Українські воїни, що повертаються до цивільного життя, стикаються з багатьма викликами, серед яких — реабілітація після поранень та пошук нового професійного шляху. Ми зібрали актуальні навчальні, кар’єрні, бізнесові та творчі можливості, які допоможуть українським ветеранам знайти бажану підтримку та кар’єрні перспективи. Добірку будемо оновлювати, адже впевнені, що можливостей для реінтеграції та відновлення наших захисників і захисниць ставатиме все більше.
Навчання та перекваліфікація для ветеранів
Освітній серіал «Як знайти бажану роботу після військової служби»
Курс на онлайн-платформі «Дія.Освіта», створений ветеранами для ветеранів. Протягом семи коротких епізодів експерти розповідатимуть, як знайти новий професійний шлях, підготувати резюме та працевлаштуватися після повернення з військової служби.
Для участі потрібно авторизуватися на платформі. А після фінального тесту можна отримати сертифікат на 0.1 бали за шкалою ЄКТС.
Освітня ініціатива «BraveITEducation»
Громадська організація «Відважна ІТ освіта» на базі IT CLUSTER Academy запрошує чинних військових, ветеранів, членів їхніх сімей та членів сімей загиблих захисників та захисниць отримати безоплатну ІТ-освіту. Курси розраховані на початківців віком від 17 років, які хочуть опанувати базові навички, яких буде достатньо для подальшого самостійного навчання.
Напрямки:
- iOS;
- Project Management;
- HR;
- Python;
- Front-end
- Web Development.
Заняття проходитимуть у вечірній час двічі на тиждень по дві години, онлайн та офлайн. Студенти, які успішно пройдуть навчання, отримають сертифікати та допомогу в стажуванні або працевлаштуванні.
Для участі потрібно заповнити форму.
Онлайн-курс від УКУ «Повернення з війни: перші кроки в ІТ»
Безплатний курс від Українського католицького університету. Складається з 7 модулів:
- Проєктний менеджмент;
- Бізнес-аналіз;
- Фронтенд-розробка;
- Що таке бекенд;
- Data Science;
- Вступ до DevOps;
- Тестування програмного забезпечення.
Також передбачені додаткові матеріали по кожній темі, обговорення з авторами курсу, тестові завдання та сертифікат про проходження курсу.
Для участі потрібно авторизуватися на сайті та зареєструватися.
Грантова навчальна програма “ITHero”
Освітня ініціатива, метою якої є професійна переорієнтація українських ветеранів у сфері ІТ. Засновник — американський підприємець з Житомирщини, CEO IT-школи Codemify Сергій Хромченко.
Навчання складається з двох блоків:
- Manual QA Engineer — тестування програмного забезпечення (як звичайний користувач), не вимагає попереднього досвіду чи технічних знань;
- Automation QA Engineer — для тих, хто цікавиться технічними аспектами QA з акцентом на автоматизацію та програмування.
Тривалість курсу — 5 місяців. Включає годинні вебінари та заняття з підготовки до співбесіди.
Для участі потрібно заповнити форму.
Профорієнтаційний курс «RazomTech: вступ до ІТ та вибір професії»
Kharkiv IT Cluster запустив дистанційний курс із профорієнтації у сфері інформаційних технологій. Мета — допомогти ветеранам і ветеранкам знайти професійний шлях в ІТ-галузі, який не лише відповідає їхнім інтересам і здібностям, але й допоможе максимально реалізувати свій потенціал, незалежно від віку, попереднього досвіду чи освіти.
Для участі потрібно заповнити форму.
Безоплатне IT-навчання від Мінцифри та Mate academy
Міністерство цифрової трансформації України та Edtech-компанія Mate academy підписали меморандум про співпрацю, щоб допомагати учасникам бойових дій після повернення зі служби опановувати нові цивільні професії.
Навчання — за напрямами:
- Frontend;
- Fullstack;
- Python;
- QA;
- UI/UX;
- Design.
Триватиме повний день протягом 3-6 місяців. Програма передбачає комплексну підготовку: здобуття технічних та розвиток мʼяких навичок, робота в команді, опанування англійської, супровід у пошуках роботи.
Для участі потрібно зареєструватися.
