, а які руйнують і підривають віру в себе.


Проаналізуйте, де ви зараз

Це дозволить примножити те, що вас надихає та окриляє. І прибрати те, що вже давно настав час викинути, як непотрібну в гардеробі річ.

Завдання №2

Проаналізуйте кожну сферу свого життя. Зразковий список: фізичне здоров’я (тіло), діяльність (робота, бізнес, навчання), оточення (друзі, сім’я, відносини), внутрішній світ (духовні практики, розвиток), яскравість життя (все нове та цікаве). Ви можете доповнити цей список, щоб зробити його максимально своїм. По кожній сфері подумайте:

  • що вже є у цій сфері;
  • за що ви вдячні;
  • що/хто вам подобається;
  • що/хто вже не приносить щастя/розвитку;
  • що ви робите із задоволенням;
  • що ви робите тільки тому, що «треба» або «незручно не робити».

Поставте сьогоднішню дату. Це ваші вихідні дані, свого роду Screen Shot вашого життя — розуміння того, що є, що відбувається і хто поряд дає опору і ресурс рухатися далі. Найголовніше тут — відокремити важливе від нав’язаного.


Як зрозуміти, де брати енергію?


Є люди, які встигають величезну кількість справ — у них і сім’я, і ​​улюблена робота, і спорт, і розвиток. Так і хочеться запитати, де вони беруть стільки сил? Але питання не в тому, де ми беремо нашу енергію, а в тому, куди ми її витрачаємо 🙂

Ми завжди маємо енергію. І хоч би скільки її зараз було — це наші 100%.

Є справи/завдання/люди, на яких ми просто «зливаємо» свій ресурс. А треба намагатися спрямовувати свої сили на те, що надихає та робить нас щасливими.

Завдання №3

Після виконання завдання №2 ви вже бачите, що вас не влаштовує в кожній зі сфер. Тепер складіть план, як ви це будете міняти у найближчі 6 місяців. Запитайте себе, які зміни ви хочете бачити у своєму житті за пів року. Відповідь на це запитання перетворіть на план дій — покроковий та зрозумілий, записаний в календар.

Через пів року поверніться до своїх записів і подякуйте собі за роздуми, прийняті рішення та зміни, що відбулися в житті. Це буде дуже класний момент, ось побачите!

Шукаєте роботу?

У нас на сайті ви знайдете вакансії перевірених українських та міжнародних компаній!

Вакансії

Читайте також

Як підтримувати себе у ресурсному стані та чому це важливо?

Як бути щасливим на роботі? 10 простих порад

Як зрозуміти себе, свої інтереси і здібності? Поради Анни Мазур

Розсилка, що розвиває вашу кар'єру

Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар'єрних можливостей.

Більше
Відгук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: