Завершуємо наш спецпроєкт «Професії у лавах ЗСУ», в якому ми знайомилися з українськими військовими та дізнаватись, які бойові завдання вони виконують. В останньому випуску розповідаємо про професію розвідника.
24-річний боєць на псевдо Ромео вирішив пов’язати своє життя з військовою справою ще у юному віці. Тому навчався у ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою, а згодом вступив до військової академії. Сьогодні хлопець несе службу у розвідувальних спеціальних підрозділах 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗС України. Ромео розповідає, які завдання стоять перед розвідниками та якими якостями повинні володіти бійці цієї спеціальності.
Про початок військової кар’єри
Рішення, що стану військовим, я прийняв ще у середній школі, після того, як мій двоюрідний брат загинув у зоні АТО. Він також служив у 95-й бригаді, тому з самого початку я хотів потрапити на службу саме сюди. Після закінчення Чернігівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою я вступив до Одеської військової академії на факультет військової розвідки тактичної ланки. З того часу і до сьогодні моє життя пов’язане зі Збройними силами України та, зокрема, розвідкою.
Про роботу розвідника
Основні завдання
Розвідники виконують дуже широкий спектр завдань. Це і робота в тилу ворога, і диверсійно підривні дії, і збір інформації. Наприклад, організація засідок та спостереження, опитування місцевих жителів, прослуховування і перехоплення радіосигналів та телефонних розмов тощо.
Також розвідники беруть безпосередню участь у штурмових та оборонних діях. Для ефективного виконання цих завдань у розвідувальних підрозділах, як і в інших військових формуваннях, є розподіл на спеціальності: водії, сапери, кулеметники, снайпери та інші.
Необхідні навички та знання
Робота у розвідці дуже складна, вона потребує спеціальних інтелектуальних здібностей, розвиненого логічного мислення та відмінної фізичної підготовки. Розвідник повинен уміти та знати все те ж, що й представники інших підрозділів. Зокрема, користуватися усіма видами озброєння, стріляти з різної зброї, «літати» дронами, мінувати, розміновувати та багато іншого. Через специфіку завдань розвідувальних підрозділів боєць має бути водночас сміливим і відчайдушним та стресостійким і врівноваженим.
Для успішного виконання завдання головне — зберігати голову холодною, що б не трапилося.
Також необхідно постійно підтримувати гарну фізичну форму, тому що під час виконання завдань іноді доводиться проходити дуже великі відстані та долати перешкоди.
Переваги та недоліки спеціалізації
Найбільше у роботі розвідника мені подобається романтика цієї професії. Деколи ми здійснюємо такі операції, виконання яких здається на перший погляд чимось нереальним. Мене драйвить планування та розв’язання проблем, які виникають під час роботи. Дуже круто щоразу досягати бажаного результату, долаючи сотні перешкод і знаючи, що цим ми дуже допомагаємо іншим підрозділам та наближаємо Перемогу.
Найбільший мінус, звісно, велика небезпека та загроза життю. Через специфіку завдань ми завжди знаходимось найближче до ворога, тому одне неправильне рішення може призвести до безповоротних втрат.
Міфи про розвідників: правда чи ні?
Розвідники мають бути кремезними чоловіками з відмінною фізичною підготовкою.
Як показує практика, більшість розвідників це не дуже високі, мобільні, підтягнуті чоловіки, які здатні максимально тихо долати перешкоди. Зайві габарити в нашій справі будуть тільки заважати. Але, звісно, є винятки.
Розвідники зазвичай самітники та працюють поодинці.
Здебільшого це неправда. Найчастіше ми працюємо добре злагодженими групами.
Необхідна навичка для розвідників — вміння виживати в екстремальних умовах, знаходити їжу та інші засоби для виживання будь-де.
Така навичка є дуже корисною на війні, не лише для розвідників, а для бійців будь-яких підрозділів. Ситуації трапляються різні, тому бажано бути готовим до всього.
Про службу в ЗСУ та плани на майбутнє
У моєму підрозділі ми намагаємось самостійно створювати для себе комфортні побутові умови, щоб після виконання завдань можна було приїхати й нормально відпочити. Всі військовослужбовці у цьому зацікавлені, тому проблем з цим немає. Коли не на виїздах, то дотримуємося розпорядку дня, проводимо щоденні ранкові та вечірні шикування, на яких обов’язково вшановуємо пам’ять полеглих побратимів. У вільний час я займаюсь вдосконаленням власних професійних навичок, полюбляю читати військову літературу.
Найважче в службі в умовах війни, звісно, переживати втрати побратимів. А найбільше я радію, коли мої бійці бездоганно виконують поставлені завдання. Тримати психологічний стан в нормі допомагає спілкування з родиною, зокрема, з дружиною. Щоразу це як нагадування, за що я воюю, та стимул продовжувати боротьбу попри втому та інші труднощі.
Після нашої Перемоги планую подовжувати службу та будувати кар’єру офіцера Збройних сил України.
Щиро дякуємо за допомогу у підготовці спецпроєкту пресофіцерці 95-ї окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ Катерині Стулень та усім бійцям, хто попри свою надважку та надважливу роботу виділив час та розповів нам про свою професію. Героям слава!
Читайте також про інші професії у лавах ЗСУ
Чим займається снайпер
Чим займається сапер
Чим займається зв’язківець
Чим займається аеророзвідник
Чим займається пресофіцерка
Чим займається танкіст
Чим займається артилерист
Чим займається бойовий медик
Чим займається оператор ПЗРК
Додати коментар