Безплатне навчання від New Horizon Hub
Благодійний проєкт адаптації ветеранів після повернення до цивільного життя.
На сайті платформи постійно триває набір на курси за певними напрямами в IT. Навчання відбувається онлайн в групах до 20 студентів, триває 3-6 місяців (залежно від програми).
Для участі потрібно заповнити форму.
Кар’єрна програма «Veterans Up»
Комунікаційна група Dentsu Ukraine запустила кар’єрну програму Veterans Up. Вона розрахована на військових, ветеранів і членів їхніх сімей, які прагнуть отримати навички з медійних дисциплін, щоб надалі розвиватися у сфері реклами та комунікацій. Місія — створити безпечний і комфортний простір для захисників України, які повертаються до цивільного життя.
Програма триває 2 місяці за такими напрямами, як PPC, SEO та акаунт-менеджмент. Поєднує лекції, практичні семінари, нетворкінг, живі зустрічі та менторство у працевлаштуванні.
Для участі потрібно заповнити форму на сайті.
Навчання від Державної служби зайнятості
Випускники закладів професійної та передвищої освіти з-поміж соціально вразливих категорій (учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи та люди з інвалідністю) можуть безплатно отримати ваучер на безоплатне здобуття наступного рівня освіти.
Навчатися можна за однією зі 124 затверджених професій або спеціальностей. Сума вартості ваучера — не більше десятикратного розміру прожиткового мінімуму, тобто на сьогодні максимально виділять на навчання 30 280 грн.
Для участі потрібно заповнити форму.
Також учасники бойових дій та люди з інвалідністю внаслідок війни можуть за підтримки Державної служби зайнятості пройти професійне навчання й здобути повну або часткову професійну кваліфікацію. Для цього потрібно заповнити форму та дочекатися повідомлення від кар’єрного радника.
Проєкт «Перекваліфікація ветеранів для муніципальних центрів надання адміністративних послуг та ІТ-ролей через мережі центрів компетенцій»
Ініціатива ГО «Наукової асоціації кібербезпеки України». Мета — реінтеграція ветеранів та ветеранок через профорієнтацію, навчання, стажування та підтримку щодо працевлаштування в центрах надання адміністративних послуг та ІТ-компаніях. Спеціально для цього створюються Центри компетенцій та інновацій «Кібер Дія» — в Києві, Дніпрі, Львові та Харкові.
Проєкт дає можливість здобути навички та компетенції за основними напрямами з інформаційних технологій та кібербезпеки, пройти стажування в ЦНАПах та отримати підтримку із працевлаштування. Додатково організують профорієнтаційні заходи, зустрічі із менторами ІТ-компаній, консультації психолога, воркшопи тощо.
Для участі потрібно заповнити форму.
English Speaking Clubs від Veteran Hub
Veteran Hub пропонує захисникам та їхнім близьким долучатися офлайн та онлайн до розмовних клубів з носіями англійської мови Ларою та Кейт. Заняття в форматі реальної зустрічі проходять щоп’ятниці о 19:00 у просторі Veteran Hub за адресою: Київ, вул. Верхній Вал, 2а. Онлайн-клуб збирається на платформі Zoom щочетверга о 18:00.
Для участі потрібно заповнити форми: для занять офлайн та онлайн.
Підтримка ветеранського бізнесу
Освітній серіал «Як отримати грант на власну справу» від KSE
Ветерани, ветеранки та членів їхніх сімей можуть пройти безоплатний курс, що допоможе отримати гранти на започаткування чи розвиток власного бізнесу.
Протягом 11 коротких серій експертки з KSE Business School навчатимуть заповнювати заявки на гранти, створювати бізнес-план, генерувати бізнес-ідеї, формувати кошторис, визначати свою цільову аудиторію, досліджувати ринок і конкурентів тощо.
Для участі потрібно авторизуватися на платформі. А після фінального тесту можна отримати сертифікат на 0.1 бали за шкалою ЄКТС.
Програма мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх родин від УВФ
Український ветеранський фонд відшкодовує 20 тисяч гривень на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи.
Подавати заявки можуть ветерани, ветеранки, дружина, чоловік, батько, матір, дитина (у тому числі усиновлена) учасника чи учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.
Для участі потрібно заповнити форму.
Грант для ветеранів та членів їхніх сімей від держави
Програма створена для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни, а також їхніх дружин або чоловіків. ФОП або фізична особа, яка планує відкрити власний бізнес, може подати заяву про грант для створення або розвитку ветеранського бізнесу. Розмір грантів — до 1 млн грн.
Для участі потрібно подати заявку.
Психоемоційне відновлення ветеранів
Програма «DoLadu Camp»
Чотириденна програма емоційного відновлення та психосоціальної підтримки захисників та ветеранів. Мета — надати можливість людині з бойовим досвідом відчути себе в безпеці у колі рівних, знизити рівень стресу, відновити ресурси, усвідомити свої нові навички та життєві цілі, отримати мотивацію.
Включає психологічну реабілітацію, фізичну та медичну діагностику, соціальну інтеграцію, адаптивний спорт та фізичні активності.
Для участі потрібно заповнити форму.
Курс «Шлях пораненого до прийняття нового себе та повного психосоціального відновлення» на Prometheus
Проєкт за підтримки громадської організації Razom. Мета — допомогти людям, які отримали травми війни, краще зрозуміти свій фізичний та емоційний стан, надати інструкції та психологічні інструменти для відновлення, сприяти налагодженню екологічних комунікацій у суспільстві.
Курс складається з трьох модулів, по завершенню навчання видається сертифікат.
Для участі потрібно зареєструватися (або авторизуватися) на Prometheus.
Психологічне розвантаження у Veteran Hub
Простір Veteran Hub у Києві запрошує ветеранів виразити свої почуття через творчість.
Щовівторка о 18:30 за адресою простору вул. Верхній Вал, 2а проводяться заняття з декоративного мистецтва «Вишивальні кола» для ветеранів та їхніх коханих. А щоп’ятниці о 19:00 проходять «Барабанні кола». Гра на ударних сприяє відновленню нейропластичності, що є помічним під час реабілітації після мінно-вибухових травм.
Для участі потрібно заповнити різні форми: щоб долучитися до занять з вишивки та гри на барабанах.
Де шукати можливості ветеранам
- Міністерство у справах ветеранів України
На сайті міністерства можна знайти ветеранські простори в різних регіонах, де отримати психологічну допомогу, стежити за новинами про події та ініціативи для ветеранів.
- Український ветеранський фонд
Державна установа у сфері управління Міністерства у справах ветеранів. На сайті фонду можна знайти актуальні конкурси, можливості для навчання, бізнесу тощо. Також можна отримати юридичну консультацію.
- Veteran Hub
Громадська організація, що допомагає ветеранкам адаптуватися до цивільного життя. На сайті можна знайти актуальні події та можливостей для ветеранів та їхніх родин.
- Освіта для ветеранів
Платформа з пошуку освітніх можливостей для ветеранів, ініційована Міністерством освіти й науки України.
- єРобота: Гранти від держави на відкриття чи розвиток бізнесу
Урядовий проєкт для надання українцям грантів для започаткування бізнесу, розвитку підприємництва та навчання. Отримати гранти можуть як підприємці-початківці, так і люди, що вже мають досвід у бізнесі. Подача заявки на грант — через Дія.
- Ветеран Медіа
Громадська організація та платформа для українських воїнів, ветеранів, їхніх сімей, волонтерів. На сайті публікуються анонси події та можливостей: тренінги, майстеркласи, конкурси тощо.
- Благодійний фонд «Dignitas»
Регулярно проводить власні ініціативи для воїнів та ветеранів. Наприклад, навчальний проєкт «Recovery Wings», що проходить на базі реабілітаційних центрів, допомагає пораненим захисникам опанувати навичку пілотування FPV-дрона.
Повернулися із війська і шукаєте роботу?
Маємо чимало вакансій для героїв від компаній, які вважають за честь запросити до команди захисників та захисниць України.
Вакансії для героївЧитайте також
Посібник про адаптацію ветеранів до професійного життя
6 упереджень роботодавців, через які ветеранам важко знайти роботу
Для роботи та саморозвитку: безкоштовні курси з сертифікатом, доступні українською
Дякуємо!
Тепер редактори знають.